مسکو: پاسخ مکتوبی به آمریکا نداده ایم

به گزارش آرش بلاگ، ایسنا نوشت: وزیر امور خارجه روسیه به همتایان خود در پیمان ناتو پیامی فرستاده و از آنان خواست درک خود از تقسیم ناپذیری امنیت را بیان نمایند.

مسکو: پاسخ مکتوبی به آمریکا نداده ایم

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یک منبع دیپلماتیک عالی رتبه با اظهار نظر درباره ادعای واشنگتن مبنی بر دریافت واکنش مکتوب روسیه به پاسخ آمریکا به تضمین های درخواستی مسکو، بیان کرد که مسکو هیچ واکنش مکتوبی به پاسخ آمریکا نداده و هنوز در حال نگارش آن است.

این منبع گفت: سرگئی لاوروف (وزیر امور خارجه روسیه) پیغامی به همتایان خود در کشورهای عضو ناتو ارسال نموده و از آن ها خواست درک خود را از اصل بنیادین و کلیدی تقسیم ناپذیری امنیت که ما به آن اشاره می کنیم بیان نمایند. و هیچ پاسخی از سوی غرب به این پیغام داده نشده است. در نتیجه، این اشتباه است که بگوییم ما چیزی در قالب نوشته و به عنوان واکنش برای آن ها فرستادیم.

معاون وزارت امور خارجه روسیه نیز، امروز (سه شنبه) این را که روسیه به پاسخ تضمین های امنیتی درخواستی روسیه از سوی آمریکا، پاسخی کتبی داده است، تکذیب کرد.

واشنگتن و بروکسل اخیرا پاسخ کتبی تضمین های امنیتی درخواستی روسیه را به مسکو تحویل دادند. چندی بعد، یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی شد که واشنگتن واکنش مکتوب مسکو به پاسخ آمریکا را دریافت نموده است.

اما الکساندر گروشکو، معاون وزارت امور خارجه روسیه بیان کرد که روسیه چنین پاسخی به آمریکا نداده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "مسکو: پاسخ مکتوبی به آمریکا نداده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: پاسخ مکتوبی به آمریکا نداده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید