آخرین شرایط اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی در کشور ، مشارکت 350 هزار خانوار

به گزارش آرش بلاگ، مدیرعامل شرکت خدمات فناوری اطلاعات رفاه ایرانیان از مشارکت 350 هزار خانوار در طرح کالابرگ الکترونیکی در کشور اطلاع داد.

آخرین شرایط اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی در کشور ، مشارکت 350 هزار خانوار

به گزارش آرش بلاگ، هادی کاشف در خصوص آخرین شرایط اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی در کشور توضیح داد: تا به امروز تعداد 350هزار خانوار در کشور معادل بیش از یک میلیون نفر در طرح کالابرگ الکترونیکی به صورت اختیاری شرکت نموده اند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر 33 هزار فروشگاه خرد در کشور به نرم افزار کالابرگ الکترونیکی از طریق شرکت های پرداخت فعال شده اند که این فروشگاه ها بارکدخوان و پایانه فروش دارند. بعلاوه 800 شعبه از فروشگاه های زنجیره ای شامل گندم طلایی، 7 جانبو، افق کوروش، رفاه و دیلی مارکت به این سامانه متصل شده اند.

مجری طرح کالابرگ الکترونیکی بیان نمود: در حال حاضر این طرح در 31 استان کشور اجرا می گردد که این طرح داوطلبانه بوده و شامل 10 قلم کالای پرمصرف مانند قند، شکر، برنج، ماکارونی، روغن، تخم مرغ، مرغ، انواع پنیر، انواع شیر و انواع ماست می گردد که افراد می توانند یا از یارانه نقدی خود استفاده نمایند و یا اینکه به اندازه یارانه ای خود یک ماه زودتر از این کالاها خریداری نمایند.

کاشف افزود: در حال حاضر که یارانه نقدی فروردین پرداخت شده است برای افراد متقاضی کالابرگ یارانه اردیبهشت ماه 1402 در حساب شان شارژ شده و می توانند از طریق حساب یارانه ای خود از این کالاها خریداری نمایند.

وی بیان نمود: برای یارانه فروردین هر اندازه از اعتباری که خانوارها خرید نموده اند کسر و به جامانده آن به صورت نقدی در حساب شان واریز شده است که البته تجربه نشان می دهند کسانی که از کالابرگ استفاده می نمایند همه اعتبار یارانه ای خود را صرف خرید کالاهای مورد نظر می نمایند.

مدیرعامل شرکت خدمات فناوری اطلاعات رفاه ایرانیان در خصوص اینکه چگونه یک فروشگاه می تواند به طرح کالابرگ الکترونیکی بپیوندد توضیح داد: یک نرم افزار موبایلی نصب می گردد که می توان از طریق نرم افزارهای بازار، مای کت یا اسفارا به نشانی .... آن را دانلود نموده و فروشگاه خود را در این طرح ثبت نمایند و پس از آن فهرست فروشگاه های متقاضی در اختیار شرکت های پرداخت قرار داده می گردد که این شرکت ها شامل سامان پرداخت، پارسیان، ایران کیش، سپهر صادرات، به پرداخت ملت، به پرداخت نوین و فناواکارت می گردد که در این طرح مشارکت دارند.

کاشف در پاسخ به این پرسش که چرا اندازه استقبال مردم اندک بوده و تا به امروز 350 هزار خانوار به این طرح پیوسته اند، اظهار کرد: اولاً در این زمینه اطلاع رسانی نکردیم و بعلاوه در حال حاضر امتیازی برای کالابرگ الکترونیکی نسبت به یارانه نقدی وجود ندارد تنها امتیاز این است که اعتبار آن یک ماه زودتر از یارانه نقدی به حساب افراد شارژ می گردد.

وی افزود: بعضی مقامات دولتی قول داده اند که دولت می خواهد بسته حمایتی برای دهک های کم عایدی به ویژه 5 دهک پایین جامعه تدوین کند که مردم راغب شوند از کالابرگ الکترونیکی استفاده نمایند.

کاشف در برابر این پرسش که طرح کالابرگ الکترونیکی در قانون بودجه 1401 بود آیا باز هم تکرار می گردد، توضیح داد: در قانون بودجه 1402 هم این طرح وجود دارد و دولت می خواهد از 5 دهک کم عایدی با کالابرگ الکترونیکی حمایت کند.

منبع: همشهری آنلاین

به "آخرین شرایط اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی در کشور ، مشارکت 350 هزار خانوار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی در کشور ، مشارکت 350 هزار خانوار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید