امضای تفاهم نامه ایران خودرو و بانک ملت

به گزارش آرش بلاگ، گروه صنعتی ایران خودرو تفاهم نامه همکاری در زمینه تامین اقتصادی هشت پروژه بومی سازی قطعات با فناوری بالا و ارایه تسهیلات به زنجیره تامین را با بانک ملت امضا کرد.

امضای تفاهم نامه ایران خودرو و بانک ملت

به گزارش ایکوپرس، این تفاهم نامه یک هزارو 185 میلیارد ریالی در قالب تسهیلات کوتاه و بلند مدت با هدف ایجاد جهش در فراوری قطعات ساخت داخل و ارتقای فناوری آن و همچنین جلوگیری از خروج ارز و ایجاد اشتغال منعقد شده است.

بانک ملت با امضای این تفاهم نامه نسبت به اعطای تسهیلات سرمایه ثابت بلندمدت به قطعه سازان ایران خودرو در جهت حمایت از پروژه های خودکفایی قطعات اقدام خواهد نمود.

این تفاهم نامه با حضور امیر بیات، معاون وزیر صمت و رییس هیات عامل ایدرو در حاشیه سی امین جلسه ستاد ساخت داخل ایران خودرو به امضای فرشاد مقیمی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ومحمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت رسید.

در مراسم امضای این تفاهم نامه، فرشاد مقیمی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: ایران خودرو پیروز شد تا اواسط تیرماه سال جاری، کاهش ارزبری پنچ میلیون یورویی حاصل از پروژه های ساخت داخل را با یاری دانش مهندسان و متخصصان و کارگران ایرانی محقق کند.

وی توضیح داد: طبق برنامه ریزی های اجرا شده تا سرانجام سال جاری به وسیله خودکفایی قطعات خرید خارجی ساپکو به صورت مستقیم، خودکفایی قطعات خرید خارجی سازندگان و نیز خودکفایی مواد اولیه با منشاء خارجی، 153 میلیون یورو کاهش ارزبری محقق خواهد شد.

وی اضافه نمود: در سال آینده نیز به وسیله خودکفایی قطعات خرید خارجی ساپکو به صورت مستقیم و خودکفایی قطعات خرید خارجی سازندگان، 93 میلیون یورو کاهش ارزبری را محقق خواهیم کرد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به کاهش ارزبری پروژه های حاصل از برگزاری میز های اول تا چهارم خودکفایی اظهار کرد: میز های اول تا سوم در سال گذشته و میز چهارم درسال جاری با یاری وزارت صمت، ساپکو و تعداد زیادی از قطعه سازان برگزارشد که در جریان هر چهار میز تا به امروز مجموع کاهش ارزبری 52 میلیون یورویی محقق شده است.

وی تاکید نمود: در پروژه های داخلی سازی قطعات و مواد اولیه خارج میز های وزارت صمت، توانسته ایم کاهش ارزبری 27 میلیون یورویی را محقق سازیم.

مقیمی با اشاره به کاهش ارزبری حاصل از پروژه های بهینه سازی طراحی گفت: مجموع این پروژه ها، کاهش ارزبری 58 میلیون یورویی را به دنبال داشته است.

همچنین در ادامه این مراسم امیر بیات، معاون وزیرصمت و رییس هیات عامل ایدرو از افتتاح نمایشگاه مجازی قطعات خودرو اطلاع داد و اضافه نمود: در این نمایشگاه مجازی، قطعات مورد احتیاج صنعت خودرو با ذکر مشخصات به نمایش در می آیند تا شرکت های دانش بنیان و فناور و قطعه سازان بتوانند با هم افزایی لازم برای فراوری این قطعات اقدام نمایند، ضمن آن که این نمایشگاه گستره ارتباط بین قطعه سازان و سایر شرکت های صنعتی و دانش بنیان را بیش از پیش فراهم می نماید.

بیات در ادامه ابراز امیدواری کرد: امضای این تفاهم نامه می تواند مبنایی برای جهش فراوری در حوزه قطعات صنعت خودرو باشد و از مدیرعامل بانک ملت نیز خواست در مورد پذیرش تضامین تسهیلات همراهی بیشتری را با قطعه سازان به عمل بیاورد.

در ادامه این مراسم، محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت گفت: داخلی سازی قطعات به منظور جلوگیری از خروج ارز از کشور در شرایط جنگ مالی، کاری جهادی است و این بانک آماده سرمایه گذاری در طرح های توسعه ای صنعت خودروی کشور است.

منبع: فرارو

به "امضای تفاهم نامه ایران خودرو و بانک ملت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای تفاهم نامه ایران خودرو و بانک ملت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید