توصیه هایی برای مسافران ترکیه در تعطیلات عید قربان

به گزارش آرش بلاگ، همزمان با آغاز تعطیلات بلند عید قربان در ترکیه و موج سفری که از ایران و دیگر نقاط به سمت این کشور راه افتاده، انجمن تحقیقات تنفسی ترکیه توصیه هایی برای سفر ایمن در این کشور داشته است.

توصیه هایی برای مسافران ترکیه در تعطیلات عید قربان

ایسنا: مهدی عباسی ـ کارشناس گردشگری و پژوهشگر بازار گردشگری ترکیه ـ درباره این توصیه ها گفت: با پایان محدودیت های کرونا و تعطیلات 9 روزه عید قربان در ترکیه، شهفرایندان این کشور پس از گذشت یک سال محدودیت، با خیال آسوده به تعطیلات رفتند. با این وجود، پزشکان متخصص همچنان هشدار می دهند نباید احتیاط را نادیده گرفت.

او همچنین به توصیه های عضو هیأت مدیره انجمن تحقیقات تنفسی ترکیه (TÜSAD) به شهفرایندان ساکن در این کشور اشاره کرد که تاکید شده قبل از تعطیلات، دُز دوم واکسن را حتما دریافت کنند و از قوانین ماسک، فاصله و بهداشت همچنان پیروی کنند.

این کارشناس گردشگری ادامه داد: انجمن تحقیقات تنفسی ترکیه به شهفرایندان این کشور پیشنهاد کرده مقاصد سالم تر و دور از ازدحام جمعیت را برای تعطیلات انتخاب کنند و از دولت ترکیه خواسته برای مسافران خارجی که برای گذراندن تعطیلات به ترکیه سفر می کنند، از جمله شهفرایندان روسیه که در این کشور نوع دلتا مکرر مشاهده شده است، تدابیر سختگیرانه داشته باشد.

وی اظهار کرد: نوع دلتا تا به امروز سریع ترین و راحت ترین سویه در بین موارد شناسایی شده ویروس کرونا است. به همین دلیل هتل ها و مکان های اقامتی شلوغ که در آن گردشگران خارجی بیشتری حضور دارند، از نظر کووید 19 می توانند محیط های پرخطر باشند.

عباسی گفت: انجمن تحقیقات تنفسی ترکیه به مردم این کشور توصیه کرده در صورت امکان با وسایل نقلیه شخصی سفر کنند. با لغو محدودیت مسافرت از طریق سیستم حمل و نقل عمومی، این وسایل می توانند برای انتقال کووید 19 مستعد باشند. در صورت استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی هرگز نباید ماسک برداشته شود و در صورت لمس مکان های مشترک مانند صندلی ها، دست ها باید با مواد ضدعفونی کننده تمیز شود.

او به دیگر توصیه های این انجمن که همزمان با تعطیلات در برخی از شهرهای ایران، از جمله تهران و البرز، منتشر شده و شاید قابل رجوع و مورد استفاده مسافران داخل کشور و به ویژه گردشگران ایرانی که در این تعطیلات راهی ترکیه شده اند، باشد، اشاره کرد و افزود: بنا بر اعلام انجمن تحقیقات تنفسی ترکیه و نتایج آخرین پژوهش ها، انتظار نمی رود ویروس کرونا از طریق آب منتقل شود، اما تماس بزاق افراد آلوده با آب هنگام استفاده از دریا یا استخر ممکن است در آن لحظه خطر آلودگی و انتقال بیماری ایجاد کند. اگرچه این خطر در دریا و استخرهایی که مرتباً با کُلر ضدعفونی می شوند بسیار کم است، اما اجتناب از استخرهای شلوغ و حفظ فاصله اجتماعی در استخر و دریا در مقابل کووید 19 محافظت خواهد کرد. دستگیره درها، تخت های ویژه آفتاب و حوله ها می توانند مستعد آلودگی باشند. شستن مداوم دست ها و استفاده از حوله ها و پارچه های شخصی در استراحتگاه خطر این فرایند را کاهش می دهد.

این کارشناس بازار گردشگری ترکیه به توصیه های دیگر این انجمن اشاره کرد که تاکید شده است: با توجه به این که ماسک ها در هوای گرم به راحتی مرطوب شده و قدرت محافظت خود را در برابر ویروس کرونا از دست می دهد و باعث می شود افراد به راحتی آلوده شوند، بنابراین باید ماسک مرطوب را به سرعت تعویض کرد. همچنین تغذیه سالم، خواب منظم و کافی، مصرف زیاد آب و ورزش منظم در طول تعطیلات برای تقویت سیستم ایمنی بدن توصیه شده است.

منبع: توریسم آنلاین

به "توصیه هایی برای مسافران ترکیه در تعطیلات عید قربان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه هایی برای مسافران ترکیه در تعطیلات عید قربان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید