یک انسان کرونا را به بازار حیوانات ووهان منتقل کرده است

به گزارش آرش بلاگ، متخصصان بیولوژیست می گویند که ویروس کرونا توسط یک انسان به بازار حیوانات ووهان چین منتقل شده و به طرز شگفت آوری طوری از قبل سازگار شده که قابلیت انتقال از یک فرد به دیگری را دارد.

یک انسان کرونا را به بازار حیوانات ووهان منتقل کرده است

به نوشته روزنامه دیلی میل، ادعای چین درباره اینکه پاندمی این ویروس از بازار حیوانات وحشی در ووهان و در دسامبر گذشته میلادی بوده، از سوی یک مطالعه علمی به چالش کشیده شده است.

میل روز یکشنبه گزارش کرد، بیولوژیست های متخصص گفته اند که تمامی داده های موجود نشان می دهد که این ویروس از سوی شخصی که ناقل آن بوده، به بازار منتقل شده است.

آنها همچنین گفتند، این شگفت آور است که متوجه شدند این ویروس از قبل جوری سازگار شده که قابلیت انتقال از یک انسان به فرد دیگری را داشته باشد.

این ادعا در حالی منتشر شد که پکن تلاش های بین المللی را برای مشخص منبع ویروس ناکام گذارده است. این اخبار نگرانی را درباره لاپوشانی این مساله از سوی دولت پکن از زمان ظهور این ویروس در سال گذشته میلادی بیشتر خواهد کرد.

آلینا چان، بیولوژیست مولکولی و شینگ ژان، بیولوژیست تکاملی در این تحقیق نوشتند: داده های ژنتیکی موجود انتقال ویروس بین گونه های مختلف جانوری در این بازار را تایید نمی کند. در مقابل اشاره دارد که تمامی راه های انتقال حیوان به انسان - در این مورد از خفاش ها - باید مورد آزمون قرار گیرد و قطعی نیست. بر اساس این تحقیق احتمال اینکه بتوان یک ماده مهندسی شده غیر ژنتیکی را در حین مطالعه در آزمایشگاه به انسان منتقل کرد نیز وجود دارد.

این مقاله به درخواست های مکرر برای انجام یک تحقیق بین المللی درباره شیوع این ویروس می افزاید.

باب سیلی، یکی از اعضای کمیته تفحص خارجی مجلس عوام انگلیس گفت: ما باید بسیاری از موارد مرتبط با کووید-19 را بررسی کنیم. ما باید بدانیم این ویروس از کجا شروع شد، چرا به ما در آن زمان گفتند که هیچ انتقال انسانی وجود ندارد و اینکه نقش حزب کمونیست چین چه بوده است.

پیدا شدن منبع شیوع ویروس نقش کلیدی در تولید واکسن و توقف شیوع مجدد آن دارد. اما این مساله پس از آن جدی تر شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا مدعی شد این ویروس از لابراتواری در ووهان منتشر شده که بر روی بیماری هایی با منشا خفاش کار می کرد و چین نیز سربازان آمریکایی را که در یک رقابت ورزشی حضور داشتند، مقصر انتشار این بیمار دانست.

مقام های بهداشت و درمان پکن تاکید کرده اند که این ویروس به طور قطع از یک حیوان در بازار هونان در ووهان منتشر شده است؛ بازار بسته شد و تمامی محصولات آن معدوم شدند.

این در حالی است که گوآن یی، کارشناس دانشگاه هنگ کنگ می گوید: صحنه جرم پاکسازی شده است. خوب چطور می توان بدون شواهد راه حلی برای این مساله پیدا کرد؟

در این مطالعه تحقیقی همچنین مشخص شد که این کروناویروس جدید به طرز مشخصی به جای انطباق سریع با انسان، پایدار مانده است.

این مقاله توسط آلینا چان و بن دوورمن، دانشمندان یک واحد تحقیقاتی مربوط به دانشگاه هاروارد و ام آی تی و نیز شینگ ژان از دانشگاه بریتیش کلمبیا تهیه شده است.،ایسنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان رااینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "یک انسان کرونا را به بازار حیوانات ووهان منتقل کرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک انسان کرونا را به بازار حیوانات ووهان منتقل کرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید