کشف روش تشخیصی جدید برای سرطان ریه

به گزارش آرش بلاگ، دانشمندان چینی روش جدیدی را برای پیش بینی غدد لنفاوی متاستازی برای بیماران اولیه سرطان ریه طراحی کرده اند که می تواند به بهبود برنامه های درمانی کمک کند.

کشف روش تشخیصی جدید برای سرطان ریه

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی آرش بلاگ به نقل از شینهوا، دانشمندان چینی روش جدیدی را برای پیش بینی غدد لنفاوی متاستازی برای بیماران اولیه سرطان ریه طراحی کرده اند که می تواند به بهبود برنامه های درمانی کمک کند.

ارزیابی غدد لنفاوی متاستازی عمدتاً به قضاوت رادیولوژیست در مورد توموگرافی کامپیوتری (CT) بستگی دارد که فاقد دقت بالاست و ممکن است منجر به برنامه درمانی نامناسب شود که خطر عوارض را افزایش می دهد.

محققان انستیتوی مهندسی پزشکی و فناوری پزشکی سوژو تحت آکادمی علوم چین و بیمارستان شانگژنگ شانگهای، یک سیستم یادگیری عمیق سه بعدی مبتنی بر تصاویر CT و دانش بالینی قبلی را برای پیش بینی دقیق غدد لنفاوی متاستازی در بیماران مبتلا به سرطان ریه ایجاد کردند.

آنها این سیستم را با استفاده از تصاویر CT و سوابق بالینی 501 بیمار مبتلا به سرطان ریه اولیه آموزش و اعتبارسنجی کردند. نتایج نشان داد که میزان دقت تشخیصی سیستم به 92.8 درصد رسیده است که این میزان بالاتر از توانایی رادیولوژیست ها و سیستم های تشخیصی قبلی است.

این تحقیق به تقویت دقت تشخیصی سرطان ریه کمک کرده و کاربرد داروهای دقیق را تسهیل می کند.

این تحقیق در ژورنال Lung Cancer منتشر شده است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "کشف روش تشخیصی جدید برای سرطان ریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف روش تشخیصی جدید برای سرطان ریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید