خلاصه بازی ژاپن 1 (1) ، (3) 1 کرواسی؛ فزونی شطرنجی ها

به گزارش آرش بلاگ، در استادیوم الجنوب دیداری دیگر از مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 2022 قطر بین ژاپن شگفتی ساز مرحله گروهی و کرواسی نایب قهرمان دوره قبل برگزار گردید که پس از تساوی 1-1 در وقت های معمول، در ضربات پنالتی با نتیجه 3-1 پیروز شد و به مرحله بعد رسید.

خلاصه بازی ژاپن 1 (1) ، (3) 1 کرواسی؛ فزونی شطرنجی ها

هردو تیم بازی را به شکلی آغاز کردند که معین بود تمایل دارند زودتر از رقیب به گل برسند. بازی شجاعانه سامورایی ها هم در دقایق ابتدایی ستودنی بود. دقایق خاتمهی هم فشار ژاپن بیشتر شد تا این که در پی ارسال یک کرنر توپ اتفاقی مقابل پای دایزن مائدا افتاد و او در دقیقه 43 با شوتی از درون محوطه جریمه گل نخست را وارد دروازه کرواسی کرد؛ گلی که باعث شد نیمه اول با فزونی ژاپن به خاتمه برسد.

نیمه دوم کرواسی خیلی زود از فشار زدن گل تساوی خارج شد. ارسال دیان لوورن در دقیقه 55 روی سر ایوان پریشیچ فرود آمد و ضربه سری تماشایی به گوشه دروازه ژاپن رفت. بعد از این گل ریسک دو تیم برای زدن گلی دیگر کمتر شد و محتاط تر بازی را دنبال کردند. در نهایت 90 دقیقه با تساوی 1-1 به خاتمه رسید و این نخستین دیداری بود که به وقت های اضافه کشیده شد.

روال اواخر بازی در نیمه دوم، در اولین وقت اضافه هم ادامه پیدا کرد و هیچ تیمی بی گدار به آب نمی زد. نیمه دوم وقت های اضافه هم با این که کرواسی بیشتر در زمین حریف بود ولی پیروز نشد کار را در 120 دقیقه تمام کند.

در نهایت این بازی به ضربات پنالتی کشید و کرواسی با فزونی 3-1 در این ضربات راهی مرحله بعد شد. برای کرواسی ولاشیچ، بروزوویچ و پاشالیچ ضربات شان را گل کردند. لیوایا هم ضربه اش را به تیر دروازه کوبید. برای ژاپن آسانو پنالتی اش را تبدیل به گل کرد و مینامینو، میتوما و یوشیدا ضربات شان را هدر دادند.

منبع: فرارو

به "خلاصه بازی ژاپن 1 (1) ، (3) 1 کرواسی؛ فزونی شطرنجی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلاصه بازی ژاپن 1 (1) ، (3) 1 کرواسی؛ فزونی شطرنجی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید