شکارچیان متخلف در خلخال دستگیر شدند

به گزارش آرش بلاگ، رئیس اداره حفاظت محیط زیست خلخال گفت: 2 شکارچی غارت گر حیات وحش که اقدام به شکار غیر مجاز در فصل ممنوعه شکار در منطقه حفاظت شده آق داغ این شهرستان نموده بودند، دستگیر شدند.

شکارچیان متخلف در خلخال دستگیر شدند

به گزارش آرش بلاگ اردبیل مهدی کسائی اضافه نمود: محیط بانان یگان حفاظت محیط زیست خلخال از این دو شکارچی متخلف 2 قبضه اسلحه شکاری و بعلاوه لاشه 15 قطعه کبک شکارشده از منطقه حفاظت شده آق داغ واقع در بخش مرکزی این شهرستان کشف و ضبط کردند.

وی با اشاره با آثار زیان بار و جبران ناپذیر ناشی از شکار وحوش در فصل بهار و زمان زادآوری حیوانات وحشی اظهار کرد: برای مقابله با تعرض به حیات وحش شهرستان، با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست خلخال اضافه نمود: شورای عالی حفاظت محیط زیست به استناد بند (ج) ماده 3 قانون شکار و صید، بهای هر قطعه کبک نر را از لحاظ مطالبه ضرر و زیان سه میلیون ریال و بهای هر قطعه کبک ماده نه میلیون ریال مشخص نموده است که این مبلغ بعنوان ضرر و زیان وارده به محیط زیست از سوی شکارچیان متخلف پس از محکومیت قطعی به حساب حفاظت محیط زیست واریز می گردد.

منطقه حفاظت شده آق داغ به مساحت 88 هزار هکتار در سال 1389 طی مصوبه 322 شورای عالی حفاظت محیط زیست کشور مصوب و ثبت رسمی شده است.

کشف شوکر الکتریکی و ماهی از متخلفان شکار و صید در پارس آباد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پارس آباد گفت: یک دستگاه شوک الکتریکی و 81 قطعه ماهی از متخلفان شکار و صید کشف شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز اردبیل محمد مجرد، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پارس آباد گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست در گشت وکنترل منابع آبی با سه نفر صیاد متخلف روبرو شدند که با استفاده از یک دستگاه شوک الکتریکی، یک دستگاه افزاینده ولتاژ و یک فروند قایق قصد صید غیر قانونی در رودخانه مرزی ارس را داشتند.

او اضافه نمود: از متخلفان 81 قطعه انواع کپور ماهی و زرد پر کشف وضبط و پرونده جهت رسیدگی به مراجع قانونی ارجاع داده شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پارس آباد با اشاره به اینکه اقداماتی از قبیل صید با شوک الکتریکی موجب آسیب رسانی به زیست بوم و اختلال غیرقابل جبران در آن خواهد بود از عموم مردم درخواست کرد در صورت مشاهده هر گونه تخلف زیست محیطی مراتب را به اداره محیط زیست اطلاع و یا با شماره تلفن 32721141 تماس بگیرند.

منبع: جام جم آنلاین

به "شکارچیان متخلف در خلخال دستگیر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکارچیان متخلف در خلخال دستگیر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید