نگرانی رئیس بانک مرکزی آمریکا از چشم انداز مالی این کشور

به گزارش آرش بلاگ، جروم پاول گفت هم نرخ بیکاری و هم نرخ تورم فاصله زیادی از آنچه هدف گذاری نموده بودیم دارد.

نگرانی رئیس بانک مرکزی آمریکا از چشم انداز مالی این کشور

به گزارش آرش بلاگ به نقل از فاکس بیزینس، رئیس بانک مرکزی آمریکا با اشاره به تداوم بحران ناشی از کرونا گفت: چشم انداز اقتصاد آمریکا هنوز در سطح بالایی از نااطمینانی واقع شده است اما با توجه به فرایند واکسیناسیون عمومی ممکن است شرایط تا آخر سال جاری بهتر گردد. پاول راستا اقتصاد آمریکا را در ماه های آینده کاملا وابسته به فرایند مقابله با کرونا دانست و اضافه کرد: در ماه های اخیر شاهد این بودیم که آمار مبتلایان و قربانیان خیلی بالا رفت. این مساله تاثیر زیادی روی زندگی میلیون ها آمریکایی داشت و فرایند اشتغال زایی را هم با مسائل زیادی روبرو کرد.

نرخ بیکاری آمریکا اکنون فاصله زیادی با نرخ چهار درصدی قبل از کرونا دارد و اکنون به سطح 6.3 درصد رسیده است اما با توجه به اینکه 10 میلیون آمریکایی از بازار کار خارج هستند امکان افزایش نرخ بیکاری تا 10 درصد هم در ماه های آینده در صورتی که اشتغال زایی خوبی صورت نگیرد، وجود دارد.

بانک مرکزی آمریکا در هدف گذاری تازه تورمی خود در نظر دارد تا اجازه عبور نرخ تورم از دو درصد را بدهد تا نقدینگی لازم به بازارها تزریق گردد. انتظار می رود پس از بهبود شرایط هم نرخ تورم تا مدتی بالای سطح دو درصدی باقی بماند.

پاول در بخش دیگری از سخنانش گفت: هم نرخ بیکاری و هم نرخ تورم فاصله زیادی از آنچه هدف گذاری نموده بودیم دارد و زمان ضروری است تا به پیشرفت در دستیابی به اهداف معین شده خود برسیم.

نرخ بهره آمریکا اکنون در بازه صفر تا 0.25 درصدی واقع شده است و بانک مرکزی هر هفته 120 میلیارد دلار اوراق قرضه شرکت های مختلف را خریداری می نماید. مقامات بانک مرکزی وعده داده اند نرخ بهره را در سطح پایین نگه دارند به گونه ای که در آخرین گزارش این نهاد پیش بینی شده است تا سال 2023 نرخ بهره پایین حفظ گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نگرانی رئیس بانک مرکزی آمریکا از چشم انداز مالی این کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی رئیس بانک مرکزی آمریکا از چشم انداز مالی این کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید