ظریف: آمریکا نخستین کشوری است که کشورها را بابت عدم نقض قانون جریمه می نماید

به گزارش آرش بلاگ، وزیر امور خارجه ایران روز دوشنبه در پیامی یادآوری کرد که آمریکا نخستین کشوری در تاریخ سازمان ملل است که کشورها را بابت عدم نقض یک قطعنامه شورای امنیت تنبیه نموده است.

ظریف: آمریکا نخستین کشوری است که کشورها را بابت عدم نقض قانون جریمه می نماید

به گزارش گروه بین الملل آرش بلاگ، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران روز دوشنبه در پیغامی در توئیتر به عدم پایبندی آمریکا به قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل اشاره نمود.

وی در این پیغام توئیتری نوشت: اینطور نیست که آمریکا فقط برجام را نقض نموده باشد و دیگران را هم با زورگویی وادار به انجام همین کار کند. [آمریکا] این ننگ را هم در کارنامه دارد که نخستین کشوری در تاریخ سازمان ملل است که کشورهای قانون مدار را به دلیل عدم نقض یک قطعنامه شورای امنیت مجازات نموده است.

وزیر امور خارجه ایران در ادامه پیغام توئیتری خود نوشت که فردا در نشستی مجازی در سازمان ملل درمورد ایران صحبت خواهد نمود.

اردیبهشت ماه سال 1397 بود که آمریکا رسما خروج خود از توافق هسته ای با ایران را اعلام و تحریم هایی را که به وابسته برجام علیه ایران لغو نموده بود، بار دیگر اعمال کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا وعده داده بود با خروج از برجام و پیگیری سیاست موسوم به کارزار فشار حداکثری ایران را به حضور پای میز مذاکره برای رسیدن به توافقی بهتر -به زعم او- مجاب خواهد نمود اما پس از گذشت بیش از 2 سال از این وعده، او در تحقق این هدف ناکام مانده و به همین دلیل به خصوص در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر از سوی گروه های مختلف در آمریکا آماج نقدها قرار گرفته است.

منتقدان ترامپ او را به نداشتن راهبرد در قبال ایران، تشدید بی مورد تنش ها با این کشور و جدا کردن جهت آمریکا از متحدانش متهم نموده اند.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ظریف: آمریکا نخستین کشوری است که کشورها را بابت عدم نقض قانون جریمه می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: آمریکا نخستین کشوری است که کشورها را بابت عدم نقض قانون جریمه می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید