کاهش فراوری گاز&zwnjهای کربن با پوست سیب زمینی

به گزارش آرش بلاگ، از سیب زمینی چرخشی گرفته تا محصولات چرخشی، این ابداع با شرکت سی سی ام تکنولوژیز می تواند به منزله آموزش برای تمامی نظام تغذیه و خوراک باشد و بخش کشاورزی را به انجام نقش خود در مقابله با تغییرات آب وهوا قادر سازد.

کاهش فراوری گاز&zwnjهای کربن با پوست سیب زمینی

ابتکار شرکت واکرز می تواند تا طی یک دهه آینده در فراوری محصولات سیب زمینی خود به کربن منفی برسد

واکرز، فراوریکننده محبوب چیپس سیب زمینی روشی را انتخاب نموده که می گوید فراوری گاز های گلخانه ای ناشی از فرایند فراوری را تا 70 درصد کاهش می دهد. این برنامه نوآورانه از پوست سیب زمینی باقی مانده برای فراوری چیپس و گاز دی اکسید کربن ناشی از تخمیر جو برای کاهش گاز های گلخانه ای فراوریی و تبدیل آن به کود استفاده می نماید.

این محصول سپس به مزارعی منتقل می گردد که واکرز در آن ها محصول سال آینده سیب زمینی خود را پرورش می دهد. فراوری کود معمولا موجب ایجاد گاز دی اکسید کربن زیادی می گردد، اما فناوری جدیدی که واکرز در پیش گرفته این میزان را تا حد چشمگیری کاهش می دهد.

این مارک تجاری، به دنبال آزمایش موفقیت آمیز کودی که سال جاری به مزارع سیب زمینی اضافه نمود، میخواهد تا تجهیزات تخصصی را درسال 2021 به کارخانه لیسستر خود و در جهت آمادگی برای محصول 2022 آماده کند. این پروژه با یاری اقتصادی دولت بریتانیا و در همکاری با شرکت فناوری پاک انگلیس به نام سی سی ام تکنولوژیز انجام شده است.

امید بر این است که این ابتکار جدید به واکرز، که به شرکت پپسی تعلق دارد، یاری کند تا طی یک دهه آینده در فراوری محصولات سیب زمینی خود به کربن منفی برسد. شرکت پپسی همچنین میخواهد تا منافع این کود جدید و چرخه ای را به بازار های بیشتر اروپایی و دیگر محصولات کشاورزی از جمله جوی دو سر و ذرت گسترش دهد.

دیوید ویلکینسون، مدیر ارشد پپسی در بخش کشاورزی اروپایی گفت:

از سیب زمینی چرخشی گرفته تا محصولات چرخشی، این ابداع با شرکت سی سی ام تکنولوژیز می تواند به منزله آموزش برای تمامی نظام تغذیه و خوراک باشد و بخش کشاورزی را به انجام نقش خود در مقابله با تغییرات آب وهوا قادر سازد.

این تازه آغاز یک سفر بلندپروازانه است؛ ما از استفاده آزمایشی از کود در مقیاس عظیم تر و کشف پتانسیل های کامل آن بسیار خوشحالیم.

او گفت: این ابتکارعمل گامی به جهت درست است و ما به کار سخت برای کاهش تاثیر کربن بر محصولات خود، از زمین کشاورزی گرفته تا کارخانه های فراوریی و مصرف ادامه می دهیم. به دنبال فراخوان ها برای کاهش میزان بسته بندی پلاستیکی محصولات، واکرز طرح بازیافتی را در سال 2018 معرفی کرد که پلاستیک را برای فراوری محصولات پلاستیکی دیگر بازیافت می نماید.

مصرف کنندگان می توانند پاکت های مستعمل را در مراکز جمع آوری در سرتاسر بریتانیا تحویل دهند و بعد این پاکت ها برای بازیافت به تراسایکل منتقل می شوند. واکرز همچنین می خواهد تا سال 2025 کلیه بسته بندی های خود را صد درصد قابل بازیافت، قابل تجزیه و قابل تجزیه زیستی کند.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید

به "کاهش فراوری گاز&zwnjهای کربن با پوست سیب زمینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش فراوری گاز&zwnjهای کربن با پوست سیب زمینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید