ایلان ماسک تصویری از ایستگاه زیرزمینی پروژه لوپ منتشر کرد

به گزارش آرش بلاگ، ایلان ماسک روز گذشته در یک توییت، طرحی کامپیوتری از ایستگاه تونل های زیرزمینی خود با نام پروژه لوپ به نمایش گذاشت که برای مرکز همایش ها و بازدیدکنندگان لاس وگاس آماده می شود.

ایلان ماسک تصویری از ایستگاه زیرزمینی پروژه لوپ منتشر کرد

رویای تونل های زیرزمینی ایلان ماسک با کمک شرکت بورینگ (The Boring Company) کم کم به واقعیت تبدیل می شود. ماسک که این شرکت را در سال 2016 در زمینه تونل سازی تاسیس کرد، اکنون نمایی کلی از ایستگاه سامانه حمل ونقلی ساخت این شرکت در دسترس همه قرار داده و البته به گفتن عبارت کلی به زودی بسنده کرده است.

با وجود روش کاملا تازه این سامانه حمل ونقل اما دست کم شکل کلی ایستگاه آن کاملا مانند دیگر ایستگاه های شناخته شده است. هرچند این تصویر منتشر شده فقط یک رندر است و احتمالا سازه نهایی تغییراتی خواهد داشت اما به نظر می رسد نسبت به طرح فعلی چندان متفاوت نباشد. در این تصویر بیننده در ابتدای یک پله برقی رو به پایین واقع شده است، دو تونل رفت و برگشت در دو طرف دیده می شود و شماری خودروی برقی تسلا مدل 3 نیز در ایستگاه پارک کرده اند. این خودرو یکی از مدل هایی است که به صورت بدون راننده برای جابه جایی افراد بین نقاط گوناگون مرکز همایش ها و بازدیدکنندگان لاس وگاس (Las Vegas Convention and Visitors Authority) درنظر گرفته شده است.

در تصویر منتشر شده یک تابلوی بزرگ نیز دیده می شود که زمان حرکت هر خودرو را اعلام می کند و به نظر می رسد به هر خودروی این ناوگان یک شماره اختصاص داده شده که احتمالا برای مشخص جهت حرکت خودروها استفاده خواهد شد. درک جهت تونل ها نیز در تصویر منتشر شده نیز کاملا آسان است.

اگرچه خودروهای پروژه لوپ به طور کامل خودران نیستند اما این خودروهای بدون راننده از سامانه چرخ های ردیاب استفاده می کنند که به صورت غلطک هایی در زیر خودرو تعبیه می شود تا آن را در خط مستقیم تونل نگه دارد. شتاب گیری و ترمز توسط نرم افزار کنترل می شود و می تواند سرعت خودرو را به 240 کیلومتر بر ساعت (150 مایل بر ساعت) برساند.

مرکز همایش ها و بازدیدکنندگان لاس وگاس (LVCVA) در ماه می (اردیبهشت) امسال تایید کرده بود که ساخت هر دو تونل که مساحتی 200 هکتاری را پوشش می دهد به انتها رسیده است. در حال حاضر رفتن از یک نقطه این مرکز به نقطه دیگر 15 دقیقه زمان می برد که با کمک پروژه لوپ شرکت بورینگ به 2 دقیقه کاهش پیدا خواهد کرد. سامانه ای که برای شرکت کنندگان نمایشگاه رایگان خواهد بود.

چیزی که هنوز مشخص نیست این است که ون های 12 نفره در کجای پروژه قرار دارند. گزارش ها و رندرهای پیشین نشان می داد که وسیله بزرگ تری برای جابه جایی مسافران درنظر گرفته شده است اما اکنون تنها خودروی تسلا 3 با تونل هایی کوتاه در تصویر دیده می شود. ماسک در پاسخ به این سوال در توییتر اشاره کرد که وسیله جابه جایی ممکن است کاملا نسبت به رندرهای پیشین متفاوت باشد یا حتی انجام نشود. اگرچه هنوز شرکت بورینگ به این پرسش پاسخی رسمی نداده است.

طبق برنامه ریزی این پروژه تا نمایشگاه CES 2021 کامل خواهد شد اما باید درنظر داشت که برگزاری همایش های بزرگ در زمان همه گیری کرونا ممکن نیست. استیو هیل، مدیر عامل مرکز همایش ها و بازدیدکنندگان لاس وگاس پیش از این گفته بود اگر CES 2021 از ژانویه 2021 (دی 1400) به تعویق بیفتد، این مرکز تا زمان آغاز پروژه لوپ منتظر خواهد ماند. او توضیح بیش تری در خصوص به روزرسانی زمان برگزاری این رویداد به دلیل همه گیری ویروس کرونا ارائه نکرد.

در انتها باید درنظر داشت که پروژه لوپ می تواند به سراسر لاس وگاس گسترش یابد. همان طور که ایلان ماسک در گذشته گفته بود احتمالا شرکت بورینگ تونل های جدیدی بسازد تا دیگر نقاط مرکز شهر و فرودگاه مک کاران را به هم متصل کند.

منبع: CNet

منبع: دیجیکالا مگ

به "ایلان ماسک تصویری از ایستگاه زیرزمینی پروژه لوپ منتشر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایلان ماسک تصویری از ایستگاه زیرزمینی پروژه لوپ منتشر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید