11 کاری که هنگام رزرو کردن هتل نباید انجام داد!

به گزارش آرش بلاگ، هتلی که شما انتخاب می کنید و رزرو هتل، می تواند مهم ترین تصمیم شما در هنگام برنامه ریزی برای یک سفر باشد. شاید انتخاب شرکت هواپیمایی یا شرکتی که می خواهید از آن ماشین کرایه کنید آنچنان اهمیت نداشته باشد چون خدماتی که ارائه می گردد تقریبا در تمامی آن ها یکسان است اما اگر اتاقی که کرایه می کنید کوچک، زشت، کثیف ،فاقد اینترنت، فاقد چشم انداز ای مناسب یا فاقد تلویزیون باشد به راحتی می تواند سفر شما را خراب کند و قسمت بدتر قضیه این است که شما مجبورید برای هر روز اقامت در این اتاق پول پرداخت کنید. اگر هتل خود را بر اساس قیمت انتخاب می کنید توجه داشته باشید که بعضی از هتل های مقرون به صرفه قیمت آنقدر امکاناتشان کم است که شما مجبورید بعضی از چیزهایی که لازم دارید را خود تهیه کنید و در آخر کار مجموع هزینه ای که در این راه خرج می کنید بیشتر از کرایه هتلی با قیمت بیشتر می گردد. هدایت های زیر که برای رزرو هتل هستند را دنبال کنید تا بتوانید برترین هتل را با برترین قیمت و امکانات رزرو کنید. پس با ما در مجله خبرنگاران همراه باشید برای اطلاعات بیشتر از نکات مهم برای رزرو کردن هتل...

11 کاری که هنگام رزرو کردن هتل نباید انجام داد!

1) نباید فراموش کنید مکان دقیق هتل را چک کنید.

یک بار اتاقی را در یک هتل بزرگ رزرو کردم که به نظر می رسید در یک مکان بسیار خوب واقع شده است، اما آن هتل با خیابان های شلوغ احاطه شده بود و خیابان های ورود و خروج به بزرگراه در اطراف آن قرار داشتند، مانند این بود که در یک هتل بین راهی اقامت نموده باشم؛ امکان قدم زدن در اطراف هتل نیز وجود نداشت چون علاوه بر اینکه آزاردهنده بود؛ خطرناک نیز بود. رستوران های خوب یک بلوک با هتل محل اقامت فاصله داشتند و یک مسیر پیاده روی در فاصله یک مایلی وجود داشت، مسیر پیاده روی دیگری نیز در فاصله نیم مایلی در کنار یک رودخانه وجود داشت. زمانی که این هتل را رزرو کردم می دانستم که به همه این ها نزدیک است اما دقیق تر آن را چک ننموده بودم که بدانم برای دسترسی به این موارد باید از بزرگراه عبور کنم و خطراتش را به جان بخرم. آسان ترین راه برای پیشگیری کردن از این نوع مسائل چک کردن دقیق موقعیت هتل است. بیشتر سایت های رزرو هتل نقشه هتل و اطراف آن را در اختیار بازدیدنمایندگان قرار می دهند. شما بعلاوه می توانید از گوگل ارث نیز بهره ببرید و محیط اطراف هتل را مشاهده کنید.

2) جست و جو کردن در سایت ها را از قلم نیندازید.

برترین راه و اطلاعات از نکات مهم برای رزرو کردن هتل، جمع آوریِ هرچه بیشتر اطلاعات راجع به رزرو هتل است. افراد معمولا برای رزرو هتل خود را بعد از کمی تحقیق انتخاب می نمایند اما چیزهایی وجود دارد که فقط کسانی که قبلا در آن هتل اقامت نموده اند می دانند، این موارد ممکن است شامل سروصدا، کیفیت غذا، اینترنت، اتاق های کهنه و قدیمی و موقعیت هتل باشد. هم چنین می توانید نکات مثبت هتلی که قصد اقامت در آن دارید را بفهمید، مثلا در آخرین اقامتی که در یک هتل داشتم فهمیدم هتل برنامه کرایه دوچرخه نیز دارد که قیمت آن هم بسیار معقول و ارزان است، با کرایه دوچرخه توانستم علاوه بر اینکه از منظره ها اطراف هتل و دوچرخه سواری لذت ببرم در هزینه های رفت و آمد نیز صرفه جویی کنم.

3) اگر هتل سرویس رفت و آمد به فرودگاه دارد آن را چک کنید.

من بسیار هوادار استفاده از حمل و نقل عمومی هستم زیرا به ساده ترین و آسان ترین شیوه در میان مردم محلی قرار می گیرید. اما با این وجود هوادار استفاده از حمل و نقل عمومی برای دسترسی به فرودگاه نیستم، آغاز و (مخصوصا) سرانجام سفر با کشاندن چمدان های بزرگ در سیستم حمل و نقل عمومی که با آن آشنا نیستید می تواند تجربه خسته نماینده ای باشد. دسترسی به هتل محل اقامتتان با تاکسی نیز هزینه زیادی لازم دارد به خصوص که فرودگاه ها معمولا فاصله زیادی تا مرکز شهر دارند. اما بعضی هتل ها سرویس رفت و برگشت به فرودگاه دارند که قیمت آن ها بسیار ارزان تر است.

4) دسترسی به پارکینگ و قیمت آن را چک کنید.

اگر با اتومبیل شخصی خود به مسافرت می روید دسترسی به پارکینگ و قیمت آن را چک کنید. اگر هتل محل اقامت شما پارکینگ داشته باشد معمولا به اندازه کرایه اتاق بین 10 تا 35 دلار یا بیشتر افزوده می گردد، اگر هتل پارکینگ نداشته باشد شما مجبورید از پارکینگ دیگری برای خودروی خود بهره ببرید که اصلا راحت نیست.

5) نباید فراموش کنید که هزینه صبحانه را در فهرست هزینه سفر خود لحاظ کنید.

کرایه اتاق در هتلی که صبحانه سرو می نماید در مقایسه با هتلی که خودتان باید صبحانه را از بوفه تهیه کنید، تفاوت دارد. شما می توانید این اطلاعات را از سایت یا به طور مستقیم از تحویل دار هتل دریافت کنید. با اینکه بیشتر افراد تمایل دارند صبحانه را در هتل خود صرف نمایند اما این برای کسانی که نگران مخارج سفر خود هستند موضوع مهمی است. شما می توانید کافه مناسبی را در اطراف هتل اقامت خود پیدا کنید اما رزرو هتل با صبحانه رایگان کار آسانی نیست.

6) از شرایط اینترنت هتل مورد نظر خود آگاه شوید.

از دیگر نکات مهم برای رزرو کردن هتل، هزینه صبحانه، پارکینگ و سرویس رفت و برگشت اگر شما در طول اقامت خود به اینترنت احتیاج دارید باید هزینه آن را در هنگام مقایسه قیمت هتل ها برای رزرو در نظر بگیرید. برای مثال اگر هتلی را با هزینه 10 دلار در هر شب کرایه کنید و روزانه 19.95 دلار برای اینترنت خرج کنید، این کار برای شما ارزان نیست. اما به این نکته هم باید توجه کنید که در بعضی از هتل ها دسترسی به اینترنت برای مسافرانِ ویژه رایگان است نه برای همه آن ها. علاوه بر این بعضی از هتل ها به ازای اجاره هر اتاق اجازه دسترسی یک یا دو گوشی را به اینترنت می دهند که این برای مسافرانی که بیشتر از یک یا دو نفر هستند مشکل ساز است.

7) از هیچ سایتی به جز سایت هتل اتاق رزرو نکنید.

اگر عضوی از باشگاه مشتریان هتل مورد نظر خود هستید و هتل به ازای هر بار رزرو شما در این هتل به شما امتیازاتی می دهد توجه داشته باشید که شما تنها زمانی از این امتیازات بهره مند می شوید که اتاق خود را به صورت مستقیم از هتل مورد نظرتان رزرو کنید. راه های دیگر رزرو کردن هتل شامل سایت های معروف رزرو، رزروهای گروهی، رزرو به وسیله تور مسافرتی، رزرو به وسیله آژانس تعطیلاتِ خودِ هتل و رزرو برای کنفرانس، هیچ کدام به امتیازات شما در باشگاه های مشتریان هتل ها اضافه نمی نماید. شما می توانید اطلاعات بیشتری در The Trouble with Hotel Reward Programs به دست بیاورید.

8) ثبت نام در باشگاه مشتریان را از یاد نبرید.

برای رزرو هتل، با ثبت نام کردن در باشگاه مشتریان و طرح های تخفیفی خاص می توانید از خدمات اضافه هتل به صورت رایگان بهره مند شوید. این خدمات ممکن است شامل اینترنت رایگان نامحدود، اتاق با یک موقعیت بهتر و یا ... باشد.

9) نباید فراموش کنید که برای یک نرخ بهتر درخواست کنید.

یکی از آسان ترین ولی تاثیرگذارترین راه ها برای گرفتن نرخ های بهتر و رزرو کردن هتل، درخواست کردن است. من معمولا یک رویکرد open-ended را پیشنهاد می کنم چیزی شبیه به اینکه بپرسید: آیا نرخ های ویژه ای وجود دارد؟

این معمولا باعث می گردد که تحویل دار هتل از شما بپرسد که آیا عضو انجمن مسافرتی یا باشگاه مشتریان هتل یا ... هستید یا نه؟ که بعد از دانستن این اطلاعات می تواند نرخ بهتری را به شما پیشنهاد دهد.

10) به صورت مستقیم با هتل تماس بگیرید.

اگر شما برای رزرو هتل به هتلی برخوردید که اتاق خالی نداشت، نرخ آن بسیار بالا بود یا اتاق های خاص نظیر اتاق هایی برای آوردن حیوان خانگی یا بچه ها به همراهِ خود نداشت، باید با تحویدار هتل تماس بگیرید و اطلاعات بیشتری را در این زمینه ها از او دریافت کنید چون تحویل داران معمولا اطلاعات دقیق تری نسبت به سایت هتل در خصوص اتاق هایی که رزرو آن ها لغو شده، اتاق های اضافه شده و ... دارند. هم چنین اگر سوالاتی راجع به دسترسی به اینترنت یا قیمت وعده صبحانه داشته باشید می توانید با یک تماس سریع با هتل از آن ها آگاه شوید.

11) سوال پرسیدن را نباید فراموش کنید.

تحویل دارانِ بسیاری از هتل ها کارهایی مانند: قرض دادن وسایل مورد احتیاج، رزرو غذای رستوران، کرایه تاکسی، هدایت کردن در مواردی مانند استفاده از حمل و نقل عمومی و ... را به راحتی و به درخواست شما انجام می دهند. هم چنین می توانید از آن ها تقاضا کنید اتاقتان در یک طرف تعیین هتل، در طبقه بالا، نزدیک به خیابان اصلی، نزدیک به آسانسور یا ... باشد.

منبع: همگردی

به "11 کاری که هنگام رزرو کردن هتل نباید انجام داد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "11 کاری که هنگام رزرو کردن هتل نباید انجام داد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید