اکونومیست، بایدن را پیروز قطعی انتخابات خواند

به گزارش آرش بلاگ، ایسنا نوشت: نشریه اکونومیست آمریکا با تحلیل داده های اقتصادی، جمعیتی و نظرسنجی ها به پیش بینی نتیجه انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در این کشور پرداخته و یک پیروزی قاطع را برای جو بایدن هم در بخش آرای مردمی و هم در بخش آرای الکترال پیش بینی کرده است.

اکونومیست، بایدن را پیروز قطعی انتخابات خواند

پایگاه مجله اکونومیست در بخش پیش بینی خود در خصوص انتخابات ریاست جمهوری سال جاری میلادی آمریکا عنوان کرده هم اکنون الگوهای حاصل از تحلیل این مجله نشان می دهند که جو بایدن به عنوان نامزد ریاست جمهوری مفروض حزب دموکرات به احتمال خیلی زیاد دونالد ترامپ را در بخش آرای الکترال شکست می دهد.

بر طبق پیش بینی این نشریه شانس پیروزی جو بایدن در بخش الکترال کالج 91 درصد است در حالی که شانس پیروزی دونالد ترامپ در این بخش تنها هشت درصد است.

همچنین طبق تحلیل این نشریه، شانس اینکه جو بایدن در این بخش بیشتر آرا را کسب کند 99 درصد و شانس ترامپ برای کسب بیشتر آرای این بخش تنها یک درصد است.

در ادامه اکونومیست نوشته که پیش بینی تعداد آرای الکترال کسب شده از سوی جو بایدن بین 249 تا 415 رای (میانگین 347) است در حالی که این پیش بینی برای دونالد ترامپ بین 123 تا 289 رای (میانگین 191) است.

در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا یک نامزد باید برای پیروزی در بخش آرای الکترال 270 رای کسب کند.

همچنین اکونومیست بر اساس تحلیلهایش از داده های مراجع مختلف و نظرسنجی های گوناگون تا تاریخ دوم اوت پیش بینی کرده که جو بایدن در بخش آرای مردم هم دونالد ترامپ را شکست می دهد. طبق این پیش بینی با تحلیل رقابت تنها بین نامزدهای دموکرات و جمهوریخواه، بایدن می تواند حدود 54 درصد از آرای مردمی را به خود اختصاص دهد و ترامپ 46 درصد این آرا را کسب می کند.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "اکونومیست، بایدن را پیروز قطعی انتخابات خواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اکونومیست، بایدن را پیروز قطعی انتخابات خواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید