کاهش هنگفت درآمد باشگاه بارسلونا به دلیل جنجال مسی

به گزارش آرش بلاگ، یکی از منابع درآمد اصلی باشگاه بارسلونا به دلیل جنجالی که لیونل مسی در تابستان با درخواست جدایی اش به راه انداخت، کاهش چشمگیری داشته است.

کاهش هنگفت درآمد باشگاه بارسلونا به دلیل جنجال مسی

به گزارش آرش بلاگ و به نقل از نشریه اسپورت کاتالونیا، سینتو آیرام، مدیر بازاریابی ورزشی باشگاه بارسلونا در دوره ریاست خوسپ ماریا بارتومئو (رئیس مستعفی باشگاه) فاش کرد که عدم اطمینان درباره آینده مسی و ماندن یا نماندن این ستاره آرژانتین در نوکمپ، تمدید قرارداد باشگاه بارسلونا با اسپانسر پیراهن این تیم، شرکت راکوتن ژاپن را در هاله ای از ابهام است.

آیرام در یک گفت و گو با خبرگزاری EFE اسپانیا، فاش کرد که رقم قرارداد راکوتن با باشگاه بارسلونا که بالغ بر 55 میلیون یورو در سال بود به 30 میلیون یورو کاهش پیدا نموده که اصلی ترین دلیل آن مسائل مربوط به لیونل مسی و البته خروج لوئیس سوارس و نیمار از جمع آبی و اناری های کاتالونیا بوده است.

او گفت: اینکه شیوع ویروس کرونا باعث کاهش ارقام دریافتی ما از اسپانسرها شده درست است، چون آنها کمتر دیده می شوند، اما توافق 30 میلیون یورویی انجام شده با راکوتون بیشتر به دلیل عدم اطمینان این شرکت از آینده لیونل مسی بوده است. در واقع خود من هم الان شک دارم که آیا این قرارداد واقعاً 30 میلیون یورو می ارزد یا نه. راکوتن زمانی همکاری تجاری اش را با بارسلونا شروع کرد که مثلث مسی، سوارس و نیمار در این تیم حضور داشت و از نظر اقتصادی این یک قرارداد یک بمب اقتصادی بود. اما اکنون با توجه به رفتن سوارس و نیمار و همینطور تردید هایی که درباره ماندن مسی وجود دارد، اوضاع فرق نموده است.

مدیربازرگانی سابق باشگاه بارسلونا اضافه نمود: زمانی که شما می خواهید محصولات فراوری باشگاه بارسلونا را در سراسر جهان بفروشید، از چهره مسی روی آنها استفاده می کنید. اما زمانی که شما نمی دانید آیا باز هم قادر به انجام چنین کاری هستید یا نه دیگر جرأت نمی کنید که با بارسلونا قراردادتان را برای سه یا چهار سال دیگر تمدید کنید چون اسپانسرها نمی دانند که ارزش این باشگاه بدون مسی چقدر خواهد بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کاهش هنگفت درآمد باشگاه بارسلونا به دلیل جنجال مسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش هنگفت درآمد باشگاه بارسلونا به دلیل جنجال مسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید