مدارس قدیمی بدون استفاده در کرمان به اقامتگاه های بوم گردی تبدیل می شوند

به گزارش آرش بلاگ، با راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی در مدارس قدیمی می توان به رونق گردشگری در منطقه یاری کرد.

مدارس قدیمی بدون استفاده در کرمان به اقامتگاه های بوم گردی تبدیل می شوند

به گفته غلامرضا فرخی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و جهانگردی استان کرمان مدارس قدیمی واقع در روستاها و شهرهای کوچک با همکاری دهیاران و شهرداران اقامتگاه بوم گردی و خانه های مسافر می شوند.

غلامرضا فرخی در نشست مشترک با شهردار و اعضاء شورای شهر جیرفت با بیان اینکه در حال حاضر بسیاری از مدارس قدیمی بلااستفاده هستند، بیان نمود که باید از ظرفیت های موجود برای توسعه مراکز اقامتی و جهانگردی استفاده کرد که می توان با بازسازی و بازسازی بناهای تاریخی که داشته ها و ظرفیت های جهانگردی هر شهر محسوب می شوند& به جذب جهانگرد یاری کرد.

فرخی گفت:

تا زمانی که مسئولان در دستور کار خود احیاء آثار تاریخی را قرار ندهند، نمی توان از مردم انتظار داشت در این زمینه با دولت همکاری نمایند، با مشارکت های مردمی در شهر کرمان اقدامات خوبی برای بازسازی خانه های تاریخی اجرا شده که امیدواریم این فرایند در سایر شهرستان ها نیز ادامه یابد.

وی گفت تجربه نشان داده که می توان با سرمایه گذاری های کوچک جاذبه های جهانگردی را در کنار احیاء بناهای تاریخی ایجاد کرد که خوشبختانه این ظرفیت در جنوب استان وجود دارد و بازارچه تیمچه جیرفت از آن موارد است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و جهانگردی استان کرمان با بیان اینکه می توان سهم خود را از بازار جهانگردی با بازسازی و نوسازی ابنیه تاریخی افزایش داد، گفت:

با توجه به اینکه جهانگردان بسیاری از شهرستان های چهار فصل جنوب استان کرمان به ویژه جیرفت هرساله تماشا می نمایند، با سرمایه گذاری در این منطقه ها می توان هر ساله پذیرای جهانگردان بی شماری بود.

وی با تاکید بر اینکه باید امکانات جهانگردی متفاوتی در یک نقطه گردهم آورد، بیان نمود که می توان برای جذب جهانگرد در کنار ابنیه تاریخی، از راه اندازی جشنواره ها و همایش های جهانگردی یاری گرفت.

فرخی در سرانجام سخنان خود گفت که در شهرستان های جنوبی استان از جمله جیرفت به زودی شاهد برگزاری جشنواره های مختلف جهانگردی خواهیم بود.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا

به "مدارس قدیمی بدون استفاده در کرمان به اقامتگاه های بوم گردی تبدیل می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدارس قدیمی بدون استفاده در کرمان به اقامتگاه های بوم گردی تبدیل می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید