مشاغل اعضای خانواده ماسک؛ از کارآفرینی تا مدلینگ

به گزارش آرش بلاگ، مجله دیجی کالا - رضا جلالی: در یک دهه گذشته شهرت ایلان ماسک به حدی رسیده است که دیگر نیازی به معرفی ندارد. این کارآفرین خود ساخته تا کنون شرکت های بزرگی را تاسیس نموده یا در رشد آن ها سهیم بوده است و در حال حاضر به طور همزمان مدیریت خودروسازی تسلا و سازمان فضایی خصوصی اسپیس ایکس را برعهده دارد. او به تازگی صاحب یک فرزند دیگر شده و به همین بهانه، بار دیگر توجه رسانه ها به او و خانواده اش جلب شده است. اما خانواده ایلان ماسک نیز به گستردگی کسب و کار اوست و شاید جالب باشد بدانید که هر یک از اعضای این خانواده پرجمعیت به نوعی در حوزه فعالیت خود نامی شناخته شده محسوب می شوند.

مشاغل اعضای خانواده ماسک؛ از کارآفرینی تا مدلینگ

ایلان ماسک سبک زندگی عجیب و خاص خود را دارد، اما او تنها کارآفرین خانواده نیست که کمپانی هایی با ارزش چندین میلیون دلار تاسیس نموده و به واسطه این اقدامات به شهرت رسیده است. خانواده ماسک که اصالت آن ها به آفریقای جنوبی بازمی گردد، از کارآفرینان و چهره های متفاوتی تشکیل شده است که به مشاغلی مانند مدلینگ، فیلم سازی، نویسندگی و … می پردازند.

ایلان در پرتوریا در آفریقای جنوبی به جهان آمد و مدتی بعد به کانادا و نهایتا به کالیفرنیای آمریکا مهاجرت کرد. خانواده عظیم ماسک علاوه بر والدین او، شامل خواهر و برادرش، همسران سابقش، دوقلوهایش، سه قلوهایش و فرزند جدیدش است که در روز دوشنبه گذشته به جهان آمد. در ادامه نگاه دقیق تری به فعالیت هر یک از اعضای این خانواده خواهیم داشت.

ارول ماسک (Errol Musk) / پدر

بر اساس آنچه ایلان ماسک از پدر خود بازگو می نماید، ارول ماسک یک نابغه با ضریب هوشی بالا است. طبق اعلام رولینگ استون در سال 2017، ماسک پدر به عنوان جوان ترین فردی شناخته می گردد که پیروز شده صلاحیت یک مهندس حرفه ای در آفریقای جنوبی را کسب کند.

ایلان پس از جدایی پدر و مادرش، در کنار پدرش به زندگی ادامه داد. در آن موقع ارول ماسک مشغول ساخت و ساز بود و در استخراج زمرد هم دستی داشت. اما ظاهرا ارول در زندگی شخصی به اندازه زندگی شغلی اش پیروز نبوده است، به حدی که فرزندش درباره او می گوید: پدرم یک انسان افتضاح است. نمی دانید چقدر بد. تقریبا هر گناهی که فکرش را بکنید را مرتکب شده است.

می ماسک (Maye Musk) / مادر

می ماسک از سن 15 سالگی در صنعت مدلینگ مشغول است و اکنون بیش از 5 دهه در این کار سابقه دارد. او علاوه بر مدل، به عنوان یک متخصص تغذیه نیز شناخته می گردد. طبق اعلام نیویورک تایمز، تا به حال تصاویر زیادی از او روی جعبه محصولات خوراکی یا مرتبط با زیبایی ثبت شده است و حتی یک بار عکس روی جلد مجله تایم هم به او اختصاص یافت. همچنین، می ماسک در هفته مد نیویورک به عنوان مدل روی صحنه رفته است.

او در سال 2017 و زمانی که 69 سال سن داشت، به عنوان سخنگوی CoverGirl، شرکت آمریکایی فعال در زمینه لوازم آرایشی و زیبایی، انتخاب شد. می از زندگی خود با ارول ماسک با عنوان رابطه ای آزار دهنده یاد می نماید. او مدتی پس از جدایی از همسرش، به همراه سه فرزند خود به کانادا مهاجرت کرد و به عنوان یک متخصص تغذیه کسب وکار خود را شروع کرد.

کیمبال ماسک (Kimbal musk) / برادر

کیمبال ماسک، برادر ایلان، به عنوان بنیان گذار سه شرکت غذایی Big Green، The Kitchen Restaurant Group و Square Roots شناخته می گردد و یک کمپانی فعال در زمینه کشاورزی نیز دارد.

کیمبال در زمان نوجوانی به همراه برادرش به کانادا مهاجرت کرد و با همراهی او کمپانی Zip2 رو تاسیس کرد که در سال 1999 به مبلغ 307 میلیون دلار فروخته شد. سپس در PayPal نیز سرمایه گذاری کرد و اکنون در هیئت مدیره تسلا و اسپیس ایکس حضور دارد.

طبق اعلام نیویورک تایمز، کیمبال ماسک در سال 2010، زمانی که مشغول تیوب سواری بود، از ناحیه گردن دچار آسیب شد و پس از آن تصمیم گرفت زندگی شغلی خود را وقف صنعت خوراکی کند. او تا کنون دو بار ازدواج نموده است: همسر اول او جن لوین بود که با یکدیگر کمپانی های The Kitchen Restaurant Group و Big Green را تاسیس کردند. حاصل این ازدواج سه فرزند است. کیمبال ماسک بار دیگر در سال 2018 با کریستینا وایلی، دختر مبلیارد معروف سم وایلی، ازدواج کرد.

توسکا ماسک (Tosca Musk) / خواهر

توسکا ماسک که خواهر کوچکتر ایلان است، از سال 2001 به تهیه نمایندگی فیلم های سینمایی مشغول است و طبق آنچه در صفحه اختصاصی او در وب سایت IMDB ثبت شده، تا کنون در ساخت بیش از 40 فیلم مشارکت داشته است.

او در حال حاضر به عنوان هم بنیان گذار و مدیر عامل سرویس استریم فیلم Passionflix نیز شناخته می گردد. تنها دختر خانواده ماسک علاوه بر فعالیت در صنعت سینما، مادر دو فرزند نیز هست.

لیندون رایو (Lyndon Rive) / پسرخاله

لیندون به همراه برادرش پیت، در سال 2006 کمپانی سولار سیتی (SolarCity) را تاسیس کردند که در زمینه انرژی های پاک فعالیت دارد. او تا سال 2016 در سمت مدیر عامل سولار سیتی فعالیت داشت، اما در این سال تسلا این شرکت را به مبلغ 2.6 میلیارد دلار به مالکیت خود درآورد. پس از آن، رایو تا سال 2017 به عنوان مدیر فروش بخش انرژی تسلا به فعالیت پرداخت.

پسرخاله های ایلان ماسک پیش از تاسیس سولار سیتی، در 1999 یک شرکت نرم افزاری به نام Everdream را تاسیس کردند که 8 سال بعد به مبلغ 120 میلیون دلار به کمپانی دل فروخته شد.

پیت رایو (Pete Rive) / پسرخاله

پیت به همراه برادرش لیندون به عنوان کارآفرینان فعال جهانی فناوری شناخته می گردد. او که هم بنیان گذار سولار سیتی و مدیر ارشد تکنولوژی آن بود، تنها 8 ماه پس از فروش این شرکت، تسلا را ترک کرد.

در فوریه 2019، لیندون و پیت رایو به استارت آپ Zola Electric پیوستند که سعی دارد برای قاره آفریقا انرژی پاک و ارزان قیمت تهیه کند.

راس رایو (Russ Rive) / پسرخاله

راس که برادر پیت و لیندون است، در تاسیس شرکت نرم افزاری Everdream با آن ها مشارکت داشت. او مدتی بعد کمپانی SuperUber را تاسیس کرد که در حوزه های هنر، طراحی و تکنولوژی فعالیت دارد. تسلا و اسپیس ایکس از جمله مشتریان SuperUber هستند.

آلمدا رایو (Almeda Rive) / دخترخاله

آلمدا که خواهر لیندون، پیت و راس است، یک موتورسوار حرفه ای است. طبق اعلام Vanity Fair، او در حساب لینکدین خود ذکر نموده بود که در بخش فروش سولار سیتی هم فعالیت داشته است.

جاستین ماسک (Justine Musk) / همسر اول

جاستین ویلسون زمانی که در دانشگاه کویین در کینگستون استان انتاریو کانادا مشغول به تحصیل بود با ایلان ماسک آشنا شد. مدتی بعد ماسک به مدرسه Wharton در دانشگاه پنسیلوانیا منتقل شد؛ اما زمانی که ایلان در حال تاسیس نخستین استارت آپ خود بود و جاستین هم سعی داشت نگارش اولین رمان خود را به سرانجام برساند، آن ها دوباره با یکدیگر همراه شدند.

این زوج در سال 2000 با هم ازدواج کردند و پس از آن لوس آنجلس را برای زندگی برگزیدند. اولین فرزند آن ها پسری بود که نام نوادا (Nevada) را برایش انتخاب کردند، اما متاسفانه عمر نوادا تنها 10 هفته بود و به دلیل سندروم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS) از جهان رفت. البته این زوج به غیر از نوادا 5 فرزند دیگر نیز دارند؛ دوقلو هایی به نام های دمین (Damian) و خاویر (Xavier) و سه قلو هایی به نام های گریفین (Griffin)، ساکسون (Saxon) و کای (Kai). شاید جالب باشد بدانید که چندقلو زایی در خانواده ایلان ماسک سابقه دارد؛ مادر و خاله ماسک دو قلو هستند و خواهرش نیز فرزندانی دوقلو دارد.

جاستین در یکی از یادداشت هایش از رابطه خودش و ایلان با عنوان ناسالم یاد می نماید. در نهایت، آن ها در سال 2008 از یکدیگر جدا شدند.

تلولا رایلی (Talulah Riley) / همسر دوم

پس از جدایی از جاستین، ماسک با یک بازیگر بریتانیایی به نام تلولا رایلی آشنا شد و 6 هفته بعد رسما نامزدی خود را اعلام کردند. ایلان و تلولا در سال 2010 با یکدیگر ازدواج کردند، اما دو سال پس از این ازدواج، ماسک در توییتی خطاب به همسرش نوشت: چهار سال شگفت انگیزی بود. برای همواره دوستت خواهم داشت. تو یک روز کسی را بسیار خوشبخت خواهی کرد.

همین توییت کافی بود تا رسانه ها خبر جدایی ماسک و رایلی را منتشر نمایند. البته این زوج در سال 2013 بار دیگر با هم ازدواج کردند، اما این ازدواج هم دوام چندانی نداشت. یک سال بعد، ماسک درخواست طلاق کرد و رایلی نیز در سال 2016 این درخواست را ارائه کرد و در نهایت در همان سال این زوج برای بار دوم از یکدیگر جدا شدند. اما طبق آنچه رایلی در مصاحبه با People اعلام نموده است، آن ها همچنان رابطه خوب و محبت آمیز ای دارند.

کلیر بوچر با نام هنری Grimes (گرایمز) / نامزد فعلی

در سال 2018، ماسک در جریان گردهمایی سالانه Met Gala در موزه متروپولیتن به همراه گرایمز، خواننده و تهیه نماینده کانادایی، در مراسم ظاهر شد. پس از آن نشریات از شروع رابطه عاشقانه میان این دو نفر اطلاع دادند.

البته آشنایی اولیه آن ها به توییتی از ایلان ماسک بازمی گردد که با هوش مصنوعی شوخی می کرد و متوجه شد که پیش از او، گرایمز چنین چیزی را منتشر نموده است. این خواننده در ماه ژانویه با انتشار عکسی در اینستاگرام از بارداری خود اطلاع داد. در نهایت این کودک در روز 4 ماه مه به جهان آمد و این زوج اعلام کردند که نام عحیب X Æ A-12 را برای فرزندشان انتخاب نموده اند.

منبع: Business Insider

منبع: برترین ها

به "مشاغل اعضای خانواده ماسک؛ از کارآفرینی تا مدلینگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاغل اعضای خانواده ماسک؛ از کارآفرینی تا مدلینگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید