مرغ 16500 تومان شد

به گزارش آرش بلاگ، قیمت هر کیلوگرم مرغ که تا 20 هزار تومان بالا رفته بود، کاهش یافته و حدود 16 هزار و 500 تومان به فروش می رسد هرچند که نرخ این محصول کماکان هزار تومان بالاتر از نرخ فروش مصوب در تهران است.

مرغ 16500 تومان شد

به گزارش آرش بلاگ به نقل از خبرگزاری تسنیم قیمت هرکیلوگرم مرغ گرم که بالا رفته بود اینک کاهش یافته و حدود 16 هزار و 500 تومان در تهران به فروش می رسد هرچند که این نرخ کماکان هزار تومان بالاتر از نرخ فروش مصوب است.

قیمت قبلی مصوب هر کیلوگرم مرغ 12 هزار و 900 تومان بود که در امسال با 2100 تومان افزایش به 15هزار تومان رسید و این اختیار به استانداران مختلف داده شد که با توجه به شرایط استان خود 5درصد به نرخ مصوب بیافزاید یا از آن بکاهد شواهد امر نشان می دهد که ضمانت اجرایی نداشته است.

بنابراین گزارش افزایش قیمت مرغ دلایل مختلفی مانند کمبود و افزایش قیمت نهاده های دام و طیور، تورم مالی جامعه، کاهش جوجه ریزی، رفتار هیجانی و از طرفی صادرات دارد اما تنها اقدامی که دولت برای برطرف این مسائل آن هم دیر هنگام انجام داده، اخذ عوارض 5 هزار تومانی صادرات مرغ از ابتدای مرداد است.

در سه ماهه ابتدایی امسال 7 هزار تن مرغ صادر شده و بیش از 13 میلیون دلار ارز آوری داشته است.

والیزاده سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی درباره افزایش قیمت مرغ و نهاده ها دامی گفت: وزیر جهاد کشاورزی طرحی برای مدیریت بازار مرغ و نهاده های دامی به رئیس جمهور تقدیم نموده است؛ این طرح موجب یکپارچه سازی تأمین، توزیع و قیمت گذاری در این صنعت و در نهایت تعادل قیمت ها می گردد.

منبع: جام جم آنلاین

به "مرغ 16500 تومان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرغ 16500 تومان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید