چینی ها 10 روزه 9 میلیون تست کرونا در یک شهر گرفتند

به گزارش آرش بلاگ، برای مقایسه بزرگی این عدد کافی است با آمار تست در ایران مقایسه گردد که در طی 3 ماه گذشته از کل کشور تنها اندکی بیش از 800 هزار تست کرونا به عمل آمده است.

چینی ها 10 روزه 9 میلیون تست کرونا در یک شهر گرفتند

نظام بهداشتی چین در مدت 10 روزه پیروز به تست بیش از 80 درصد ازجمعیت ثابت و شناور شهر ووهان شده است.

به گزارش آرش بلاگ، خبرگزاری شینهوا چین خبر داده در سرانجام طرح 10 روزه انجام تست کرونا از تمامی 11 میلیون شهروند ساکن شهر ووهان چین (11 میلیون جمعیت ثابت و 3 میلیون جمعیت شناور) به عنوان کانون اصلی شیوع ویروس کرونا جدید (کووید- 19) در دنیا، از 9 میلیون نفر از مردم این شهر تست کرونا به عمل آمده است.

این رقم یک رکورد دنیای و اقدامی بی سابقه محسوب می گردد.

دولت چین اعلام نموده تنها در آدینه گذشته به عنوان آخرین روز از طرح 10 روزه، بیش از 1.47 میلیون تست کرونا از مردم شهر ووهان به عمل آورده که یک رکورد بی نظیر محسوب می گردد.

انجام تست کرونا از مردم ووهان در قالب طرح 10 روزه/ آسوشیتدپرس

برای مقایسه بزرگی این عدد کافی است با آمار تست در ایران مقایسه گردد که در طی 3 ماه گذشته از کل کشور تنها اندکی بیش از 800 هزار تست کرونا (به تعداد 1 درصد از کل جمعیت کشور) به عمل آمده است.

پیشتر بسیاری از کارشناسان پزشکی و بهداشتی نسبت به عملی بودن انجام روزانه 1.1 میلیون تست کرونا از مردم یک شهر، ابراز شگفتی نموده و این کار را عملی نمی دانستند.

طرح غربالگری همگانی مردم شهر ووهان از 14 تا 23 ماه می به مورد اجرا درآمد.

در قالب این طرح قرار است از تمامی شهروندان ساکن شهر ووهان به استثنای بچه ها زیر 6 سال تست کرونا گرفته گردد.

این اقدام پس از آن انجام شد که پس از به صفر رسیدن موارد جدید ابتلا در این شهر پس از روزها و هفته های متوالی، ماه گذشته مواردی از ابتلای جدید در این شهر گزارش شد.

شهر ووهان بیش از 2 ماه به صورت کامل و 100 درصدی تحت قرنطینه قرار داشت و مردم این شهر حق خروج از خانه هایشان را نداشتند. دولت محلی هر روز وعده های غذایی را به درِ خانه مردم می بُرد.

قرنطینه سراسری شهر ووهان در تاریخ 8 آوریل (حدود 50 روز پیش) برداشته شد اما هنوز بعضی محله های محدود در این شهر همچنان در شرایط قرنطینه قرار دارند.

منبع: عصر ایران

به "چینی ها 10 روزه 9 میلیون تست کرونا در یک شهر گرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چینی ها 10 روزه 9 میلیون تست کرونا در یک شهر گرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید