921 شرکت دانش بنیان به توسعه حوزه مواد پیشرفته یاری کردند

به گزارش آرش بلاگ به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مواد پیشرفته و محصولات مبتنی بر فناوری های شیمیایی از جمله محصولات کاربردی و مصرفی در صنایع مختلف هستند. به همین علت فراوری و تجاری سازی این نوع محصولات می تواند زمینه ساز رونق صنایع در کشور باشد. این اتفاق با حمایت از 921 شرکت دانش بنیان در کشور اتفاق افتاده و محصولات مختلف فناورانه ایران ساخت در این حوزه فراوری شده است.

921 شرکت دانش بنیان به توسعه حوزه مواد پیشرفته یاری کردند

از این تعداد 191 شرکت دانش بنیان نوع 1، 683 شرکت دانش بنیان نوع 2 و 47 شرکت دانش بنیان نوع 3 هستند که محصولاتی کاربردی برای صنایع مختلف فراوری نموده اند. تکنولوژی پیشرفته یا مواد پیشرفته که گاهی اوقات فناوری مرز یا تکنولوژی مرزی نیز نامیده می گردد نوعی فناوری است که در لبه علم استفاده می گردد و در صنایعی چون چاپ سه بعدی، مواد پاک کننده خارجی، بازیافت، محصولات شیمیایی و تخصصی، محصولات لاستیکی و غیره کاربردی هستند.

این شرکت ها در حوزه هایی چون تصفیه آب، عملیات شیمیایی بر روی حلال ها و برش نفتی با هدف حذف گوگرد و ناخالصی ها و کودهای شیمیایی، پلی استایرن مقاوم HIPS برای ساخت لوازم خانگی، بهداشتی، لبنیاتی، تجهیزات پزشکی و ظروف یکبار مصرف، طراحی آزمایشگاه های سیار، اجرای سقف کاذب کناف، PVC و غیره فعالیت دارند و محصولات خود را با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تجاری سازی نموده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "921 شرکت دانش بنیان به توسعه حوزه مواد پیشرفته یاری کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "921 شرکت دانش بنیان به توسعه حوزه مواد پیشرفته یاری کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید