پروژه فراوری بالگرد ملی صبا بخش اعظمی از احتیاج کشور را تامین می نماید

به گزارش آرش بلاگ، مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع گفت: بالگرد صبا بالگرد توانمندی است که می تواند نیازهای کشور و همچنین کشورهای اسلامی و دوست را به بهترین شکل تامین کند.

پروژه فراوری بالگرد ملی صبا بخش اعظمی از احتیاج کشور را تامین می نماید

به گزارش آرش بلاگ به نقل از وزارت دفاع، امیر خواجه فرد فراوری بالگرد ملی صبا را در راستای حمایت از فراوری داخلی، اقتدار ملی و حرکت در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: اجرای این پروژه زمینه ساز فعال شدن چرخ صنعت، ایجاد انگیزش در فراوری کنندگان و صنعتگران زنجیره تأمین و بهبود شرایط اشتغال خواهد شد.

وی با اشاره به تاریخچه شرکت پنها در کشور گفت: سابقه شرکت پنها به پنجاه سال قبل بر می گردد و در این مدت این شرکت خدمات بسیار ارزشمند و مهمی را در عرصه های مختلف ارائه داده است.

وی ادامه داد: ایران بزرگترین ناوگان در منطقه و سومین ناوگان از لحاظ تعداد در سطح دنیا بعد از ایالات متحده آمریکا و روسیه را دارد و شرکت پنها با تمام محدودیت ها و تحریم ها به خوبی توانسته پشتیبانی و تامین تجهیزات و باز آماده سازی این ناوگان گسترده و متنوع را انجام دهد.

مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع گفت: امروز اینجا جمع شده ایم تا یک بالگرد بومی که مراحل مختلف تست خود را طی نموده است برای استفاده در سازمان های مختلف سامان دهیم تا این توانمندی بتواند به احتیاج کشور در حوزه بالگردی پاسخ مناسب دهد.

امیر خواجه فرد با بیان اینکه همه ما برای شکل گیری آینده فراوری، توسعه و بکار گیری یک فراوری داخلی نقش داریم، گفت: همه ما از فراوری صحبت می کنیم اما در هیچ صنعتی اگر خط فراوری نداشته باشیم نمی توان به توسعه و پیشرفت پایدار دست یافت؛ فراوری و به کار گیری تجهیرات هوایی مسئله ای است که همیشه وجود دارد و بعد از فراوری هم پشتیبانی و ارائه خدمات بسیار مهم و قابل توجه است.

وی حمایت قانونی و تامین بودجه را برای توسعه صنایع بالگردی بسیار مهم دانست و گفت: با همکاری و پشتیبانی و البته گسترش همکاری ها می توان چندین شرکت دانش بنیان را کنار هم جمع کرد و فراوری بالگرد و تجهیزات مورد احتیاج را توسعه داد که این مهم به پشتیبانی دولت و مجلس شورای اسلامی احتیاج دارد.

مدیر عامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع با اشاره به گستره سرزمینی و همچنین جغرافیا و آب هوایی متنوع گفت: بالگرد یکی از احتیاج های اساسی سازمان امداد و نجات و هلال احمر کشور است که با عملیاتی شدن پروژه فراوری بالگرد ملی صبا بخش اعظمی از احتیاج کشور تامین می گردد.

مدیر عامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع تحقیق را لازم توسعه پایدار دانست و گفت: امروز توانمندی فراوری بالگرد در کشورما وجود دارد و با حمایت و پشتیبانی سازمانهای متصدی می توانیم احتیاجمندی های کشور در این خصوص را تامین کنیم، ما باید هلیکوپتر امدادی و نجاتی را در کشور توسعه دهیم و بالگرد صبا بالگرد توانمندی است که می تواند احتیاجهای کشور و همچنین کشورهای اسلامی و دوست را به بهترین شکل تامین کند.

بر اساس این گزارش، آیین امضا میثاق نامه شورای راهبردی خط فراوری بالگرد ملی صبا 248 با حضور امیر خواجه فرد مدیر عامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع، دکتر سیروس وطن خواه مقدم رئیس مرکز همکاری های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری، دکتر فریدون عباسی رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، دکتر محمد سرور رئیس اورژانس هوایی کشور، آرش خدایی معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری، دکتر منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته ، امیر سرتیپ دوم خلبان مجتبی روحانی مدیر عامل شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران و جمعی از مسئولین کشوری در شرکت پنها برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پروژه فراوری بالگرد ملی صبا بخش اعظمی از احتیاج کشور را تامین می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروژه فراوری بالگرد ملی صبا بخش اعظمی از احتیاج کشور را تامین می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید