خبرنگاران فرماندار: شهرک های تازه تاسیس پیشوا به کتابخانه احتیاج دارند

به گزارش آرش بلاگ، تهران- خبرنگاران- فرماندار شهرستان پیشوا گفت: با احداث شهرک های جدید در پیشوا، هزاران نفر به سکنه موجود در شهرستان افزوده شده و ضروری است تا با احداث کتابخانه، احتیاج فرهنگی ساکنان این مناطق تأمین گردد.

خبرنگاران فرماندار: شهرک های تازه تاسیس پیشوا به کتابخانه احتیاج دارند

حسین عباسی روز شنبه در ملاقات با رئیس و کارکنان اداره کتابخانه های عمومی پیشوا که به مناسبت شروع هفته کتاب و کتابخوانی صورت گرفت اظهار کرد: بخش زیادی از مسائل موجود در جامعه، متاثر از مسائل و مسائل فرهنگی است که با تقویت زیرساخت های فرهنگی به ویژه حوزه مطالعه، می توان فرهنگ عمومی جامعه را ارتقاء بخشید و مسائل را کاهش داد.

وی گفت:سهم نیم درصدی کتابخانه های عمومی از محل درآمد شهرداری ها در قانون معین و مراجع تفسیر قوانین نیز معین است، با تحقق این امر قانونی می توان بسیاری از کمبودهای حوزه کتابخوانی را رفع کرد.

فرماندار پیشوا اضافه نمود: توسعه فضای کتابخانه فقط به مناطق شهری محدود نمی گردد و توسعه فعالیت های فرهنگی و ترویج کتابخوانی در سطح روستاها نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و دهیاران و مدیران روستایی موظفند تا با وجود تمامی کمبودها، در این عرصه ورود جدی داشته باشند.

عباسی گفت: استقرار کتابخانه در جلیل آباد و طارندبالا فرصتی برای توسعه فعالیت های فرهنگی در مناطق روستایی اس که باید به خوبی از آن استفاده کرد.

وی تاکید نمود: از آنجا که شیوع کرونا بسیاری از فعالیت ها را تحت تاثیر قرار داده کتابخانه های عمومی شهرستان باید ابتکار عمل را به دست گرفته و از فضای مجازی برای ارتقای سطح مطالعه حداکثر استفاده را نمایند.

4هزار نفر عضو فعال کتابخانه های عمومی شهرستان پیشوا هستند

رئیس اداره کتابخانه های عمومی پیشوا در این جلسه گفت: شهرستان پیشوا از سه کتابخانه عمومی برخوردار بوده و 4 هزار نفر عضو فعال از خدمات این کتابخانه ها استفاده می نمایند.

مینا نوروزی اضافه نمود: 40 هزار جلد کتاب در مخزن اصلی، کودک و نوجوان، مرجع و ملاقاتی و شنیداری کتابخانه 15 خردادو کتابخانه شهدای امامی امین جلیل آباد از 10 هزار جلد کتاب برخوردار است.

وی اظهار کرد: با وجود کمبود بودجه و امکانات، کتابخانه جلیل آباد سال گذشته به عنوان یکی از بهترین کتابخانه های روستایی استان تهران شناخته و معرفی گردید.

پیشوا با بیش از 80 هزار نفر جمعیت در 45 کیلومتری جنوب شرق تهر واقع شده است.

24 تا 30 آبان هفته کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران فرماندار: شهرک های تازه تاسیس پیشوا به کتابخانه احتیاج دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فرماندار: شهرک های تازه تاسیس پیشوا به کتابخانه احتیاج دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید