ستاره قدیمی تلویزیون را دریابید!

به گزارش آرش بلاگ، تسنیم/ بیوک میرزایی با تمام وجود در خدمتِ هنر این مملکت بوده و هست؛ اما چرا او هم مثل خیلی از بازیگران پیشکسوت سینما و تلویزیون، حال و روزِ خوبی ندارد.

ستاره قدیمی تلویزیون را دریابید!

بیوک میرزایی این روزها در سریال جشن سربرون نقش سردار اکرم را برعهده دارد و منتظرِ کلید خوردن فصل جدید روزگار جوانی است اما حال و روزِ خوبی ندارد. همواره به این نکته فکر می نماید قرار است سال گذشته در کدام منطقه تهران ساکن باشد. آیا قسط و بدهی ها اجازه می دهند او به کارهای با کیفیت تر و هنرمندی فاخرتر فکر کند. اگرچه در این سال ها به کارنامه کاری اش نگاه کنیم در کارهای خوب و ماندگاری حضور پیدا نموده و عمدتاً با وجود مسائل معیشتی و مالی سعی نموده در کارهای بی کیفیت که به شعور مخاطب بی احترامی می نماید حضور نداشته باشد.

گهگاه در کنارِ پرداختن به اتفاقات روز و برنامه های جاری رادیو و تلویزیون، به سراغ قدیمی های این عرصه می رویم. این روزها به پیشکسوتان سینما و تلویزیون تماس می گیریم بعضاً با حالت بغض و اندوهی پنهان در صدایشان درباره هنرهای نمایشی صحبت می نمایند. متأسفانه این روزها مسائل مالی و معیشتی، بازیگران پیشکسوت را درمانده نموده و بسیاری دوست ندارند درباره این مسائل صحبت نمایند؛ یکی از آن ها بیوک میرزایی است که دوست ندارد از مسائلش بگوید.

نمایی از بیوک میرزایی در سریال جشن سربرون

بعضی از آن ها در بستر بیماری اند و کسی حالی از آن ها نمی پرسد، بعضی هم از بی کیفیتی آثار هنری به خصوص در تلویزیون گلایه مندند و بعضی هم مطالباتی دارند که هیچ کدام از اهالی خانه سینما، انجمن بازیگران و مدیران مربوطه در تلویزیون گوشی برای شنیدن حرف هایشان نداشته اند و ندارند. از فضای سلبریتی زده امروز دلخورند و نگران آینده دنیای تصویر ایران اسلامی اند.

بیوک میرزایی از پهلوانان نمی میرند و گمگشته تا عباس آقای روزگار جوانی و برادر هزاران بار خاطره برای مردم آفریده است. صدایش را آدینه صبح ها از صبح آدینه با شما می شنویم و مردِ نجیب و پرتلاش عرصه سینما، تئاتر و تلویزیون به شمار می رود. دوست ندارد گلایه کند و از مسائل و ناراحتی هایش بگوید. هرچه اصرار کردیم چیزی نگفت اما همگان می دانند بازیگران پیشکسوت چه کارهای ماندگاری از خودشان به جای گذاشته اند اما اگر به سراغ شان برویم این روزها حال و روزِ خوبی ندارند.

بیوک میرزایی با وجود نقش های منفی و خاکستری که ایفا نموده، بسیار خوش برخورد و در عین حال متواضع است. همواره دغدغه اش عدم توجه درست به فرهنگ و هنر است خصوصاً مسئولینی که اصلاً به حقوقِ پیشکسوتان و دستمزدِ پایین رادیویی ها توجهی ندارند. جالب است که با وجودِ مصدومیت در جریان فیلمبرداری جشن سربرون و سن 65 سالگی، دوست دارد بدونِ بدل، خودش را در خدمت بازیگری قرار می دهد و مرزی برای سختی و طاقت فرسایی نمی شناسد. حتی موقعی که بعضی از تهیه نمایندگان دستمزدش را نمی دهند!

میرزایی می گوید وقتی مردم را می بیند که در کوچه و خیابان به او ابراز لطف می نمایند همه این سختی ها و مسائل را فراموش می نماید. حتی این روزها که مصدومیت افتادن از اسب به هنگام فیلمبرداری جشن سربرون را با آب درمانی جلو می برد اما دم نمی زند چون دوست دارد در خدمت کارهای فاخر و ماندگاری باشد که بعدها مردم او را با این کارها به یاد می آورند. وقتی بعد از این همه سال هنوز خانه ای از خودش ندارد و مستأجر است باز هم نمی خواهد از مسائلش بگوید. اما انتظار دارد که مسئولین ذیربط به او و هنرمندان پیشکسوتِ دغدغه مند توجه نمایند.

جالب است که می گوید در فیلم ها بارها مخاطبان شاهد شخصیت داستانی اند که برج ساز است و یا در خانه های آنچنانی نقش آفرینی می نماید اما همان بازیگر در شرایط سختی مستأجر است و زندگی می نماید. ما در حقیقت از مسئولین انتظاری نداریم، چون عاشقِ کارمان هستیم. اما آدم هایی که در این راستا مسئولیت دارند باید به مسائل و معضلات پیش روی هنرمندان پیشکسوت توجه نمایند. ما عاشقانه کار می کنیم اما بسیاری از مسائل اذیت مان می نماید.

میرزایی تأکید کرد که: اگر روزی بتوانم دوباره به محضر رهبر انقلاب شرف یاب شوم حتماً از مسائل موجود خواهم گفت؛ عدم توجه به موقعیت هنرمندی که 40، 50 سال در این راستا قدم برمی دارد اما هنوز غمِ نان دارد.

منبع: همگردی

به "ستاره قدیمی تلویزیون را دریابید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستاره قدیمی تلویزیون را دریابید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید