تقویت زیرساخت های گردشگری روستای حسن آباد دامغان

به گزارش آرش بلاگ، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، تقویت زیرساخت های گردشگری روستای حسن آباد دامغان صورت می گیرد.

تقویت زیرساخت های گردشگری روستای حسن آباد دامغان

امیر کرم زاده در بازدید از روستای حسن آباد دامغان از پیش بینی اختصاص دو میلیارد ریال اعتبار برای تقویت زیرساخت های گردشگری این روستا اطلاع داد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: حمایت همه جانبه از سرمایه گذاری در بخش گردشگری روستایی از اهداف اصلی این اداره کل است.

کرم زاده به بازسازی قلعه حسن آباد با صرف 15 میلیارد ریال اعتبار اشاره نمود و اضافه کرد: در صورت سرمایه گذاری مالکان قلعه تاریخی روستای حسن آباد، این اداره کل آماده مشارکت در بازسازی و اعطای تسهیلات مقرون به صرفه قیمت است.

او ادامه داد: تشکیل و تکمیل پرونده ثبتی بنای مدور و زیبای گنبد احمد خان واقع در مزار روستای حسن آباد دامغان برای قرارگیری در لیست آثار ملی در دستور کار قرار میگیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گفت: روستای هدف گردشگری حسن آباد در فاصله 30 کیلومتری جنوب دامغان واقع شده است. قلعه تاریخی این روستا سال گذشته با شماره 32988 در لیست آثار ملی به ثبت رسید. کویر حاج علی قلی نیز در نزدیکی این روستا واقع شده است.

منبع: همگردی

به "تقویت زیرساخت های گردشگری روستای حسن آباد دامغان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقویت زیرساخت های گردشگری روستای حسن آباد دامغان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید