آزمون استخدامی آموزش و پرورش به خاتمه رسید ، جذب بیش از 34 هزار داوطلب برای مدارس کشور

به گزارش آرش بلاگ، سرپرست معاونت امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به اتمام برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش از جذب بیش از 34 هزار نفر اطلاع داد.

آزمون استخدامی آموزش و پرورش به خاتمه رسید ، جذب بیش از 34 هزار داوطلب برای مدارس کشور

به گزارش گروه دانشگاه آرش بلاگ به نقل از سازمان سنجش آموزش کشور، حسن مروتی سرپرست معاونت امور آزمون های سازمان سنجش با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش طی دو روز گذشته، گفت: نهمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور در سال 1401 ویژه رشته های شغلی آموزش و پرورش، روز های 15 و 16 اردیبهشت ماه برگزار گردید و 34 هزار 813 نفر در این آزمون استخدام می شوند.

وی در خصوص شرایط برگزاری آزمون ویژه رشته های شغلی آموزش و پرورش، گفت: با تمهیدات پیش بینی شده، این آزمون در شرایط مطلوب برگزار و دستورالعمل های بهداشتی اعمال شد. در برگزاری این آزمون، اقدامات لازم برای شرکت نابینایان و کم بینایان در نظر گرفته شد که رضایت داوطلبان را در پی داشت.

وی با اشاره به سال های برگزاری آزمون استخدامی، بیان نمود: از سال 1394 تا به امروز، 9 دوره آزمون استخدامی برگزار گردید که هشت دوره از این آزمون ها را سازمان سنجش آموزش کشور برگزار کرد.

مروتی با بیان اینکه سه دوره از آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال های 1394، 1395 و 1401 به صورت اختصاصی برگزار گردید، بیان نمود: معلمان پذیرفته شده در این آزمون از ابتدای مهرماه به کلاس های درس می فرایند.

سرپرست معاونت امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور از برگزاری کلاس های آموزشی برای پذیرفته شدگان پیش از شروع مهرماه اطلاع داد و تاکید نمود: حدود 93 هزار نفر، داوطلب رشته های شغلی سایر دستگاه ها اجرایی در نهمین دوره آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی هستند که آزمون آن ها در 31 تیرماه 1401 برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است؛ نهمین آزمون استخدامی ویژه رشته های شغلی آموزش و پرورش، دو روز گذشته در 223 شهرستان و 346 حوزه امتحانی با 593 هزار داوطلب برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آزمون استخدامی آموزش و پرورش به خاتمه رسید ، جذب بیش از 34 هزار داوطلب برای مدارس کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمون استخدامی آموزش و پرورش به خاتمه رسید ، جذب بیش از 34 هزار داوطلب برای مدارس کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید