راه یافتگان به اردوی مسابقات جهانی WorldSkills2022 تعیین شدند

به گزارش آرش بلاگ، یک طلا، یک نقره و یک برنز در هر رشته، دستاورد مسابقه دهندگان کشوری این دوره مسابقات بود. به علاوه پنج دیپلم افتخار در رشته شبکه و یک دیپلم افتخار در رشته پردازش ابری نیز اهدا شد.

راه یافتگان به اردوی مسابقات جهانی WorldSkills2022 تعیین شدند

شش مدال آور روز شنبه، وارد اردوی انتخابی مسابقات جهانی WorldSkills2022 می شوند تا در ماه های پیش رو به شکل فشرده زیر نظر مربیان تخصصی که همگی از مدال آوران پیشین ملی و جهانی این رشته ها هستند، آموزش ببیند تا درنهایت نماینده توانمندی از ایران از سوی سازمان فنی و حرفه ای کشور، به این مسابقات اعزام گردد. سازمان آموزش فنی و حرفه ای، 19 دوره است که مسابقات ملی مهارت را در ایران برگزار می نماید. در این دوره، برای اولین بار این مسابقات با همکاری بخش خصوصی و متخصص این حوزه برگزار گردیده است.

نخستین مدال آوری دختران در رشته شبکه به همراه یک طلا، یک نقره، یک برنز و 5 دیپلم افتخار برای این رشته

رشته شبکه که از قدیمی ترین رشته های حوزه آی تی در مسابقات ملی و جهانی است که تا پیش از این مدال های رنگارنگ ملی و جهانی را نصیب خود نموده است. 14 شرکت نماینده در دو روز این مسابقات با یک دیگر به رقابت پرداختند و برای نخستین بار طی 19 دوره مسابقات ملی، نرجس سواعدی به عنوان اولین مدال آور دختر در این رشته، مدال برنز را از آن خود کرد.

محمدامین طاهری از استان البرز؛ مدال طلا

فرید قریشی از آذربایجان شرقی؛ مدال نقره

نرجس سواعدی از خوزستان؛ مدال برنز

امین مهدی زاده اصفهانی نماینده سازمان آموزش و پرورش؛ دیپلم افتخار

به دین طالبی از استان البرز؛ دیپلم افتخار

پوریا کریم زاده از تهران؛ دیپلم افتخار

شایان خیرآبادی نماینده دانشگاه فنی و حرفه ای؛ دیپلم افتخار

مبین نامور دریاسری از گیلان؛ دیپلم افتخار

پارسا یوسفی، کارشناس مسؤول رشته شبکه در این دوره از مسابقات ملی مهارت که برنده مدال نقره چهل وپنجمین دوره مسابقات جهانی مهارت WorldSkills2019) روسیه) در رشته مدیریت سیستم های تحت شبکه و استواردار ابر آروان نیز هست، درباره مسابقات جهانی مهارت شرح می دهد: در اطلاع رسانی مسابقات ملی مهارت در ایران ضعف وجود دارد و مردم به شکل شایسته درباره مسابقات مهارت در سطح ملی و جهانی آگاهی ندارند.

یوسفی درباره تفاوت این دوره از مسابقات ملی مهارت با دوره های پیش، می گوید: به علت شیوع کرونا وقفه بسیاری در برگزاری مسابقات ملی مهارت ایجاد شد. به همین علت مشارکت نمایندگان این دوره به مقدار مشارکت نمایندگان دوره های پیشین، از مسابقات ملی و جهانی مهارت ذهنیت ندارند و با فرهنگ آن آشنا نیستند. در این مدت کوشش کردیم برای جبران این موضوع با شرکت نمایندگان به شکل مستقیم صحبت کنیم تا آشنایی آن ها از مسابقات جهانی بیش تر گردد.

یک طلا، یک نقره و یک برنز به همراه یک دیپلم افتخار؛ دستاورد رشته نوپای پردازش ابری

رشته پردازش ابری که برای نخستین بار در مسابقات ملی و جهانی مهارت قرار گرفته است، آغاز خوبی را تجربه کرد. با حضور هشت رقابت نماینده طی سه روز مسابقه توانست نتایج درخوری را کسب کند.

علیرضا رایج از خراسان رضوی؛ مدال طلا

حمیدرضا خوب بخت از استان مرکزی؛ مدال نقره

سروش سلیم کاویانی نماینده سازمان آموزش و پرورش؛ مدال برنز

نوید شریعتی از یزد؛ دیپلم افتخار

احمدرضا ملاپور، مدیر رشته پردازش ابری که برنده مدال افتخار چهل وچهارمین دوره مسابقات جهانی مهارت، مدال آور طلای رشته مدیریت سیستم های تحت شبکه در سیزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت و ناخدای فنی ابر آروان است، درباره تجربه خود از مشارکت در مسابقات ملی و جهانی مهارت می گوید: شرکت در این مسابقات با روشن کردن جزئی راستا رشد در رشته مدیریت سیستم های تحت شبکه نقش بسیار پررنگی در زندگی حرفه ای من داشته است. دامنه سرویس هایی که در این مسابقات ارائه می گردد، پوشش دهی و بلوغ کافی را برای مسلط کردن شرکت نمایندگان در رشته های مختلف داراست. به همین علت شرکت در این مسابقات برای من خیلی تأثیرگذار بود.

ملاپور درباره اهمیت برگزاری مسابقات جهانی مهارت می گوید: مسابقات جهانی مهارت بزرگ ترین رویداد مهارتی است که هر دو سال در جهان برگزار می گردد و تمام کشورهای پیشرفته و در حال توسعه از اروپا، آمریکا و آسیا در آن شرکت می نمایند. این مسابقات بیش از 50 رشته مختلف در چند دسته بندی اصلی مانند صنعتی، خدماتی، فناوری اطلاعات دارد. هر رشته با پیچیدگی خاص خود، دانش فنی بالایی را برای شرکت در آزمون لازم دارد. از اهمیت این مسابقات جهانی همین مقدار بگویم که در افتتاحیه و اختتامیه های این مسابقات رؤسای جمهور و وزرای کشور میزبان حضور دارند.

ملاپور با اشاره به این که ایران برای اولین دوره در حال برگزاری مسابقات ملی مهارت (انتخابی مسابقات جهانی) در رشته ٔی پردازش ابری است، می گوید: سعی کردیم زیرساخت مسابقات در رشته پردازش ابری که برای اولین دوره در ایران برگزار می شد کاملن مشابه زیرساخت مسابقات جهانی این رشته باشد. کوشش کردیم منابع لازم برای برگزاری آزمون ملی مهارت در رشته پردازش ابری را کاملن مطابق به منابع آزمون جهانی تأمین کنیم تا هرچه بیش تر سطح مسابقات در این رشته را به سطح مسابقات جهانی برسانیم.

مسابقات جهانی مهارت 12 تا 17 اکتبر با حضور بیش از 1300 رقیب از 60 کشور عضو WorldSkills و در 56 مهارت به میزبانی کشور چین برگزار خواهد شد. نمایندگان رشته های IT ایران در شش رشته مدیریت سیستم های تحت شبکه، راهکارهای نرم افزاری برای کسب وکارها، تکنولوژی های وب، امنیت سایبری، پردازش ابری و نرم افزارهای موبایل در چهل وششمین مسابقات جهانی مهارت در شانگهای چین شرکت خواهند کرد.

آخرین دوره WorlSkills در سال 2019 در کازان روسیه برگزار گردید که منجر به مدال آوری در هر سه رشته ای شد که ایران در آن ها نماینده اعزام نموده بود. به علاوه در دوره پیشین با کسب این سه مدال، جایگاه ایران با ارتقای 23 تایی از جایگاه 38 به جایگاه پانزدهم ارتقا پیدا کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "راه یافتگان به اردوی مسابقات جهانی WorldSkills2022 تعیین شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه یافتگان به اردوی مسابقات جهانی WorldSkills2022 تعیین شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید