پیش بینی قطعی برق با ربات ممکن شد

به گزارش آرش بلاگ، ایسنا نوشت: یک ربات نو می تواند قطعی برق را قبل از وقوع پیش بینی کند. این دستگاه ارزیابی های شبکه برق را ایمن تر و قابل اطمینان تر می نماید.

پیش بینی قطعی برق با ربات ممکن شد

یک شرکت نو تجزیه و تحلیل شبکه برق در واترلوی کانادا میخواهد قطعی برق را قبل از وقوع با استفاده از ربات پیش بینی کند.

برای اولین بار در دنیا

در وب سایت این شرکت آمده است: انرزا(Enerza) اولین شرکت در دنیا است که ابزار ارزیابی خطر مشروط به وسیله نظارت رباتیک اتوماتیک روی سیم برق را در اختیار ارائه دهندگان خدمات برق قرار می دهد.

این شرکت امیدوار است که فناوری رباتیک آن، شبکه های برق را ایمن تر و قابل اطمینان تر کند. این شامل ایجاد شرایط کار در خطوط کم خطرتر و کارآمدتر نیز می گردد.

آنسون میتلند، مدیر ارشد فناوری این شرکت می گوید: ما در کوشش هستیم تا کاری نو انجام دهیم که قبلاً انجام نشده است. با داشتن چنین دستگاهی شما کارگران را از محیط های کاری خطرناک دور می کنید.

افزایش ایمنی می تواند از تغییر بازرسی های حضوری و دستی به بازرسی های رباتیک حاصل گردد. این به طور مؤثر عنصر خطای انسانی را حذف می نماید و فرآیندهای اتوماتیکِ ایمن تر را امکان پذیر می نماید.

میتلند اضافه کرد: متداول ترین روش بازرسی شبکه برق در حال حاضر عمدتا به صورت دستی انجام می گردد.

راه چاره Enerza می تواند بسیاری از پیشرفت های فناورانه را برای انجام کاری که قبلا به وسیله انسان انجام می شد، ترکیب کند.

میتلند شرح داد: این ربات می تواند از پروانه های خود برای پرواز به سمت خط برق استفاده کند و می تواند آن را دوباره متصل کند. ضمن اینکه از چیزهایی مانند دوربین های حرارتی، دوربین های عمق و سپس ترکیبی از دوربین های استریوسکوپی برای میزان گیری فواصل استفاده می نماید.

پیش بینی اختلالات

شرکت Enerza می گوید ربات نوش می تواند زیرساخت های خراب و مسائل احتمالی شبکه برق مانند رشد انشعابات بیش از حد نزدیک به خطوط برق را تشخیص دهد. به این ترتیب می تواند هر گونه اختلال را حتی قبل از وقوع پیش بینی کند.

این راه چاره نو بعلاوه ارزان و بسیار کارآمد است.

در وب سایت این شرکت آمده است: ما به شرکت ها این امکان را می دهیم که نه تنها کل شبکه را پوشش دهند، بلکه به آنها یاری می کنیم هزینه ها را حداقل 1220 برابر کاهش و بازده را حداقل تا 200 درصد افزایش دهند.

بهتر از همه، تمام داده های این شرکت به راحتی در لحظه در دسترس هستند.

وب سایت این شرکت می گوید: در مقایسه با روش های دیگری که در حال حاضر برای مدیریت استفاده می گردد، لازم نیست منتظر بمانید تا داده ها پردازش شوند و به شما تحویل داده شوند، بلکه به وسیله سایت به داده های شبکه در لحظه دسترسی خواهید داشت.

این شرکت یک ماموریت بلندپروازانه دارد که آن را در رقم زدن آینده ای پایدار و بدون قطعی برق می داند. قابلیت اطمینان و انعطاف پذیری شبکه از دغدغه ها و اولویت بالایی برای تاسیسات برق و عموم مردم است.

شرکت Enerza اولین راه چاره فناورانه برای قطعی برق نیست. در سال 2022، شرکت دولتی شبکه برق چین یک سیستم هوش مصنوعی نو را معرفی کرد که مسائل برق را در فرآیندی که قبلاً 6 تا 10 ساعت طول می کشید، تنها در سه ثانیه حل می کرد.

نوآوری ها در فناوری های شبکه برق، کارآیی انرژی و عملیات مستمر را تضمین می نمایند که زندگی را برای همه افراد، امن تر و راحت تر می نماید.

5885

منبع: خبرآنلاین

به "پیش بینی قطعی برق با ربات ممکن شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی قطعی برق با ربات ممکن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید