خبرنگاران نشریه آلمانی: امید به بهبود شرایط مالی ایران افزایش یافته است

به گزارش آرش بلاگ، تهران - خبرنگاران - نشریه هاندلز بلات آلمان نوشت: با تغییر رویکرد آمریکا به برجام ، امیدها به بهبود شرایط مالی ایران افزایش یافته است.

خبرنگاران نشریه آلمانی: امید به بهبود شرایط مالی ایران افزایش یافته است

به گزارش روز چهارشنبه آرش بلاگ، یک ماه پس از روی کار آمدن جو بایدن در آمریکا و شنیده شدن زمزمه های پیوستن مجدد واشنگتن به توافق هسته ای ایران، امیدها به بهبود شرایط مالی ایران و بازگشت سرمایه گذاران خارجی به این کشور افزایش یافته است.

نشریه هاندلزبلات آلمان در مطلبی با اشاره به علاقمندی کشورهای اروپایی از جمله آلمان به بهبود شرایط مالی در ایران نوشت: تحریم نفتی ، تورم ، سقوط ارزش پول ملی و غیره، این ها بحران هایی هستند که ایران طی سال های گذشته با آنها دست به گریبان بوده، اما پس از تغییر قدرت در ایالات متحده آمریکا بار دیگر اقتصاد این کشور به آینده امیدوار شده است.

این نشریه در بخشی از مطلب خود به سخنان حسن روحانی رئیس جمهوری ایران پرداخت که وی در آن ابراز امیدواری کرد ایران بتواند در آینده نزدیک چهار میلیون بشکه نفت صادر کند. این سخنان گویای این واقعیت است که ایران امیدوار است. این میزان صادرات می تواند نمادی برای بازسازی کشور و بهبود اوضاع بیش از همه برای جوانان این کشور باشد.

به نوشته هاندلزبلات ، هیچ کشوری در جهان به اندازه ایران مخاطب دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین آمریکا در دوران چهارساله اش نبوده است. همانطور که ترامپ بارها گفت، ایران تحت شدیدترین تحریم های تمام دوران ها نهاده شد. دورانی که ایران تنها قادر به فروش نیم میلیون بشکه نفت بود. با این حال این فشارها علیه ایران با شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا به خاتمه رسید.

پس از به قدرت رسیدن بایدن در آمریکا طرف های اروپایی خواستار تسریع فرایند بازگشت این کشور به توافق هسته ای شده اند. در همین رابطه جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز گذشته با اشاره به اهمیت توافق هسته ای ایران، مهمترین و فوری ترین زمینه همکاری اتحادیه اروپا و آمریکا بعد از روی کارآمدن دولت جو بایدن را کوشش برای بازگرداندن این توافق به جهت قبل دانست.

از سوی دیگر ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شب گذشته با اذعان به این که برجام بر مبنای درستی شروع شده است، گفت: بر همین اساس هم ما با متحدانمان در 1+5، متحدان منطقه ای و اعضای اصلی کنگره در حال رایزنی هستیم. ما گفتیم که مایلیم با ایرانی ها در قالب 1+5 ملاقات کنیم.

در پاسخ به این سخنان حسن روحانی امروز در جلسه هیات دولت گفت: دولت جدید آمریکا عملیات تروریستی مالی را فورا متوقف کند، آن وقت می گردد مذاکره کرد. در برجام صحبت می کنیم ولی بر برجام صحبت نمی کنیم. اضافه کردن دو ماده ممکن نیست ولی شرط همه این ها ، خاتمه تروریسم و فشار است.

رئیس جمهوری ایران همچنین هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید جمهوری اسلواکی در تهران، با اشاره به اینکه شرایط برای همکاری های بین المللی جمهوری اسلامی ایران با گذشته تفاوت نموده است، گفت: شرکت های خصوصی دو کشور می توانند پیشگام گسترش روابط و همکاری های مشترک در عرصه های مختلف باشند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران نشریه آلمانی: امید به بهبود شرایط مالی ایران افزایش یافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نشریه آلمانی: امید به بهبود شرایط مالی ایران افزایش یافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید