امکان افزایش سقف و سابقه واردات فراهم شد

به گزارش آرش بلاگ، تهران (پانا) - با پیگیری سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران با قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، امکان افزایش سقف و سابقه واردات برای تأمین کنندگان تجهیزاتی که با اپراتورهای تلفن همراه یا بانک های خصوصی قرارداد داشته باشند، ایجاد شد.

امکان افزایش سقف و سابقه واردات فراهم شد

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، احسان زرین بخش، عضو هیأت مدیره این سازمان در توضیحات بیشتری در این باره گفت: براساس گزارشی که اواسط تابستان سال جاری از برخی از اعضای سازمان دریافت کردیم، متوجه شدیم که امکان افزایش سقف و سابقه واردات برای تأمین کنندگان تجهیزاتی که با اپراتورهای تلفن همراه و یا بانک های خصوصی قرارداد داشته باشند وجود ندارد. به عبارتی وزارت صمت تنها به افزایش سقف سابقه تأمین کنندگان دارای قرارداد با دستگاه های اجرایی اقدام می کند.

او با اشاره به اهمیت این موضوع برای تأمین کنندگان تجهیزات در کشور، ادامه داد: برای حل این موضوع، در سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران پیگیری های لازم را با دکتر مفتح، قائم مقام وزیر صمت آغاز کردیم و با هماهنگی رئیس سازمان نصر تهران، اولین جلسه مذاکرات در مهرماه سال جاری برگزار شد. در این نشست ضمن تشریح مسائل موجود، راهکارهایی از طریق برخی از اعضای هیأت مدیره نصر تهران ارائه شد.

عضو هیأت مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران با اشاره به مساعدت و همراهی قائم مقام وزیر صمت در این باره افزود: جهت رفع این مشکل، در تاریخ 18 آبان ماه 1400 بخشنامه شماره 60/228350 به منظور نحوه تشخیص و بررسی دستگاه های اجرایی از طریق دکتر مفتح صادر شد.

زرین بخش با بیان اینکه به دلیل وجود ابهامات در بند 2 بخشنامه یاد شده، مشکل تأمین کنندگان اپراتورهای تلفن همراه و بانک های خصوصی همچنان پابرجا بود، تأکید کرد: با پیگیری های مستمر اینجانب با بدنه کارشناسی وزارت صمت و مکاتبات انجام شده در آبان ماه و آذر ماه سال جاری، در نهایت در 23 آذر اصلاحیه این بخشنامه به شماره 228350/60 صادر شد.

عضو هیأت مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران ضمن قدردانی از مساعدت های قائم مقام وزیر صمت در گره گشایی از این موضوع، اظهار امیدواری کرد: با توجه به حسن روابط موجود میان نصر تهران و وزارت صنعت، معدن و تجارت، امید است با همکاری فنی، منطقی و کارشناسی میان دو مجموعه، شاهد ارتقای روزافزون صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور باشیم.

منبع: خبرگزاری پانا

به "امکان افزایش سقف و سابقه واردات فراهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان افزایش سقف و سابقه واردات فراهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید