خبرنگاران 134 هزار نفر ساعت آموزش مهارتی در روستاهای قزوین ارایه شد

به گزارش آرش بلاگ، قزوین - خبرنگاران - 134 هزار و 172 نفر ساعت آموزش مهارتی در رشته های مختلف طی نیمه نخست امسال به متقاضیان در روستاهای استان قزوین ارایه شد.

خبرنگاران 134 هزار نفر ساعت آموزش مهارتی در روستاهای قزوین ارایه شد

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار آرش بلاگ گفت: ارایه آموزش های مهارتی به روستاییان یکی از اهداف مهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای به شمار می رود و بر همین اساس، ارایه دوره های فنی و حرفه ای در روستاها را گسترش داده ایم.

محسن مددی اضافه کرد: در سال گذشته آموزش های پیش بینی شده مهارتی در روستاها 11 درصد مجموع این دسته آموزش ها در استان را دربرمی گرفت که این رقم با برنامه ریزی های اجرا شده برای امسال به 27 درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه نزدیک به 30 درصد جمعیت استان قزوین در روستاها زندگی می نمایند،اضافه کرد: آموزش های مهارتی خود را متناسب با جمعیت شهری و روستایی پیش بینی نموده ایم و برهمین اساس برنامه ریزی شده تا حدود یک سوم از آموزش ها و دوره ها در بخش دولتی برای روستاییان برگزار گردد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین در ادامه از ارایه 91 هزار و 882 نفر ساعت آموزش مهارتی به دانشجویان استان قزوین در نیمسال نخست امسال اطلاع داد.

این مسوول گفت: توانمندسازی مهارتی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی و آماده ساختن آنها برای ورود به بازار کار با یادگیری مهارت های مورد احتیاج جامعه از اولویت های سازمان آموزش فنی و حرفه ای به شمار می رود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 134 هزار نفر ساعت آموزش مهارتی در روستاهای قزوین ارایه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 134 هزار نفر ساعت آموزش مهارتی در روستاهای قزوین ارایه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید