آمادگی شهرهای فارس برای میزبانی گردشگران در تعطیلات عید فطر

به گزارش آرش بلاگ، ایرنا/ براساس آخرین اخبار منتشر شده، آمادگی شهرهای فارس برای میزبانی گردشگران در تعطیلات عید فطر اعلام شد.

آمادگی شهرهای فارس برای میزبانی گردشگران در تعطیلات عید فطر

سید مؤید محسن نژاد، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس اضافه نمود: به منظور آماده سازی استان فارس برای میزبانی از گردشگران در تعطیلات عید فطر، جلساتی پیش بینی شده که یکی از آنها در قالب جلسه ستاد خدمات سفر استان در آستان مقدس حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) در شیراز تشکیل می گردد.

گردشگران سایر شهرهای استان فارس را برای اسکان انتخاب نمایند

این مقام مسئول اظهار داشت: از 10 روز گذشته ظرفیت تمام هتل های استان فارس بویژه هتل های شیراز تکمیل شده است و از این رو توصیه می گردد مسافران شهرستان های دیگر استان را برای اسکان و سفر انتخاب نمایند.

وی اضافه نمود: با تجربه ای که از حضور گسترده گردشگران در ایام نوروز داشتیم، درصدد هستیم که با ایجاد فضاهای گردشگری و اقامتی در شهرستان های فارس، مسافران را به سمت این شهرستانها راهنمایی کنیم تا خدمات سفر را به وسیله شهرستانهای مختلف در استان دریافت نمایند.

تعطیلات عید فطر، فرصتی برای کشف جاذبه های تازه گردشگری فارس

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس با بیان اینکه هدف ما توزیع سفر در سطح استان است، گفت: عید سعید فطر فرصتی برای کشف مکان ها و جاذبه های تازه گردشگری در استان فارس است.

وی با تأکید بر ضرورت تمرکززدایی از مرکز استان در حوزه گردشگری گفت: ما نباید تنها شیراز را به عنوان مقصد گردشگران در نظر بگیریم بلکه باید کوشش کنیم تا شاهد رونق گردشگری در سراسر استان باشیم.

محسن نژاد مطرح نمود: برای تمرکززدایی از شیراز باید کل استان را درگیر سفر کنیم تا هم شلوغی و ازدحام مسافر در شیراز کاهش یابد و هم کل شهرستانهای استان فارس از حضور گردشگران بهره ببرند.

این مقام مسئول اضافه نمود: تمام شهرستانها بایستی سهم قابل توجهی از منافع گردشگری داشته باشند. لذا در اطلاعیه اخیری که ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر منتشر نموده، اعلام شد که گردشگران می توانند افزون بر شیراز به شهرستان های مختلف استان فارس نیز سفر نمایند.

محسن نژاد ادامه داد: همانطور که گفتم در کوشش هستیم که بجای تمرکز بر شهر شیراز، شرایط لازم را برای حضور مسافران در دیگر شهرستانهای استان فراهم کنیم.

جاذبه های گردشگری و تاریخی در شهرستان های فارس

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس اضافه نمود: ما در مرودشت، لار، لامرد، فسا، داراب، نورآباد و دیگر شهرستانها از هتل، اقامتگاه بومگردی، مهمانپذیر و امکانات خوبی برای گردشگران بهره می بریم .

وی یادآور شد: ما در استان فارس سه فرودگاه بین المللی داریم و افزون بر شیراز، شهرستانهای لارستان، لامرد، جهرم، فسا و زرقان از فرودگاه برخوردار هستند و در شهرستانهای دیگر هم تدابیری برای توسعه اینگونه زیرساخت ها اتخاذ شده است. البته مردم در این ایام بیشتر با وسیله نقلیه شخصی، اتوبوس یا قطار سفر می نمایند.

جذابیت های مرودشت برای اقامت گردشگران

محسن نژاد با اعتقاد به اینکه بعضی از مردم برای اقامت در نزدیکی آثار تاریخی ثبت جهانی حاضر هستند هزینه های بسیاری را متحمل شوند، گفت: بدون شک اقامت در کنار میراث جهانی تخت جمشید در شهرستان مرودشت از جذابیت بسیار بالایی برخوردار است و با توجه به اینکه این شهرستان از مراکز اقامتی خوبی بهره می برد، مسافران می توانند مرودشت را به عنوان یکی از مقاصد گردشگری خود انتخاب نمایند.

فرصت گردشگری در جشنواره گلاب گیری در میمند و داراب

این مقام مسئول بیان نمود: در فصل اردیبهشت در شهرستان داراب و بعلاوه بخش میمند شهرستان فیروزآباد شاهد برگزاری مراسم گلاب گیری هستیم و همزمان با جشنواره گلاب گیری، کارگاه شیشه گری میمند نیز راه اندازی می گردد و مردم با سفر به این شهرستانها می توانند از شرکت در این رویدادها لذت ببرند.

توسعه گردشگری داخلی با ایجاد رویداد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس اضافه نمود: یکی از برنامه های دولت سیزدهم برای متحول کردن اقتصاد کشور این است که فضا را برای تسهیل سفر گردشگران خارجی به ایران آماده کند.

محسن نژاد توسعه گردشگری داخلی را از دیگر اولویت های دولت دانست و گفت: ایجاد رویداد یکی از مهمترین برنامه ها برای توسعه گردشگری داخلی بشمار می رود؛ هرچند برای تعطیلات عید فطر سال جاری آنطور که باید شرایط ایجاد رویداد فراهم نشد اما این امر مهم قطعا در دستور کار ما واقع شده است.

وی با تأکید بر ضرورت ساماندهی گردشگری رویداد در استان و تدوین تقویم رویدادهای گردشگری اضافه نمود: در مباحث تبلیغات و بازاریابی گردشگری نیز بایستی فعال تر باشیم و با برنامه ریزی دقیق تری وارد این عرصه شویم تا تبلیغات را هدفمندتر پیش ببریم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس اظهار داشت: درصدد هستیم که افزون بر ارتقای جایگاه شیراز در عرصه گردشگری، ظرفیت سایر شهرستانها در این عرصه را افزایش دهیم.

منبع: همگردی

به "آمادگی شهرهای فارس برای میزبانی گردشگران در تعطیلات عید فطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی شهرهای فارس برای میزبانی گردشگران در تعطیلات عید فطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید