موجودی کالابرگ قابل فروش است

به گزارش آرش بلاگ، قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی درباره ابهامات موجود پیرامون کالابرگ و این که چرا از همان ابتدا این اقدام انجام نشد، شرح داد.

موجودی کالابرگ قابل فروش است

محمد صادق مفتح گفت: این تصور که برای کالابرگ یک کار سخت افزاری نو مانند آنچه که در دهه 60 داشتیم، انجام می شود اشتباه است. فرایند امروز توزیع کالابرگ به این شکل نخواهد بود. به طور حتم از زیرساخت های موجود مانند کارت بانکی استفاده می شود.

براساس گزارش خبرآنلاین، قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی اضافه کرد: ارائه سبد کالا در جبران افزایش قیمت ها مستلزم مقدماتی از جمله ایجاد زیرساخت الکترونیکی، مسئله تأمین، راحتی و رفاه دریافت نمایندگان کالا و بعلاوه واقعیت های شبکه توزیع بود. بنابراین به برنامه ریزی و دقت مضاعف احتیاج داشت و تصمیم گرفته شد که این کار با عجله انجام نشده و در ابتدا به صورت نقدی و پس از آن به صورت سبد کالایی انجام شود.

برنامه دولت برای افزایش قیمت سبد کالا

وی بیان داشت: اما این که در قبال افزایش قیمت سبد کالا بدهیم تا هزینه خانوار کنترل شده و مطمئن باشیم مقدار کالری و مواد غذایی لازم به خانواده ها می رسد، از اول در دستور کار دولت نهاده شد. برنامه ریزی های لازم انجام شد، اما احتیاج به مقدماتی داشت.

مفتح گفت: یکی از موضوعات اصلی این بود که در ابتدای طرح که مردم خرید هیجانی در بازار دارند، این موج از سوی فروشگاه های زنجیره ای و میدان های میوه و تره بار با افزایش ساعت کار، کنترل شود و پس از بازگشت به شرایط عادی، توزیع در کل شبکه توزیع صورت گیرد، ضمن این که اکنون نیز توزیع در کل شبکه اتفاق می افتد.

وی بیان داشت: مردم همواره بخشی از خرید خود را از مغازه ها و بخشی را از فروشگاه های زنجیره ای و … انجام می دادند و از این پس نیز همین روال طبیعی ادامه خواهد داشت.

تنها بر اساس پیش بینی روبه رو شدن با موج خرید مردم در ابتدای کار توصیه شد سازمان ها و فروشگاه هایی که قابل برنامه ریزی است (سازمان میدان ها و فروشگاه های زنجیره ای) مکلف شوند ساعت فروش خود را افزایش دهند تا مطمئن شویم که مردم در کمترین زمان ممکن، کالای خود را خریداری می نمایند.

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی در مورد امکان فروش و یا واگذاری بخشی از این یارانه و یا امکان اختصاص کل مبلغ یارانه به خرید یک کالای اساسی مانند روغن، شرح داد: به طور طبیعی، مانند گذشته این شرایط شکل خواهد گرفت، هرچند که موافق این کار نیستیم، زیرا مقادیر کالایی مشخص شده (مقدار گوشت و مرغی که بناست در قالب کالابرگ تحویل شود) بر اساس استاندارهای بهداشت و تغذیه است، اما از آنجا که به توافق فرد صاحب کالا و مغازه دار برمی شود، ما قرار نیست در این خرده معاملات دخالت کنیم.

منبع: تجارت نیوز

به "موجودی کالابرگ قابل فروش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موجودی کالابرگ قابل فروش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید