سامسونگ چگونه می تواند از غیاب اسنپدراگون 865 پلاس به سود خود استفاده کند؟

به گزارش آرش بلاگ، کوالکام سال جاری هیچ تمایلی به عرضه نسخه پلاس از پرچم دار خود یعنی اسنپدراگون 865 نشان نداده و با توجه به گفته های Wan Zhiqiang، رئیس بازاریابی Meizu Technology (میزو تکنولوژی)، این اتفاق اصلا نخواهد افتاد. حال به نظر می رسد این خبر برای سامسونگ اتفاق بسیار خوبی باشد، هرچند شاید بعضی دیگر از این بابت راضی نباشند.

سامسونگ چگونه می تواند از غیاب اسنپدراگون 865 پلاس به سود خود استفاده کند؟

گلکسی نوت 10 که به عنوان پرچم دار سال گذشته سامسونگ در نیمه دوم 2019 راهی بازار شد، علی رغم تمام حدس هایی که مبنی بر تجهیز آن به اسنپدراگون 855 پلاس شده بود، از آن بهره نبرد تا در رقابت با بسیاری از پرچم داران بازار با مشکل روبرو گردد. سری نوت 10 درست مانند اس 10 به پردازنده های اسنپدراگون 855 مجهز شدند، در حالی که کوالکام از مدل پلاس پردازنده خود رونمایی نموده بود و این شانس برای سامسونگ وجود داشت تا پرچم دار سری نوت خود را به آن مجهز کند. اما دیدیم که این اتفاق هرگز رخ نداد و بسیاری از رقبای این محصول به پردازنده جدیدتر کوالکام مجهز شدند.

حال به نظر می رسد گلکسی نوت 20 هم قرار نیست به اسنپدراگون 865 پلاس مجهز گردد. البته نه به این خاطر که با سری اس 20 مطابقت داشته باشد، بلکه اصلا کوالکام برنامه ای برای عرضه مدل پلاس ندارد. این موضوع حتی در بنچمارک هایی که از سری نوت 20 منتشر شد تعیین بود و به نظر می رسد همان استراتژی که در قبال سری 10 پرچم داران این شرکت بکار گرفته شده برای سری 20 هم استفاده می گردد.

TSMC آماده فراوری چیپست های 5 نانومتری است!

این خبر بدان معناست که گلکسی فولد 2 هم در بعضی بازارها به اسنپدراگون 865 پلاس مجهز نمی گردد. اگر به خاطر داشته باشید سامسونگ گلکسی فولد را در بازار چین به پردازنده های اسنپدراگون 855 پلاس مجهز کرد و خب حالا به نظر می رسد نسخه دوم این گوشی قرار است به همان پردازنده ای مجهز شوند که در سری اس 20 بکار رفته.

سامسونگ چگونه از این بابت سود می برد؟

چیپست اسنپدراگون 865 توسط TSMC طراحی می گردد. شرکتی که اتفاقا عظیم ترین رقیب سامسونگ در ساخت تراشه به حساب می آید. بدیهی است حتی اگر نسخه پلاس اسنپدراگون 865 هم در کار باشد، باز هم این TSMC است که مسئولیت ساخت آن را برعهده خواهد داشت.

اما اگر Wan Zhiqiang درست گفته باشد و کوالکام سال جاری از عرضه اسنپدراگون 865 پلاس صرف نظر کند، این یعنی TSMC فعالیت کمتری در فراوری پردازنده موبایل خواهد داشت. حال شاید این منطق سطحی باشد اما کار کمتر برای TSMC می تواند از طرفی به نفع سامسونگ باشد تا به نحوی، فاصله ایجاد شده بین خود و این شرکت عظیم تایوانی را کاهش دهد.

اخیرا سامسونگ به خاطر استفاده از پردازنده های اگزینوس درون گوشی های پرچم دار خود شدیدا مورد انتقاد قرار گرفته و این یعنی اگر اسنپدراگون 865 پلاس در کار نباشد، این شرکت می تواند با بهبود شرایط چیپست خود، فاصله را بسیار نزدیک تر از چیزی که هست کند.

به نظر شما آیا این شرکت می تواند فاصله خود با اسنپدراگون را با این اتفاقی که احتمالا خواهد افتاد کاهش دهد؟

این خبر از گلکسی نوت 20 برای آیفون 12 خرسند کننده است!

منبع: sammobile

منبع: دیجیکالا مگ

به "سامسونگ چگونه می تواند از غیاب اسنپدراگون 865 پلاس به سود خود استفاده کند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامسونگ چگونه می تواند از غیاب اسنپدراگون 865 پلاس به سود خود استفاده کند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید