شهری با یک میلیون جهانگرد دریغ از یک اتاق مناسب برای اقامت مسافر!

به گزارش آرش بلاگ، گناوه اگر چه با مسائل زیرساختی زیادی برای حوزه گردشگری دست و پنجه نرم می نماید، لکن به علت ساحل ماسه ای زیبا و بازار مجذوب کننده و مقرون به صرفه قیمت، مقصد گردشگران است و مهمانان نوروزی از حضور در این بندر ابراز رضایت نموده اند و البته از کمبود امکانات رفاهی و تفریحی و مسائل اسکان و …گلایه مند هستند

شهری با یک میلیون جهانگرد دریغ از یک اتاق مناسب برای اقامت مسافر!

از اواسط اسفند 1400 و با سرانجام پیک ششم کرونا، مجوز سفرهای نوروزی صادر شد و استان بوشهر با توجه به آب و هوای معتدل در این فصل و بعلاوه شهرستان گناوه با توجه به بازار مجذوب نماینده و تنوع کالاهای ته لنجی در بازار، مقصد جهانگردان بوده و از بیستم اسفند تا امروز که بیش از یک میلیون جهانگرد از بازار گناوه خرید نموده اند و پیش بینی می گردد تا سرانجام تعطیلات این فرایند با شتاب بیشتری ادامه یابد.

گناوه اگر چه با مسائل زیرساختی زیادی برای حوزه جهانگردی دست و پنجه نرم می نماید، لکن به علت ساحل ماسه ای زیبا و بازار مجذوب نماینده و مقرون به صرفه قیمت، مقصد جهانگردان است و مهمانان نوروزی از حضور در این بندر ابراز رضایت نموده اند و البته از کمبود امکانات رفاهی و تفریحی و مسائل اسکان و …گلایه مند هستند.

مجید کرم پور از جهانگردان ورودی گناوه که از شمال ایران آمده در گفت وگو با خبرنگار بازار گفت: گناوه مردمانی خونگرم دارد و بازار گناوه واقعا نسبت به بقیه کشور مقرون به صرفه تر است.

وی اضافه نمود: خیلی تعجب می کنم که چرا مسئولان به فکر ایجاد مهمانسرا و هتل و هتل آپارتمان مجهز نیستند.

این جهانگرد گفت: در گناوه حتی اتاق اجاره ای مناسب نیز نیست ولی آنقدر مجذوب نمایندهیت و گیرایی دارد که با چادر هم چند شب اقامت می کنیم.

نادر نصراللهی از شهفرایندان مشهدی نیز در گفت وگو با خبرنگار بازار گفت: خانواده من فقط بخاطر بازار گناوه به این شهر سفر کردند.

وی اضافه نمود: تنوع جنس و قیمت مناسب و برخورد خوب مغازه داران و فروشندگان و احترام به مردم، فاکتورهای مثبت این سفر بود.

این جهانگرد بیان نمود: کمبود امکانات اقامتی و رفاهی و دغدغه امنیت نیز از نکات منفی سفر به گناوه بوده است.

حضور 6 میلیون جهانگرد در استان بوشهر

احمد محمدی زاده استاندار بوشهر با اشاره به حضور 6 میلیون جهانگرد در استان بوشهر در گفت وگو با خبرنگار بازار گفت: از اواسط اسفند تا به امروز بالغ بر 6 میلیون جهانگرد از استان بازدید نموده اند که سهم گناوه بیشتر از بقیه نقاط استان است.

وی اضافه نمود: زیرساخت های اقامتی و اسکان در منطقه ها جهانگردی استان نیازمند حرکت جهادی است و به حول و قوه الهی در سال های آینده این معضل برطرف می گردد.

استاندار بوشهر گفت: ساخت هتل 5 ستاره و 4 ستاره و تقویت هتل های موجود و احداث مهمانسرا و بعلاوه تقویت مهمانسراهای ادارات و نهادهای اجرایی نیز از برنامه های در دست اجراست.

صفری فرماندار گناوه در این خصوص به خبرنگار بازار گفت: بیش از 50 مدرسه و 500 کلاس درس و تعداد زیادی سالن برای اسکان جهانگردان مهیا شده و کوشش نموده ایم مسائل بهداشتی کاملا رعایت گردد.

وی ابراز داشت: ستاد تسهیلات سفر گناوه به طور شبانه روزی فعال است و مرتبا نظارت می کنیم.

فرماندار گناوه اضافه نمود: بازار گناوه به علت ورود کالاهای ته لنجی، مورد استقبال قرار گرفته و با توجه به قیمت مناسب کالاها، از سراسر کشور مردم مراجعه نموده اند.

صفری بیان نمود: سواحل گناوه نیز مملو از مسافر است و شهرداری و سایر دستگاه های ذیربط خدمات رسانی می نمایند.

اقامت ایمن و امکانات رفاهی مهم ترین ضرورت جهانگردی گناوه

بندر گناوه با پیشینه مناسب جهانگردی و با توجه به مجذوب نمایندهیتی که بازارهای گناوه و سواحل این بندر دارند، نوع نگاه مسئولان استانی و شهرستانی به این بندر باید تغییر کند.

احداث هتل ها و مهمانسراهای با کیفیت و راه اندازی رستوران های شیک، می تواند رغبت بیشتری در بین جهانگردان ایجاد کند و اگر گم کاری گردد، روز به روز شرایط بدتر نیز می گردد.

گلایه مندی جهانگردان و مهمانان از امکانات اقامتی، نشان داد که بحث اقامت ایمن و امنیت سفر از مهم ترین انتظارات مهمانان است که باید جامه عمل پوشانده گردد.

اصل خبر را دراین آدرس بخوانید: https://www.tahlilbazaar.com/news/141957

منبع: توریسم آنلاین

به "شهری با یک میلیون جهانگرد دریغ از یک اتاق مناسب برای اقامت مسافر!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهری با یک میلیون جهانگرد دریغ از یک اتاق مناسب برای اقامت مسافر!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید