این شایعات درباره کارآفرینی را باور نکنید!

به گزارش آرش بلاگ، با کارآفرینی آینده شغلی خود را تضمین کنید

این فکر که شما نمی توانید با کار کردن برای دیگران شغلی پیروز داشته باشید، واقعا شاد باشید و حتی ثروتمند شوید، شاید مضحک ترین، غیرمنصفانه ترین و شایعه ای بی اصل و اعتباری باشد که تا الان شنیده ام. دچار اشتباه نشوید! کارآفرینی قادر است به شکلی دور از باور مفید باشد. شاید اینکه کسب و کار مستقلی برای خود راه بیندازید برترین تصمیمی باشد که گرفته اید، اما قبل از اینکه تصمیم بگیرید، موضوعات بسیاری وجود دارد که باید در نظر گرفته و شایعه های فراوانی است که باید از آن آگاهی داشته باشید. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

این شایعات درباره کارآفرینی را باور نکنید!

شایعه شماره 1: این تنها راه ثروتمند شدن است. مقاله ای مطالعه نموده ام که ادعا می کرد چون بهترین میلیاردر های جهان کارآفرین بوده اند پس تنها راه برای اینکه ثروتمند شوید همین است، اما هیچ اطلاعات یا منطقی برای ثابت کردن این ادعا نبود که این را ننشان دهد فردی که کسب و کار مستقلی راه می اندازد پول بیشتری به دست می آورد. به علاوه، آیا تا به حال می دانستید که 10هزار نفر به وسیله مایکروسافت میلیونر شده اند؟ جای تفکر دارد.

شایعه شماره 2: باید دنبال علاقه خود باشید، نه دنبال پول. مقاله دیگری بیان می نماید؛ پول همه آن چیزی که باید به دنبالش باشید نیست، بلکه باید علاقه خود را دنبال کنید. این درست، اما چه کسی گفته با این شرایط نخواهید توانست برای دیگران کار کنید؟ بیشتر کارآفرین ها علاقه خود را در کارهایی که برای دیگران انجام داده پیدا می نمایند.

شایعه شماره 3: شادتر می شوید. من معتقدم این موضوع که چه چیزی شما را شاد می کند به خودتان کاملا بستگی دارد. بیشتر مردم در حقیقت از دغدغه، ریسک تجارب، موانع و بلاتکلیفی های کارهای مستقل شادتر هستند. شاید آنها برای این کمتر شاد هستند که دیگران باعث تردید آنها در خصوص شغلشان شده اند.

شایعه شماره 4: رئیس ندارید. که صد در صد اشتباه است. هرکسی رئیسی دارد. مدیران عامل هم جوابگوی هیات رئیسه، مشتریان و سهامداران باید باشند. کارآفرینان نیز به صورت مستقیم جوابگوی ناظران و ماموران دولت در سطوح فدرال، ایالتی و محلی هستند.

شایعه شماره 5: آزادی بیشتر و کنترل و توازن بیشتری روی زندگی شغلی خود خواهید داشت. اگر مستقل کار کنید، این شانس را دارید که هر نوع کلاهی بخواهید بر سر گذاشته و برای مدتی طولانی هفت روز هفته 24ساعت کار کنید. کارتان به زندگی شما تبدیل می گردد. هر فردی با این شیوه، آزادی و کنترل بیشتر را احساس نمی نماید.

شایعه شماره 6: شرکت های بزرگ بدجنسند! هر شرکتی - حتی شرکت های بزرگی مثل اپل و اینتل - ابتدا یک کسب وکار کوچک بوده اند. حال چه فرقی می نماید؟ من در شرکت های کوچک و بزرگ شغلی باورنکردنی داشته ام؛ همین طور هزاران فرد دیگری که سال هاست آنها را می شناسم.

شایعه شماره 7: موفقیت بیشتری خواهید داشت. می دانید آن چیست که همه کس عاشق انجام آن است؟ کاری مهم که اهدافی را محقق ساخته و بتوان به آن افتخار کرد. شما می توانید این را با کار کردن برای یک شرکت بزرگ یا کوچک یا در شرکت مستقل خودتان هم انجام دهید. موفقیت ربطی به مالک بودن کسب و کار ندارد. اگر قصد مدیریت یا رهبری دارید یا کسب و کاری راه بیندازید، بهتر است پیش از اقدام به مستقل شدن، بروید راه و چاه را در یک شرکت خوب فرا بگیرید.

حواستان باشد، تصمیمی که در خصوص شغل خود می گیرید به خودتان ربط دارد. با خود فکر کنید و تصمیمی آگاهانه بگیرید. اگر کاری برایتان مناسب است آن را انجام دهید. به خود ایمان داشته باشید. همه چیز درست می گردد.

منبع: الی گشت

به "این شایعات درباره کارآفرینی را باور نکنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این شایعات درباره کارآفرینی را باور نکنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید