اقدامات فرهنگی، آموزشی و خدماتی جهاد دانشگاهی اصفهان در دوران کرونا

به گزارش آرش بلاگ، خبرنگاران/اصفهان رئیس جهاد دانشگاهی واحد اصفهان گفت: از همان روزهای ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان اصفهان، جهاد دانشگاهی واحد اصفهان با تمام ظرفیت و توان خود برای مقابله با این بحران به میدان آمد.

اقدامات فرهنگی، آموزشی و خدماتی جهاد دانشگاهی اصفهان در دوران کرونا

محمود مراثی در گفت و گو با آرش بلاگ، به تشریح اقدامات جهاد دانشگاهی واحد اصفهان در دوران کرونا پرداخت و اظهار کرد: از همان روزهای ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان اصفهان، جهاد دانشگاهی واحد اصفهان با تمام ظرفیت و توان خود برای مقابله با این بحران به میدان آمد و اقدامات قابل توجهی در بخش های فرهنگی، آموزشی و خدماتی انجام داد.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، یکی از ظرفیت های مهم این نهاد را در بخش معاونت فرهنگی و دو رسانه آرش بلاگ و ایکنا برشمرد و اضافه نمود: این دو خبرگزاری در ایام شیوع ویروس کرونا کوشش کردند با فراوری محتوای مورد احتیاج مخاطبان، رسالت خطیر خود را به بهترین شکل انجام دهند.

وی با بیان اینکه آرش بلاگ و ایکنای اصفهان طی دو ماه گذشته با تمام ظرفیت برای تهیه محتوای اثربخش در قالب خبر، گزارش، مصاحبه، یادداشت و گزارش تصویری کوشش نموده اند، گفت: در کنار اطلاع رسانی و آگاهی بخشی، آموزش و امید بخشی با انتشار اخبار و گزارش های مختلف، به عنوان دو رکن مهم در دستور کار این رسانه ها نهاده شد.

مراثی با بیان اینکه در اسفند ماه سال گذشته 433 محتوا در خصوص کرونا در آرش بلاگ اصفهان منتشر شد، اضافه نمود: در فروردین ماه امسال نیز 293 محتوا در خصوص کرونا در آرش بلاگ اصفهان منتشر شد که شامل اخبار فراوریی، پوششی، دریافتی، گزارش خبری، یادداشت، عکس و فیلم است.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی واحد اصفهان در دوران شیوع ویروس کرونا در کنار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و آماده هرگونه کمکی به مدافعان سلامت مردم است، گفت: در روزهای ابتدای شیوع این ویروس، تعدادی از کارکنان جهاد دانشگاهی اصفهان به کمک جمعیت هلال احمر استان اصفهان شتافتند تا نخستین مرکز نگهداری بیماران بهبود یافته کرونا در اردوگاه شهید بهشتی شهر ابریشم، راه اندازی و آماده خدمت به بیماران گردد.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد اصفهان به عضویت جهاد دانشگاهی در کمیته راهبردی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اشاره و گفت: یکی از اقدامات صورت گرفته در این ایام، ارائه خدمات از راه دور و تلفنی توسط مرکز درمان در منزل جهاد دانشگاهی به شهروندان بوده است.

مراثی همچنین انجام نمونه گیری خون در منزل به صورت رایگان توسط آزمایشگاه تشخیص طبی این نهاد را یادآور شد و توضیح داد: به منظور کاهش رفت و آمد شهروندان و کاهش احتمال شیوع ویروس کرونا، به وسیله تماس با سامانه 36936 نمونه گیری خون متقاضیان به صورت رایگان در منازلشان انجام شد.

وی اضافه نمود: در ایام نوروز مشاوره پزشکی تلفنی به مبتلایان به ویروس کرونا به وسیله سامانه 36936 ارائه شد.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد اصفهان در خاتمه گفت: طی دو ماه گذشته بیش از 1500 نفر دوره و وبینار آموزشی آنلاین توسط معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی اصفهان ارائه شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اقدامات فرهنگی، آموزشی و خدماتی جهاد دانشگاهی اصفهان در دوران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدامات فرهنگی، آموزشی و خدماتی جهاد دانشگاهی اصفهان در دوران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید