خبرنگاران چهار شهر استان زنجان در شرایط آبی کرونایی قرار دارند

به گزارش آرش بلاگ، زنجان - خبرنگاران - رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: طی هفته گذشته همه شهرهای این استان به جز شهر زنجان در شرایط آبی کرونایی قرار داشتند که بر اساس آخرین رنگ بندی اعلام شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این تعداد به چهار شهر رسیده است.

خبرنگاران چهار شهر استان زنجان در شرایط آبی کرونایی قرار دارند

دکتر پرویز قزلباش روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار آرش بلاگ اضافه نمود: بر اساس آخرین رنگ بندی اعلام شده از مجموع هشت شهرستان استان، شرایط کرونایی چهار شهر آبی و چهار شهر دیگر همچنان زرد است.

وی اضافه نمود: هم اکنون رنگ کرونایی شهرهای خرمدره، سلطانیه، ماهنشان و ایجرود آبی است و شهرهای زنجان، ابهر، طارم و خدابنده در شرایط زرد قرار دارند.

قزلباش گفت: با گذشت حدود یکسال از شیوع ویروس کرونا تا به امروز یک هزارو 144 نفر در استان زنجان بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند و روز گذشته 2 مورد فوتی در زنجان به ثبت رسید.

این مسوول ادامه داد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این استان تا به امروز مجموع مبتلایان به این بیماری تمامی موارد مثبت بر اساس یافته های آزمایشگاهی به رقم 44 هزارو 877 نفر رسیده است.

وی یادآوری کرد: در زمان حاضر شمار مبتلایان و بستری ها در بیمارستان های این استان فرایند نزولی به خود گرفته است بطوری که نیمی از شهرهای استان رنگ زرد کرونایی و نیمی دیگر در شرایط آبی قرار گرفته اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان ادامه داد: طبق گزارش های اعلام شده از اسفند سال گذشته تا به امروز بر اساس یافته های آزمایشگاهی ابتلای 6 هزار و 837 نفر در استان زنجان به کووید - 19 ثابت شده و پنج هزار و 645 نفر از آن ها بعد از بهبودی از بیمارستان ترخیص شده اند.

قزلباش اضافه نمود: آمار تجمیعی بیماران بستری شده در بیمارستان های استان زنجان شامل مبتلای قطعی به کووید- 19 همچنین مشکوک 19 هزارو 296 نفر است که شمار بستری روز گذشته به عدد 9 رسید.

وی با تاکید بر اینکه شرایط کرونایی کنونی استان شنماینده بوده و در صورت بی توجهی و غفلت از پروتکل های بهداشتی و عادی انگاری شرایط اوج بیماری را در ماه اسفند شاهد خواهیم بود اعلام کرد: بر این اساس از هموطنان درخواست می گردد همچنان نکات بهداشتی توصیه شده را رعایت نمایند تا از وقوع پیک بعدی بیماری جلوگیری گردد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران چهار شهر استان زنجان در شرایط آبی کرونایی قرار دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران چهار شهر استان زنجان در شرایط آبی کرونایی قرار دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید