افشاگری دانشمند فراری ، ویروس کرونا در آزمایشگاه نظامی چین ساخته شده است

به گزارش آرش بلاگ، یکی از پزشکان متخصص چینی که به تازگی از این کشور به آمریکا گریخته ادعا کرد منشاء ویروس کرونا برخلاف گفته های مقام های پکن یک آزمایشگاه نظامی است نه بازار زنده فروشی ووهان.

افشاگری دانشمند فراری ، ویروس کرونا در آزمایشگاه نظامی چین ساخته شده است

به گزارش آرش بلاگ به نقل از اکسپرس، دکتر لی منگ-یان متخصص ویروس شناسی در مدرسه بهداشت عمومی هنک کنگ است. او که این روزها در آمریکا به سر می برد، مدعی است با بررسی های دقیق به این نتیجه رسیده ویروس کرونا در آزمایشگاهی مربوط به ارتش آزادی بخش خلق چین تولید شده و ظهور و گسترش جهانی آن به بازار فروش حیوان های زنده در شهر ووهان ربط ندارد. پکن این ادعاها را رد کرده است.

دکتر لی در جریان یک گفتگوی زنده اینترنتی با خبرگزاری لود پرس تایوان گفت: آن زمان من آشکارا به این نتیجه رسیدم که ویروس از یک آزمایشگاه نظامی حزب کمونیست چین آمده و مطرح شدن بحث بازار زنده فروشی ووهان صرفا یک عملیات فریب بود. وقتی یافته هایم را به مقام بالاتر گزارش کردم، چندان جدی گرفته نشد و به این نتیجه رسیدم که غیرممکن است بتوانم در این باره با مقام های ارشد حزب کمونیست حرف بزنم.

این پزشک متخصص هنگ کنگی مدعی شد مسئولیت داشته است پیش از ناپدید شدن اطلاعات مربوط به منشاء ویروس را از چین خارج کند. سخنان دکتر لی از این نظر می تواند جدی باشد که او زیر نظر حزب کمونیست چین درس خوانده و آموزش دیده و شاید بیش از دیگران اقدام های پنهانی پکن را بشناسد.

دکتر لی در ماه آوریل هنگ کنگ را به مقصد آمریکا ترک کرده و مدتی پیش به فاکس نیوز گفته بود: چون می دانم چینی ها با افشاگران چگونه برخورد می کنند، ناچار شدم به آمریکا فرار کنم. مقام های پکن حتی به من که اهل هنگ کنگ بودم اجازه نمی دادند درباره کرونا تحقیق کنند و من از دوستانم کمک گرفتم.

این متخصص ویروس شناس نخستین نمونه های مربوط به بیماران آلوده به ویروسی شبیه سارس را در ووهان دسامبر 2019 می داند و می گوید پس از مدتی پژوهش، از مقام های بالاتر هشدار سکوت دریافت کرده است. در واکنش به این سخنان، سخنگوی مدرسه بهداشت عمومی هنگ کنگ اعلام کرد دکتر لی رابطه استخدامی با آنها ندارد و نمی تواند درباره او اطلاعات بیشتر بدهد.

منبع: همشهری آنلاین

به "افشاگری دانشمند فراری ، ویروس کرونا در آزمایشگاه نظامی چین ساخته شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشاگری دانشمند فراری ، ویروس کرونا در آزمایشگاه نظامی چین ساخته شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید