شایع ترین بیماری روده را با یک قرص مقرون به صرفه قیمت درمان کنید

به گزارش آرش بلاگ، نتایج یک آنالیز تازه نشان می دهد، قرص های مقرون به صرفه قیمت استاتین علاوه بر کاهش کلسترول ممکن است به درمان کولیت اولسروز هم یاری کند.

شایع ترین بیماری روده را با یک قرص مقرون به صرفه قیمت درمان کنید

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت آرش بلاگ به نقل از دیلی میل، نتایج یک آنالیز تازه نشان می دهد، قرص های مقرون به صرفه قیمت استاتین علاو بره کاهش کلسترول ممکن است به درمان کولیت اولسروز هم یاری کند.

کولیت زخمی یا کولیت اولسروز فرمی از بیماری التهابی روده است که روده ها به خصوص روده عظیم شامل پس روده و راست روده را درگیر می نماید و نوعی پس روده آماس (کولیت) است. دلیل اصلی و دقیق این بیماری تعیین نیست اما به نظر می رسد مجموعه ای از عوامل میکروبی، ژنتیکی، ایمنی و عوامل مرتبط با سبک زندگی (نظیر رژیم غذایی) در بروز آن نقش داشته باشد. بعلاوه به نظر می رسد استرس و زندگی در محیط شهری باعث تشدید این بیماری می گردد.

مطالعات انجام شده به وسیله محققان دانشگاه استنفورد بیانگر آن است، مصرف قرص استاتنی علائم این بیماری را کاهش می دهد و احتیاج مبتلایان به جراحی را به احتمال زیاد به نصف می رساند.

دقیقاً تعیین نیست که چرا استاتین شرایط بیماران مبتلا به کولیت زخمی را بهبود بخشیده است، اما اعتقاد بر این است که این قرص ها دارای مزایای ضد التهابی هستند.کولیت زمانی ایجاد می گردد که روده عظیم و راست روده ملتهب و زخمی می شوند. این شایع ترین نوع بیماری روده است.

از هر 400 نفر در انگلیس یک نفر مبتلا به این بیماری است که تقریباً مشابه با ایالات متحده است. حدود یک سوم بیماران در نهایت احتیاج به جراحی دارند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "شایع ترین بیماری روده را با یک قرص مقرون به صرفه قیمت درمان کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شایع ترین بیماری روده را با یک قرص مقرون به صرفه قیمت درمان کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید