هشدار طوفان به 21 استان ، آخر هفته مرکز با رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید

به گزارش آرش بلاگ، سازمان هواشناسی درخصوص رگبار باران و رعد و برق، وزش باد شدید موقت، خیزش گرد و خاک در نقاط مستعد و تگرگ در روزهای پنجشنبه و آدینه برای 21 استان از جمله تهران هشدار نارنجی صادر کرد.

هشدار طوفان به 21 استان ، آخر هفته مرکز با رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید

به گزارش آرش بلاگ، سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی درخصوص تشدید ناپایداری محلی و رشد ابرهای همرفتی به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب از رگبار باران و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، خیزش گردوخاک در نقاط مستعد و تگرگ اطلاع داد.

  • آخر هفته بارانی و گاه طوفانی در چند استان | خیزش گرد و خاک در بخش هایی از کشور | نوار شمالی خنک می گردد

براساس این هشدار، فردا (پنج شنبه) آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، سمنان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، زنجان، قزوین، البرز، تهران، قم، مرکزی، همدان، شمال کردستان، اصفهان، یزد، منطقه ها مرکزی و شمال کرمان و جنوب شرق سیستان و بلوچستان و آدینه ارتفاعات شمال شرق تهران، گلستان، خراسان شمالی، نیمه شمالی سمنان، ارتفاعات کرمان و نیمه شمالی خراسان رضوی درگیر این مخاطره جوی خواهند بود.

بر اثر این مخاطره جوی آبگرفتگی معابر عمومی و جاری شدن روان آب، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها و مسیل ها، صاعقه، خسارت تماشا سازه های موقت از جمله بنرها، داربست ها و تابلوهای تبلیغاتی و اختلال در پروازها و سقوط سنگ در نواحی کوهستانی در منطقه ها یادشده محتمل خواهد بود.

سازمان هواشناسی موارد زیر را توصیه کرد:

اجتناب از هرگونه تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در سفرهای بین شهری، پرهیز از فعالیت های کوهنوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه های موقت، رعایت فاصله از ساختمان های در دست ساخت یا نیمه کاره، با توجه به احتمال رخداد تگرگ اتخاذ تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارت تماشا بخش کشاورزی و پارک خودروها در منطقه ها مسقف.

منبع: همشهری آنلاین

به "هشدار طوفان به 21 استان ، آخر هفته مرکز با رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار طوفان به 21 استان ، آخر هفته مرکز با رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید