تحلیل تریلر فصل دوم سریال ویچر؛ 11 افشاگری درباره ریشه های خون

به گزارش آرش بلاگ، نتفلیکس چند روز پیش، محتوایی مرتبط با دنیای ویچر را منتشر کرد که شامل رمزگشایی تریلر فصل دوم، ریشه های خون و موارد دیگر بود.

تحلیل تریلر فصل دوم سریال ویچر؛ 11 افشاگری درباره ریشه های خون

فصل اول ویچر که بر اساس مجموعه کتابی به همین نام به وسیله آندری ساپکوسکی ساخته شده بود، در دسامبر 2019 در نتفلیکس به نمایش عایدی و بلافاصله به یک موفقیت بزرگ برای این سرویس پخش تبدیل شد و خیلی زود با توسعه آن به یک دنیا کامل در قالب چندین فیلم و برنامه به صورت لایواکشن و انیمه، ادامه پیدا کرد.

فصل اول ویچر، داستان گرالت از ریویا (هنری کویل) را دنبال می کند که در سراسر قاره به اسم شکارچی هیولا سفر می کند، از شهری به شهر دیگر نقل مکان می کند و البته هیولاهایی را که برای آن ها دردسرساز شده اند، در ازای پول می کشد. او تنهاست و فقط اسبش، روچ همراه اوست اما این شرایط تغییر می کند. او در ادامه با جاسکیر (جوی باتی)، یک یاغی که در پی ماجراجویی است، ینفر (آنیا چالوترا)، جادوگری قدرتمند که رابطه ای عاشقانه با گرالت برقرار می کند و سیری (فریا آلان)، شاهزاده ناشناس پادشاهی سینترا و کسی که گرالت از او محافظت می کند، هم راستا می گردد.

فصل دوم ویچر قرار است دنیا این سریال را به طور وسیعی توسعه دهد. هم زمان با آن، دنیا کلی ویچر نتفلیکس هم در حال توسعه است و سریال ها و فیلم های نوی در حال فراوری هستند. تریلر فصل 2 ویچر شامل صحنه های زیادی از فصل 1 بود که نشان می دهد نتفلیکس نمی خواهد فرایند فصل دوم زود افشا گردد. با این حال، نکات زیادی وجود دارند که می توان از تریلر فصل نو فهمید. اما این نکات و دانستنی ها چه چیزهایی هستند؟

نگرش معنوی گرالت هنوز پابرجاست

گرالت از طول عمر زیاد و از اینکه با او مانند یک جادوگر رفتار می نمایند خسته شده است و در نتیجه دوست دارد به یک حالت انسانی برسد. این بدبینی عمیق او، به نحوه نگرشش به اخلاقیات و معنویات مربوط می گردد که از نظر گرالت، مانند یک قاب و صفحه سیاه و سفید است. به نظر نمی رسد که او در فصل دوم تغییر عقیده داده باشد، زیرا روی تصاویر، صدای او را می شنویم که می گوید: شر، شر است، چه کم باشد، چه زیاد و چه میانه. پس تفاوتی ندارد. از نظر او، هیولاهای عجیب و غریب مانند جادوگران شیطانی نیلفگارد کوشش می نمایند تا سینترا را اشغال و اداره نمایند.

سیری اطلاعات بیشتری درباره گذشته خود و گرالت کسب خواهد نمود

گرالت در فصل 1 پس از نجات جان پدر سیری، قانون شگفتی را برانگیخت و ارتباطی نزدیک با سیری پیدا کرد. گرالت چه بخواهد چه نخواهد، اکنون مسؤول مراقبت از سیری است و تریلر فصل 2 ویچر نشان می دهد که گرالت خاتمه بیشتر درباره گذشته سیری و چگونگی ورود خودش به زندگی او توضیح می دهد.

سیری تمرینات خود را در کائر مورهن آغاز خواهد نمود

در کتاب ها، سیری قرار است یک ویچر گردد و فصل 2 هم همین روایت را دنبال می کند، زیرا سیری و گرالت در کائر مورهن دیده می شوند. گرالت توضیح می دهد که او را به سنگر ویچرها آورده است تا از او محافظت کند و او را در امان نگه دارد اما گویا سیری آموزش خواهد دید تا به یکی از آن ها تبدیل گردد. یکی از تصاویر تریلر نشان می دهد که سیری در حال تمرین با شمشیر در برابر یک آدمک کاهی است. علاوه بر این، یک صحنه دیگر نشان می دهد که او بعلاوه تمرینات شیمیایی را که یک ویچر روی بدن خود اجرا می کند آغاز نموده است و در ادامه، دست او را می بینیم که در حال هم زدن یک معجون است که اگر داستان سریال مانند کتاب ها باشد، این معجون سن او را سریع تر افزایش می دهد و قدرت بدنی او بیشتر می گردد.

اولین حضور وسمیر در یک نسخه لایو اکشن

در تریلر با وسمیر با بازی کیم بودنیا، مربی گرالت و رهبر باهوش و حیله گر ویچرها آشنا می شویم. در واقع قبلا نسخه جوان تری از وسمیر با صدای تئو جیمز در انیمیشن ویچر: کابوس گرگ معرفی شده بود. این انیمیشن پیش عایدیی بود که سقوط مدرسه گرگ ها و حمله به کائر مورهن را توضیح می داد. فصل 2 ویچر اولین جایی است که تماشاگران او را در یک نسخه لایو اکشن می بینند و تا اینجا به نظر می رسد که بودنیا کاملا تصویر مناسبی از یک ویچر قدیمی به نمایش گذاشته است که دیدگاه شکاکانه ای نسبت به سیری دارد.

ینفر احتمالا به وسیله فرینجیلا ربوده می گردد

با توجه به تریلر فصل 2، قدرت ینفر هم در حال افزایش است اما او به هر حال به وسیله جادوگر اساطیری، فرینجیلا، اسیر می گردد. به نظر می رسد فرینجیلا به اسم یک جادوگر نیلفگاردی، ینفر قدرتمند را به اسم هدیه ای برای اربابان خود ربوده است. با این حال این موضوع می تواند یک فرض نادرست باشد. فصل دوم ویچر، شورش جنیان را از روی داستان کتاب ها اقتباس می کند و در کتاب ها، فرینجیلا در واقع به ینفر اجازه می دهد تا آزاد باشد و به هر جایی که می خواهد برود. یک نظریه محبوب دیگر هواداران این است که فرینجیلا و ینفر هر دو به وسیله جنیان اسیر شده اند و به نظر می رسد که همین طور باشد، زیرا یک تصویر دیگر نشان می دهد که هر دوی آن ها اسیر و در قفس هستند. آیا ممکن است آن صحنه قبل از صحنه ای باشد که فرینجیلا، ینفر را می دزدد و همه این ها یک حقه باشد؟ قطعا همه چیز امکان پذیر است.

اشاره به بازگشت اژدهای طلایی

اژدهایان طلایی در دنیا ویچر بسیار نادر هستند، بنابراین بسیاری آن ها را افسانه می دانند، اگرچه بعضی از روایات از وجود دو نمونه از آن ها حکایت دارند. فصل 1 ویچر مخاطبان را با یکی از اژدهایان، ویلنترتنمرث که بیشتر با نام بورچ شناخته می گردد، آشنا کرد که برای محافظت از خانواده خود، از گرالت یاری می گیرد. یک تصویر در تریلر فصل دوم ویچر هم نشان می دهد که یک اژدهای طلایی در حال آتش پراکنی است. به نظر می رسد این تصویر متعلق به فصل 1 است اما اینکه برای تأیید طرح کلی تبدیل شدن هیولاها به مردان و برعکس استفاده شده است یا اینکه قرار است بورچ یا یک اژدهای طلایی نو در فصل دوم ظاهر شوند، معین نیست. اگر او اژدهای نوی باشد، شاید این سریال مطابق با جدول زمانی کتاب ها پیش برود و زریکانترمنت، دومین اژدهای طلایی، وارد مجموعه گردد یا حتی این موجود می تواند یک شخصیت کاملا نو باشد که برای سریال طراحی شده است. به احتمال زیاد او بورچ باشد، هرچند این که چرا او در این صحنه، خشم خود را بروز می دهد، هنوز معین نیست.

اولین حضور نیولن

تریلر فصل 2 شامل یک افشاگری جالب و اولین تصویر از شخصیت نو کریستوفر هیوجو در ویچر به نام نیولن بود. او مردی نفرین شده است که داستانی بسیار شبیه به دیو، در دیو و دلبر دارد. وقتی گرالت برای اولین بار با او دیدار می کند، به سرعت متوجه می گردد که نیولن یک هیولا نیست، بلکه یک مرد نفرین شده است و این دو تبدیل به دوستان خوب یک دیگر می شوند. نوع رابطه گرالت و او خیلی معین نیست اما در تریلر معین می گردد که نیولن آن قدر به او نزدیک است که گرالت را به خاطر بی صداقتی با سیری درباره فرایند تبدیل شدن به یک ویچر سرزنش می کند و به او گوشزد می کند که درباره سختی های این راستا با سیری صحبت نماید.

اطلاعات بیشتر درباره ویچر: ریشه های خون

نتفلیکس بعلاوه ویدیویی از پشت صحنه مجموعه پیش عایدی ویچر: ریشه های خون منتشر نموده است. این ویدیو اطلاعات چندانی درباره سری آینده نشان نداد اما آنچه را که قبلا معلوم شده بود، تأیید کرد. داستان این مجموعه، 200 سال قبل از رویدادهای ویچر در دنیای جنیان اتفاق می افتد. ریشه های خون قرار است داستان ظهور اولین ویچر را نمایش دهد، نمونه اولیه ای که همه ویچرها برای هزاران سال از او تقلید کردند و خود را بر اساس آن بهبود بخشیدند. این سریال با بیان داستان اتصال گونه ها، یک رویداد فاجعه بار که در آن دنیا هیولاها، انسان ها و جنیان با هم ادغام شد، توضیح می دهد که ویچرها چگونه به وجود آمدند.

بعلاوه چند افشاگری غافلگیر نماینده دیگر هم به وسیله نتفلیکس بیان شد. با تأیید فراوری ریشه های خون، معین شد که نتفلیکس در پی توسعه کامل دنیا ویچر است. این پلتفرم پخش اعلام نمود فصل سوم ویچر و بعلاوه دومین انیمه بلند سینمایی دنیا ویچر در حال فراوری است. جالب اینجاست که معین شد یک سریال خانوادگی هم در دست ساخت است، اگرچه هنوز معین نیست که درباره کدام جنبه از داستان ویچر خواهد بود.

منبع: Screenrant

منبع: دیجیکالا مگ

به "تحلیل تریلر فصل دوم سریال ویچر؛ 11 افشاگری درباره ریشه های خون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحلیل تریلر فصل دوم سریال ویچر؛ 11 افشاگری درباره ریشه های خون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید