تمدید مهلت ثبت نام واحدهای تولیدی برای تسهیلات کرونا

به گزارش آرش بلاگ، خبرنگاران؛ معاون توسعه اشتغال وزارت کار گفت: دو هزار و400میلیارد تومان یاری کرونایی برای 16شرکت هواپیمایی و تعدادی از شرکت های خدمات فرودگاهی و مراکز تعمیر و نگهداری هواپیما و سایر شرکت های مرتبط در نظر گرفته شده است.

تمدید مهلت ثبت نام واحدهای تولیدی برای تسهیلات کرونا

به گزارش آرش بلاگ به نقل از تسنیم، عیسی منصوری، معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت کار، درباره تسهیلات واحدهای تولیدی آسیب دیده از کرونا گفت:کارگروه مقابله با پیامدهای مالی ناشی از شیوع ویروس کرونا، مصوب نمود با توجه به اتمام زمان مقرر برای اعطای تسهیلات در خاتمه خرداد و عدم پیشرفت مناسب برنامه، سقف زمانی ثبت نام در سامانه کارا توسط متقاضیان تا خاتمه تیرماه و مهلت اعطای تسهیلات از سوی بانکها نیز تا خاتمه مردادماه جاری تمدید گردد.

وی ادامه داد:همچنین مقرر شد بانک ملی ایران و سایر بانک ها (در صورت وجود زیرساخت) پرداخت تسهیلات به کارگاههای یک نفره (خویش فرما) را به صورت عدم الزام به حضور فیزیکی متقاضی برای احراز هویت و ارائه اسناد و تکمیل مدارک با استفاده از ظرفیت امضاء الکترونیک، انجام دهند.

منصوری بیان نمود: در زمینه پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا به شرکت های عظیم حمل و نقل مسافر برون شهری، وزارت راه و شهرسازی ملزم به تهیه فهرست مورد احتیاج شده است تا آن را به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال نماید و اطلاعات تمامی ایرلاین ها و زیربخش های حمل ونقل هوایی و ریلی را در سامانه کارا تکمیل کند.

معاون اشتغال وزارت کار گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می بایست مبالغ پیشنهادی وزارت راه و شهرسازی جهت اعطای تسهیلات به بنگاه های مورد توافق را تأیید کرده و متقاضیان را به بانک ارجاع کرده و سپس براساس فهرست دریافتی، صحت اطلاعات را آنالیز و گزارش نماید.

منصوری ادامه داد: لازم به ذکر است برای حمایت از بخش حمل و نقل هوایی و ریلی و زیربخش های تعریف شده آن، مبلغ 3 هزار میلیارد تومان با نرخ سود 12 درصد جهت جبران بخشی از زیان ناشی از شیوع ویروس کرونا از سوی ستاد مقابله با کرونا تصویب شده و تخصیص یافته است.از این مبلغ، دو هزار و400میلیارد تومان برای 16شرکت هواپیمایی و تعدادی از شرکت های خدمات فرودگاهی و مراکز تعمیر و نگهداری هواپیما و سایر شرکت های مرتبط در نظر گرفته شده است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اصلاحات آیین نامه پرداخت تسهیلات کرونا گفت: براساس آیین نامه اولیه پرداخت تسهیلات کرونا، کارفرمایان متعهد بودند حداقل 90 درصد نیروی کار خود را حفظ نمایند. به عبارتی شرط دریافت تسهیلات این بود که کارفرمایان متعهد می شدند تا خاتمه سال باید نیروی کار خود را حفظ و بیمه آنها را پرداخت کند، در غیر این صورت مشمول جریمه می شدند و سود نرخ تسهیلات دریافتی آنها تا 24 درصد افزایش می یافت.این مورد با پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و موافقت کارگروه مقابله با پیامدهای مالی ناشی از شیوع ویروس کرونا اصلاح شد و تعهد کارفرمایان برای حفظ نیروی کار خود تنها برای 3 ماه و تا زمان پرداخت تسهیلات است.

وی در خاتمه گفت: در زمینه کارگاه های دارای بیش از 10 نفر کارکن نیز مقرر شد که تسهیلات در اختیار بنگاه قرار گیرد و گواهی سازمان تامین اجتماعی مبنی بر حفظ اشتغال، ملاک عمل قرار گیرد. همچنین ارسال پیامک به مشمولان این بنگاهها، مورد تأکید قرارگرفت.

منبع: اقتصادنیوز

به "تمدید مهلت ثبت نام واحدهای تولیدی برای تسهیلات کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمدید مهلت ثبت نام واحدهای تولیدی برای تسهیلات کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید