کاخ سفید: انتظار نداریم در حال حاضر گفت وگوهای مستقیمی با ایران داشته باشیم خبرنگاران

به گزارش آرش بلاگ، سخنگوی کاخ سفید شامگاه آدینه در کنفرانس خبری گفت که واشنگتن انتظار ندارد که در حال حاضر گفت وگوهای مستقیمی با ایران داشته باشد.

کاخ سفید: انتظار نداریم در حال حاضر گفت وگوهای مستقیمی با ایران داشته باشیم خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی آرش بلاگ، جن ساکی سخنگوی کاخ سفید شامگاه آدینه گفت که گفت وگوهای غیرمستقیم با ایران در وین به طور بالقوه ای سازنده است.

وی که در کنفرانس خبری روزانه کاخ سفید صحبت می کرد گفت که آمریکا آماده گفت وگوهای مستقیم با ایران بوده اما در حال حاضر انتظار نداریم که این گفت وگوها انجام گردد.

ساکی در ادامه گفت: درباره گام های که ایران باید برای پایبندی به توافق هسته ای اتخاذ کند و همچنین کاهش تحریم ها از سوی ما، بحث خواهیم کرد.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ایران امشب (آدینه) در گفت وگویی در پی مطالب منتشر شده در مورد نشست روز سه شنبه کمیسیون مشترک برجام در وین و حضور آمریکایی ها در وین بیان کرد که جمهوری اسلامی ایران هیچ مذاکره ای با آمریکا ندارد، چه مستقیم و چه غیر مستقیم.

وی اضافه کرد: ما فقط با اعضای برجام مذاکره و گفت وگو می کنیم. همین اعضایی که الان 1+4 شناخته می شوند، طرف گفت وگوهای ما خواهند بود و آنها هم با طرف های دیگر هر طور که خودشان می خواهند می توانند صحبت نمایند.

امروز نیز محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران بعد از خاتمه نشست مجازی کمیسیون مشترک برجام در پیامی توییتی بیان کرد که هرگونه نشستی بین تهران و واشنگتن غیرضروری است.

ظریف در خاتمه توییت خود نوشت: هیچ دیداری بین ایران-ایالات متحده (نخواهد بود) و این کار غیرضروری است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کاخ سفید: انتظار نداریم در حال حاضر گفت وگوهای مستقیمی با ایران داشته باشیم خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ سفید: انتظار نداریم در حال حاضر گفت وگوهای مستقیمی با ایران داشته باشیم خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید