وعده اختصاص بودجه به کتابخانه های نیمه تمام کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش آرش بلاگ، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در کهگیلویه وبویراحمد، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با رئیس این سازمان ملاقات کرد.

وعده اختصاص بودجه به کتابخانه های نیمه تمام کهگیلویه و بویراحمد

یاسر رحیمیان در این ملاقات گفت: کتابخانه های عمومی در استان علاوه بر خدمات کتابخانه ای رسالت ترویج فرهنگ به ویژه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در کشور و به تبع آن در سطح استان را به خوبی و با اجرای برنامه های تبلیغی و ترویجی ایفا نموده است.

وی توضیح داد: در چند ساله اخیر و به ویژه از شیوع و همه گیری بیماری کرونا برنامه های فرهنگی با موضوع و موضوع کتاب و کتابخوانی به صورت مجازی در شبکه های اجتماعی توسط کتابداران کتابخانه های عمومی در شهرها و روستاهای استان برای اعضاء کتابخانه های عمومی برگزار شده و با استقبال خوبی برخوردار بوده است.

رحیمیان با اشاره به پروژه های نیمه تمام کتابخانه های عمومی استان اضافه نمود: با رایزنی و پیگیری های مداوم با بنیاد خیریه برکت در اواخر سال گذشته کتابخانه عمومی شهر مادوان پس از سال ها تعطیلی و نیمه تمام بودن پروژه، به بهره برداری رسید و دو کتابخانه عمومی در شهرهای گچساران و دهدشت نیز در چند روز آینده به بهره برداری خواهد رسید که با وجود مسائل مالی و کمبود اعتبارات در حوزه ساخت و ساز پروژه های عمرانی کتابخانه ها، حرکت جهادی خوبی در کتابخانه سازی در استان انجام شده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گفت: موافقت نامه 600 میلیون تومانی ساختمان کتابخانه روستای بردپهن زیلایی ابلاغ شده است که انشاءالله تخصیص کامل پیدا کند ولی دو پروژه ساختمان کتابخانه شهر چرام و شهر لیکک با زیربنای هر کدام 1327 مترمربع نیازمند توجه جدی مسئولان استان به ویژه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان است که امیدوارم امسال اعتبار خوبی جهت تکمیل این دو پروژه فرهنگی در این دو شهر محروم اختصاص یابد.

در این ملاقات علی شهابی نسب، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بر توجه بیشتر به حوزه نرم افزاری و کار کارشناسی در جهت علاقه مندی و جذب اقشار و مردم استان به مطالعه کتب و منابع تاکید نمود و گفت: ایجاد انگیزه افراد در مطالعه کتاب، در دسترس قرار دادن رمان و دیگر کتب جذاب، شور و نشاط برنامه های فرهنگی و نگاه ویژه خانواده ها، تبلیغ و اهمیت کتاب در شبکه های اجتماعی می تواند بر جذب جوانان به کتابخانه های موثر باشد.

وی با ارائه پیشنهاد ایجاد انگیزه کتابداران و کتابخوانان در استان توضیح داد: معرفی کتابداران و کتابخوانان فعال و ساعی در صدا و سیما و سایر رسانه ها و ملاقات آنها با مسئولان استان، تجلیل و اهداء جوایز به فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی راهکارهای مناسبی برای ایجاد کار فرهنگی بیشتر و ایجاد میل و رغبت جوانان با کتاب و کتابخانه های باشد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در خاتمه این ملاقات گفت: در بودجه امسال استان، سازمان مدیریت و برنامه ریزی نگاهی ویژه برای تعمیر و تجهیز و تکمیل و بهره برداری پروژه های استان نگاه خواهد داشت.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "وعده اختصاص بودجه به کتابخانه های نیمه تمام کهگیلویه و بویراحمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده اختصاص بودجه به کتابخانه های نیمه تمام کهگیلویه و بویراحمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید