اخبار سیاسی

یک اخطار جدی ، سینمای بدون کارگردان نمی خواهیم

محسن امیر یوسفی گفت: در دهه گذشته جریانی در وزارت ارشاد به یاری چند سرمایه گذار و چند تهیه کننده وابسته، ما را به سمت سینمای بدون کارگردان پیش می برد که علاقه مند به ناکارگردانان است. این یک اخطار جدی است.

21 دی 1400

سرانجام حذف یارانه ثروتمندان

به گزارش خبرنگاران، حواشی و حدس ها درباره کم و کیف یارانه های نقدی در ایام پیش رو همچنان ادامه دارد. هرچند ثبت نام از متقاضیان جامانده، ادغام واریزی های قبلی و افزایش میزان عددی این حمایت نقدی، بر سر زبان ها بود، اما این روزها با اظهارات رئیس جمهور، وزیر...

9 آذر 1400

کاهش 19 درصدی مقدار باروری در ایران ، پیری جمعیت در ایران چقدر جدی است؟

به گزارش خبرنگاران، اندازه باروری در ایران از 2.1 در سال 96 به 1.7 در سال 99 رسیده است. این جدیدترین داده های مرکز آمار ایران درباره شرایط باروری در کشور است.

30 آبان 1400

مزایای تازه از 24 اکتبر شروع و شامل پرداخت هفتگی 300 دلار میشود

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سی تی وی نیوز، در جزئیات نو مزایای نو قرنطینه کارکنان کانادا اعلام شد که این مزایا تنها در صورت قرنطینه کامل ارائه می شود.

30 آبان 1400

افزایش خرید گندم ایران از بازار جهانی

رویترز به نقل از منابع صنعتی ایرانی گزارش داد ایران در پی خشکسالی و آسیب تماشا محصول داخلی، به خرید هشت میلیون تن گندم در فصل جاری احتیاج دارد.

27 آبان 1400

اطلاعیه باشگاه پرسپولیس در خصوص تبلیغات محیطی

باشگاه پرسپولیس در اطلاعیه ای گفت؛ هواداران مطمئن باشند که باشگاه از حق و حقوق پرسپولیس دفاع خواهد کرد و فریب جوسازی ها را نخورند.

26 آبان 1400

در دوره سرماخوردگی می توان ورزش کرد؟

در گرماگرم ادامه کووید، حال با آغاز فصل سرما یک بیماری دیگر دستگاه تنفسی نیز در کمین ما است: سرماخوردگی!

22 آبان 1400

کشتی سخت است و مردم فقط 6 دقیقه آن را می بینند

تهران (پانا) - پرونده مسابقات جهانی کشتی فرنگی نروژ دیشب بسته شد و شاگردان محمد بنا با کشتی های شان بارها بیننده را به وجد آوردند.

5 آبان 1400

بازدید وزیر جهاد کشاورزی از پروژه مجتمع آبرسانی قشلاقات در شهرستان زرندیه

در روز ملی روستا و عشایر، سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی از پروژه مجتمع آبرسانی قشلاقات قطعه 4 شهرستان زرندیه در استان مرکزی بازدید کرد.

1 آبان 1400

کهگیلویه و بویراحمد نیازمند بالگرد و سوله امدادی

خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بویراحمد گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد باتوجه به کوهستانی و صعب العبور بودن احتیاج جدی به بالگرد و سوله امدادی دارد.

28 مهر 1400

پرسش های واردات خودروی خارجی و هزار و یک اما و اگر...

کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم میخواهد برای دومین بار اصلاحیه طرح واردات خودروی خارجی را تغییر دهد و به شورای نگهبان بفرستد. طرحی که در اولین اصلاحیه به نداشتن تعهد ارزی برای کشور مشروط شد اما شورای نگهبان آن را نادقیق و غیرشفاف دانست. شرطی که برخی...

17 مهر 1400

کنترل پاندمی تا 6 ماه آینده چطور ممکن است؟

اگر قرار بر خوشبینی باشد و بخواهیم با دید مثبت به فرایند شیوع کرونا در ایران و جهان نگاه کنیم، آمارها روزهای خوبی را نوید می دهند. با افزایش مقدار واکسیناسیون در جهان این امید می رود که بالاخره حداقل به روزهای کمتر کرونایی نزدیک شویم و این کابوس حدودا...

1 مهر 1400

سوتی سحر قریشی این بار درباره محمد رضا گلزار !

خبرنگاران : ویدیو جنجالی از ادعای سحر قریشی مبنی بر اینکه محمدرضا گلزار تنها سوپر استار ایران بوده و هست را در ادامه ببینید.

19 شهریور 1400

یادداشت، ضرورت ادامه نگاه توسعه محور و شجاعت ورود به عرصه های نو در فولاد مبارکه

خبرگزاری خبرنگاران- توسعه پایدار یک فرایند مهم و اساسی در تحقق جامعه متعادل و آرمانی در جوامع بشری است که طی آن دولت ها و شرکت ها، با بهره گیری مناسب از منابع و ظرفیت ها، سرمایه های مالی و انسانی، نیازهای فعلی و آینده جامعه را با برنامه ریزی صحیح و اصولی...

16 شهریور 1400

هر ایرانی چقدر به دو شرکت خودروسازی کشور یارانه می دهد؟

خودروسازان داخلی از مردم یارانه می گیرند. دبیر انجمن خودروسازان ایران گفته زیان دو شرکت خودروسازی کشور به 85 هزار میلیارد تومان رسیده است. در بزرگی این عدد همینقدر کافی است که بدانیم اگر اندازه زیان خودروسازان را به کل جمعیت ایران تقسیم کنیم، سهم هر نفر...

25 مرداد 1400

حقایق جالب درباره سنندج، تصاویر

سنندج از شهرهای غربی کشور است که به نام مرکز استان کردستانمحسوب می شود. با توجه به اقلیم کوهستانی این منطقه در ارتفاعات زاگرس، سنندج از پدیده های طبیعی زیبایی بهره می برد. از طرف دیگر خانه ها و بناهای قدیمی این شهر از جاذبه های فرهنگی و تاریخی آن به تعداد...

24 مرداد 1400

الجمهوریه: الحریری در صدد اعلام انصراف از تشکیل کابینه است

روزنامه الجمهوریه لبنان نوشت؛ بعضی منابع لبنانی از انصراف قریب الوقوع سعد الحریری از تشکیل کابینه تازه این کشور خبر دادند.

19 مرداد 1400

پدیده مقالات جعلی و علم ساختگی در ایران در حال محو شدن است

استاد دانشگاه تهران معتقد است: بحث فراوری مقالات جعلی در ایران موضوعی است که در یک دوره زمانی به صورت اجتناب ناپذیر بوجود آمده بود و اکنون این مسأله قابل توجه نیست و در حال محو شدن است.

14 مرداد 1400

زمان در مذاکرات هسته ای به سود هیچ یک از طرف ها نیست

یک مسئول اروپایی تاکید نمود که مذاکرات هسته ای ایران با پیچیدگی هایی رو به رو است اما در نهایت توافق امکان پذیر است.

10 مرداد 1400

راه چاره سیاسی تنها راه خروج بحرین از بحران است

به گزارش خبرنگاران به نقل از مراة البحرین، جمعیت اسلامی الوفاق الوطنی بحرین خاطرنشان کرد: راه چاره سیاسی و برآورده کردن خواست های سیاسی تنها راه برون رفت از همه بحرانهای بحرین است. بحران های خفقان آوری که بر دوش مردم سنگینی می نماید.

9 مرداد 1400
تعداد: (103)