به روزرسانی تازه گرن توریسمو 7 تنوع ماشین ها را از همواره بیشتر نموده است

به گزارش آرش بلاگ، بازی گرن توریسمو (Gran Turismo) را می توان اصلی ترین بازی ریسینگ (Racing) در کنسول های پلی استیشن دانست. این بازی سابقه بسیار زیادی در دنیای گیمینگ دارد و حتی قبل از مجموعه فورتزا (Forza) ایکس باکس هم وجود داشته است. حال با توجه به قدرت زیادی که مجموعه فورتزا دارد، شرکت سازنده گرن توریسمو نیز کوشش نموده تا این بازی را توسعه داده و از همواره بهتر کند.

به روزرسانی تازه گرن توریسمو 7 تنوع ماشین ها را از همواره بیشتر نموده است

چند بازی آخر مجموعه فورتزا عملکرد بسیار خوبی داشتند. از فورتزا هورایزن 5 (Forza Horizon 5) گرفته که به یکی از برترین بازی های ریسینگ تاریخ تبدیل شد تا فورتزا موتور اسپرت (Forza Motorsport) که چندی پیش عرضه شد و شبیه سازی رانندگی را به نهایت خود رساند. در نتیجه رقیب گرن توریسمو در حال پیشرفت است و شرکت سازنده باید فکری برای مقابله با تنها رقیب اصلی خود می کرد.

نتیجه این طرز تفکر بازی گرن توریسمو 7 بود که توانست عملکرد خوبی داشته باشد. این بازی توانست محبوبیت مجموعه گرن توریسمو را حفظ نموده و هواداران زیادی بدست بیاورد. حال شرکت سازنده تصمیم گرفته تا به روزرسانی تازهی را با نام Spec 2 برای بازی گرن توریسمو 7 عرضه کند. این به روزرسانی یک ارتقاء بزرگ در بازی ایجاد نموده و امکانات و موارد مختلفی را به آن اضافه خواهد نمود.

تغییراتی که این به روزرسانی تازه در بازی گرن توریسمو 7 ایجاد نموده است

بازی از لحاظ ظاهری تغییر نموده و موارد زیادی به آن اضافه شده است

اولین چیزی که در بازی تغییر نموده، ویدئوی ابتدایی آن است. به این شکل که بازی گرن توریسمو با یک ویدئو کاملاً تازه آغاز خواهد شد که در این ویدئو ما شاهد یک نمونه از بازی هستیم. حال شرکت سازنده این ویدئو را به روزرسانی نموده و ویدئو ابتدایی بازی گرن توریسمو هم از لحاظ بصری و هم از لحاظ گرافیکی بهتر شده است.

در به روز رسانی اسپک 2، هفت ماشین به بازی اضافه شده است. این هفت ماشین از خودروهای قدیمی تا تازه و برقی بوده که تنوع خوبی را به بازی اضافه نموده اند. تمرکز این ماشین های تازه بیشتر روی خودروهای آمریکایی یا اصطلاحاً ماسل کار (Muscle Cars) بوده و چند ماشین از این دسته به بازی اضافه شده است. در کنار آن چند ماشین بسیار خاص تغییر یافته نیز به بازی اضافه خواهد شد که به شدت نایاب و ویژه هستند. نکته اصلی این ماشین ها این است که در دنیای واقعی هم وجود داشته و هیچکدام خیالی نیستند. ماشین های اضافه شده به توضیح زیر هستند:

  • Dodge Charger R/T 426 Hemi 68
  • Dodge Challenger SRT Demon 18
  • Lexus LFA 10
  • Mercedes-Benz 190 E 2.5-16 Evolution II 91
  • MO 400R 95
  • Porsche 911 GT3 RS (992) 22
  • Tesla Model 3 Performance 23

در کنار ماشین ها یک مسیر تازه هم به بازی اضافه شده که این مسیر به شکل برفی است. نام این مسیر دریاچه لوییس (Lake Louise) بوده و قرار است به موارد دیگری که در این بازی وجود دارد، اضافه گردد. هواداران بازی گرن توریسمو برای مدت زیادی منتظر این مسیر بودند تا ماشین های خود را در شرایط بسیار سخت و برفی به چالش بکشند.

مسیر طولانی دریاچه لوییس (Long Track) چالش های بسیار زیادی برای رانندگان دارد. این مسیر بسیار طولانی بوده و در نتیجه پر از پیچ و خم های مختلف است. این مسیر از پیج های آرام و تیز در کنار پیچ های بزرگ تشکیل شده تا مهارت رانندگان را به چالش بکشد. مسیر کوتاه دریاچه لوییس (Short Track) برای افرادی است که به پیچیدن علاقه دارند. این مسیر پر از پیچ های متعدد و پشت سر هم بوده که کاربر را به چالش خواهد کشید. یک حالت سه دایره (Tri Oval) هم وجود دارد. این حالت دارای 3 پیچ اصلی بوده که چندان شدید نیستند. در نتیجه بازی از شما می خواهد که با تمام سرعت در این مسیر حرکت کنید. نکته اصلی اینجاست که این مسیرها برفی بوده و برای تجربه آن ها شما احتیاج به بهینه سازی ماشین خود دارید.

سه منوی تازه هم به بازی اضافه شده است. این منوها وارد بخش Cafe شده و کاربران را به جمع آوری ماشین های بیشتر تشویق می نماید. این منو ها به صورت انحصاری برای دسته خاصی از ماشین ها ساخته شده و کاربران برای پر کردن آن ها احتیاج به جمع آوری ماشین های خاصی دارند. منوهای تازه به توضیح زیر هستند:

  • [Extra Menu No. 31] Collection: Road-Going Racers (سطح جمع آوری بالای 30)
  • [Extra Menu No. 32] Collection: Lexus (سطح جمع آوری بالای 34)
  • [Extra Menu No. 33] Collection: Red Bull X Series (سطح جمع آوری بالای 49)

اضافه شدن رویداد و چالش های تازه

رویدادها و چالش های تازهی که به بازی اضافه شده، باعث شده این بازی بیش از پیش عمیق و مهیج گردد. در این بازی World Circuits Pavilion به تکامل رسیده است. به این شکل که شما در به روزرسانی اسپک 2 (Spec 2) در مسیرهای مختلفی در آمریکا، اروپا و آسیا گذر خواهید کرد. در این به روزرسانی 5 مسابقه استاندارد و 2 مسابقه پیشرفته به بازی اضافه شده است.

حالت مسابقه آرکید (Arcade Race) هم همچنان در دسترس بوده و کاربران به راحتی می توانند از آن استفاده نمایند. در کنار این مورد، هوش مصنوعی داخل بازی نیز پیشرفت بسیار زیادی داشته است. شما می توانید کنترل هوش مصنوعی گرن توریسمو سوفی (Sophy) را بدست بگیرید. سوفی یک راهنما در رانندگی بوده که توانسته عملکرد بسیار خوبی در این مدت داشته باشد.

در کنار همه این موارد رویدادهای بیشتری هم به بازی اضافه شده است. بخش منوی رویدادها هم به بازی اضافه شده که به شما اجازه می دهد تا به راحتی مسابقات خاص را از یک فهرست انتخاب نموده و وارد آن بشوید. در کنار این مسابقات شما با چالش های هفتگی هم روبرو خواهید شد. چالش هایی که باعث می شوند بازی از حالت یکنواختی خارج گردد.

یکی از رویدادهای تازه رویداد Master License است. این رویداد یک سطح تازهی را به بازی معرفی خواهد نمود. سطح مستر (Master) زمانی است که شما مهارت های پایه را در بازی آموخته و 50 چالش دیگر را بگذرانید. در آن حالت به این سطح رسیده و مدرک مستر را دریافت خواهید کرد.

منطقه دیدار (Meeting Place) جایی است که شما می توانید بازی گرن توریسمو 7 را به صورت آنلاین تجربه کنید. حال این بخش به یک حصار (Paddock) تبدیل شده است. به این شکل که این محل مثل یک پارکینگ شده تا کاربران وارد آن شده و با افراد دیگر به رقابت بپردازند. در حصارها شما می توانید با کاربران دیگر گفت و گو داشته و از سیستم های ارتباطی مختلف بازی بهره ببرید. این مرکز به حدی کامل شده که شما می توانید با دقت کامل خودروهای کاربران دیگر را مشاهده کنید.

موارد دیگری هم به بازی اضافه شده است!

کاربران پلی استیشن 5 می توانند این بازی را به شکل اسپلیت اسکرین (Split Screen) تجربه نمایند. به این شکل که 4 بازیکن می توانند در کنار یکدیگر و با استفاده از یک صفحه نمایش به تجربه بازی بپردازند. منوی این قسمت نیز ارتقاء پیدا نموده و این 4 نفر می توانند قبل از مسابقه ماشین خود را تغییر داده یا حتی ارتقاء دهند.

تصویربرداری هم در بازی بهتر شده است. به علت اینکه Shutter Speed در بازی بیشتر شده و در نتیجه شما می توانید تصاویر بسیار زیبایی از ماشین خود تهیه کنید. Shutter Speed در این بازی از 1/1 به 1/30 ارتقاء پیدا نموده است. در نتیجه تصاویر بسیار دقیق و زیبا ساخته خواهند شد. کاربران بسیار حرفه ای می توانند تصاویر بسیار زیبا و خاصی را از ماشین های خود تهیه نمایند.

حالت تازهی به بخش Scapes اضافه خواهد شد. این حالت Polyphony Digital Tokyo Office نام داشته و شما در آن می توانید کارهای مختلفی را انجام دهید. همینطور اینکه یک بخش مورد علاقه بازیکن (Players Favorite) به بازی اضافه خواهد شد تا مکان های مورد علاقه بازیکنان در گرن توریسمو 7 معین شوند.

بخش دشبورد بازی نیز نسبت به قبل پیشرفت زیادی داشته است. به این شکل که روند پیشرفت بازیکنان در آن معین بوده و بازیکنان می توانند محتوای بسیار زیادی را در آن ببینند. بعلاوه شما می توانید به ماشین ها و موارد مختلف در این بخش دسترسی پیدا کنید.

منبع: Gematsu

منبع: دیجیکالا مگ

به "به روزرسانی تازه گرن توریسمو 7 تنوع ماشین ها را از همواره بیشتر نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به روزرسانی تازه گرن توریسمو 7 تنوع ماشین ها را از همواره بیشتر نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید