اجاره نامه مستاجران به صورت اتوماتیک 6 ماه تمدید می شود؟

به گزارش آرش بلاگ، خبرنگاران: معاون مسکن و ساختمان گفت: احتمال اجرایی و الزامی شدن تمدید 6 ماه اجاره نامه مستاجران به دلیل بحران کرونا وجود دارد.

اجاره نامه مستاجران به صورت اتوماتیک 6 ماه تمدید می شود؟

به گزارش آرش بلاگ به نقل از میزان - طبق اعلام پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان در خصوص تمهیدات وزارت راه و شهرسازی برای مستاجران گفت: با توجه به بحران کرونا و شیوع این بیماری همه گیر و نگرانی مردم از نقل و انتقال به واحد های جدید و همچنین مسائلی که در خصوص اجاره بها ایجاد شده است، وزارت راه و شهرسازی مصوبه پیشنهادی را برای دولت به منظور تمدید اتوماتیک 6 ماهه اجاره نامه مستاجران، ارایه کرده است.

معاون مسکن و ساختمان با اشاره به اینکه مستاجران در حال حاضر امکان جابه جایی ندارند، اضافه نمود: هم اکنون امکان دید و بازدید از واحد های مسکونی فراهم نیست و درعین حال منابع درآمدی اکثریت مردم کاهش چشمگیری داشته است که این مساله به ویژه در کلانشهر ها مسائل عدیده ای را برای شهروندان ایجاد کرده است. به همین منظور این پیشنهاد از سوی وزارت راه و شهرسازی برای تصویب در دولت و الزام آور شدن آن در دست بررسی قرار گرفته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی از دیگر اقداماتی که در معاونت مسکن و ساختمان در دست پیگیری قرار گرفته است را طرح جامع مدیریت صنعت ساختمان مطرح نمود و توضیح داد: طرح جامع مدیریت صنعت ساختمان کشور مراحل نهایی خود را طی می کند. در این طرح به این شیوه برنامه ریزی شده است تا تمامی بازیگران صنعت ساختمان از تولیدکنندگان مصالح ساختمانی تا سایر بخش ها، جایگاهشان در این صنعت مشخص شود.

محمودزاده اجرایی و عملیاتی شدن این قبیل از طرح ها، را ارتقای شرایط اقتصادی کشور دانست و گفت: با توجه به اقتصاد بعد از نفت و شرایطی که هم اکنون با آن روبرو هستیم و ضرورت این مهم، به نظر می رسد که باید توجه ویژه تری نسبت به مسکن و سرمایه گذاری در این بخش و سهیم کردن افراد بیشتر در آن مدنظر قرار گیرد و در برنامه ریزی ها لحاظ شده و اجرایی و عملیاتی شود.

منبع: اقتصادنیوز

به "اجاره نامه مستاجران به صورت اتوماتیک 6 ماه تمدید می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجاره نامه مستاجران به صورت اتوماتیک 6 ماه تمدید می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید