چه زمانی، پربازده ترین ساعات روز است؟

به گزارش آرش بلاگ، در این ساعات، به کارای مهم تر خود بپردازید

نویسنده و محققی به نام بن انجل می گوید: تحقیقات نشان می دهد که بیشتر مردم بیشترین بازدهی را بعد از بیدار شدن و 2 ساعت اول روزشان یعنی ساعات 9 تا 11 دارند.

چه زمانی، پربازده ترین ساعات روز است؟

با نگاهی به شبکه کارآفرینان (Entrepreneur Network)، جایی که آنها مشغول فراوری برترین محتواهای آموزشی و خلاقانه هستند، از کارآفرینان پیروز خواسته شده تا از اصول رهبری و تجربیات خود بگویند. در اینجا بن انجل موضوع خودش را به برترین و پربازده ترین ساعات روزانه اختصاص داده است. در ادامه با آرش بلاگ همراه باشید تا نگاهی به دلیل و چگونگی استفاده مفید از این ساعات بندازیم.

به چه دلیل این دو ساعت را نباید از دست بدهیم؟

بر اساس تحقیقاتی که دانشگاه میشیگان انجام داده است، ساعات اولیه روز تا حدود ساعت 11 را می توان برترین زمان برای اختصاص دادن به کارای مهم دانست. البته پشت این موضوع دلیل های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها را می توان، بالا بودن سطح هورمون استرس (هورمون کورتیزول) دانست، که البته برعکس آن چیزی که فکرش را می کنید، این هورمون تاثیر مثبتی بر روی بدن انسان خواهد گذاشت. این هورمون با بالا بردن هوشیاری مغز می تواند به دقیق و منظم انجام شدن فعالیت های مختلف شما یاری شایانی بکند. پس همانطور که گفتیم در این ساعات بالا رفتن بهره وری را شاهد خواهید بود، اما چطور از این ساعات برترین استفاده را داشته باشیم؟

بن انجل که قبلا این موضوع مهم را با ما به اشتراک گذاشته بود، معتقد است در این ساعات باید از انجام کارهای روتین و روزمره مثل چک کردن ایمیل ها خودداری کنیم، که شاید بتوان این کارها را اتلاف وقت نامید. برخی از ما عادت نموده ایم، اول صبح چندین بار به شبکه های اجتماعی رفته و اخبار دنیای اطرافمان را چک کنیم. باید به این موضوع توجه کنید، پیگیری این موضوعات تمرکز شما را از کاری که می خواهید انجام دهید، پرت می نماید.

پس چه کاری انجام دهیم؟

از حواشی دنیای مجازی بیرون آمده و خیلی از کارهایی که جزو ملزومات نیست را کنار بگذارید یا به زمانی بهتر مثل زمان ناهار و … موکول کنید. در عوض سعی کنید ساعات اولیه روزتان، که بدن و فکر در برترین شرایط قرار دارند را به انجام مهم ترین پروژه ها اختصاص دهید. انجام چنین کاری در ابتدا ممکن است سخت باشد، اما بعد از گذشت مدتی به آن عادت خواهید کرد. البته ناگفته نماند که ساختار بدن هر شخص منحصربه فرد بوده و متمایز از دیگران است. بیشتر افراد بین ساعت 9 تا 11 صبح بهره وری بالایی دارند اما اگر این ساعات برای شما متفاوت بود اصلا جای نگرانی نیست. مهم این است که بدن خود را بشناسید و ببینید که در چه ساعاتی بالاترین بهره وری را دارد. سپس با یک برنامه ریزی دقیق کارهای مهم خود را به آن موقع موکول کنید.

منبع: الی گشت

به "چه زمانی، پربازده ترین ساعات روز است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه زمانی، پربازده ترین ساعات روز است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید