افزایش رشد بیت کوین درپی بی اعتمادی به بانک ها

به گزارش آرش بلاگ، داده های مالی نشان می دهد در پی ورشکستگی بانک سیلیکون ولی و افزایش بی اعتمادی و نگرانی ها از نظام بانکی، بخشی از سرمایه های موجود به سمت بازارهای مالی و رمزارزها کشیده است. این موضوع، باعث بالا رفتن چشمگیر بهای بیت کوین و بعضی دیگر از رمز ارزها شده است.

افزایش رشد بیت کوین درپی بی اعتمادی به بانک ها

هرچند بهای بیت کوین و بعضی دیگر از رمزارز های اصلی، مانند اتریوم، در بامداد چهارشنبه اندکی کاهش یافت، اما در مجموع در سه روز گذشته، همزمان با تداوم نگرانی ها از نظام بانکی آمریکا، به بالاترین سطح در هفته های گذشته رسیده است.

وب سایت خبری-تحلیلی آکسیوس روز سه شنبه در گزارشی به نقل از منابعش نوشت: با شکست یک بانک و بسته شدن یک بانک دیگر، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال تقویت شدند. بر اساس گزارش آکسیوس، بهای بیت کوین در سرانجام روز سه شنبه به حدود 26هزار دلار رسید.

آکسیوس در بخش دیگری از گزارش خود به نقل از کورت واکرت، یک کارشناس بازارهای مالی، نوشت: خرید بیت کوین در شرایط بحرانی، به مثابه راهکاری برای حفظ و ذخیره ارزش دارایی عمل می نماید.

روز گذشته مایک پنس، معاون سابق رئیس جمهوری آمریکا، سیاست های مالی-مالی دولت بایدن را عامل ورشکستگی بانک سیلیکون ولی، دانست.

پنس شرایط کنونی در آمریکا را با بحران مالی سال 2008 مقایسه کرد و خواستار سرانجام دادن به حمایت های دولت بایدن از بانک های بزرگ شد.

به گفته معاون سابق رئیس جمهوری آمریکا، دولت بایدن با تشویق بانک ها به حمایت از بعضی حوزه های مالی تعیین، موجب ورشکستگی نظام بانکی شده است و هزینه های زیادی را به مردم عادی آمریکا تحمیل نموده است.

افزایش بهای بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، در پی سقوط 65 درصدی بیت کوین در سال 2022 و ورشکستگی شمار زیادی از صرافی ها و شرکت های مرتبط رخ می دهد.

بهای بیت کوین در نخستین روز امسال میلادی حدود 16هزار و 500 دلار معامله شد.

منبع: فوت و فن / independentpersian.com

به "افزایش رشد بیت کوین درپی بی اعتمادی به بانک ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش رشد بیت کوین درپی بی اعتمادی به بانک ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید