در حفاظت از زمین با کسی تعارف نداریم، ترویج و مراکز جهاد کشاورزی فعالیت جهادی داشته باشند

به گزارش آرش بلاگ، خبرگزاری اریا- سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه در حوزه حفاظت از زمین با کسی تعارف نکنید و به شدت از کاربری زمین های کشاورزی حفاظت کنید، ادامه داد: نیازسنجی، ظرفیت شناسی و جهت دهی در سیاست گذاری ها باید به عنوان یک اصل مورد توجه قرار گیرد .

در حفاظت از زمین با کسی تعارف نداریم، ترویج و مراکز جهاد کشاورزی فعالیت جهادی داشته باشند

به گزارش خبرنگارآرش بلاگدفترمازندران درشهرستان ساری، حسن عنایتی سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران در گردهمایی کشت بهاره با بیان اینکه سال نو با رویکرد نو حرکت خواهیم کرد و در پی دانش بنیان کردن فراوری محصولات کشاورزی خواهیم بود، گفت: برای دستیابی به امنیت غذایی باید فراوری پایدار داشته باشیم و پایداری فراوری با روحیه جهادی و حرکت علمی محقق خواهد شد.

وی ادامه داد: کشاورزی قراردادی، رصدخانه کشاورزی، دیپلماسی غذایی، نظام سرمایه گذاری در کشاورزی و صدور سند برای زمین های کشاورزی از برنامه های محوری وزارت جهاد کشاورزی است که باید در استان به عنوان محور قرار گیرد و همه ارکان و اجزای کشاورزی استان برای تحقق آن کوشش نمایند.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه برنج، سویا و مرکبات مشمول طرح کشاورزی قراردادی در استان می شوند، اضافه نمود: کشاورزی قراردادی سبب می گردد بازار محصولات مدیریت گردد و از واردات آن کاسته گردد.

این مسوول اضافه نمود: مازندران سال جاری متعهد به اجرای کشت قراردادی برنج در 25 هزار هکتار شده است.

عنایتی با اشاره به اینکه نگرش به کشاورزی استان باید تغییر کند و متناسب با شرایط روز جهان و احتیاجهای روز برنامه ریزی داشته باشیم تا به اهداف بلندمدت دست پیدا کنیم، گفت: سال جاری 200 میلیارد تومان برای توسعه مکانیزاسیون استان اختصاص یافته است که احتیاج است این عدد افزایش پیدا کند.

وی با تاکید بر اینکه مراکز جهاد کشاورزی باید مراکز افزایش بهره وری باشند و مسؤول مرکز باید نخبگان را به مرکز دعوت کند و از ظرفیت بخش خصوصی برای روان سازی فعالیت ها استفاده گردد، گفت: باید کارها را به بخش خصوصی واگذار کنیم و پس از واگذاری در پی نظارت و سیاست گذاری باشیم.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران اعلام کرد: سرعت نفوذ دانش و فناوری در بدنه کشاورزی استان پرشتاب نیست و ترویج باید حرکت پرشتابی داشته باشد و حلقه اتصال کارشناسان با کشاورزان باشد.

این مسؤول با بیان اینکه در حوزه حفاظت از زمین با کسی تعارف نکنید و به شدت از کاربری زمین های کشاورزی حفاظت کنید، ادامه داد: احتیاجسنجی، ظرفیت شناسی و جهت دهی در سیاست گذاری ها باید به عنوان یک اصل مورد توجه قرار گیرد.

عنایتی با تاکید بر اینکه زمین های کشاورزی باید سنددار شوند تا هویت پیدا نمایند و از شدت تغییر کاربری ها کاسته گردد، گفت: به عنوان پایلوت 35 هزار هکتار اراضی کشاورزی نکا برای انجام طرح کاداستر و سنددار کردن اراضی انتخاب شد و 16 شهرستان برای کاداستر در 320 هزار هکتار برنامه ریزی شده است.

منبع: خبرگزاری آریا

به "در حفاظت از زمین با کسی تعارف نداریم، ترویج و مراکز جهاد کشاورزی فعالیت جهادی داشته باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در حفاظت از زمین با کسی تعارف نداریم، ترویج و مراکز جهاد کشاورزی فعالیت جهادی داشته باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید